Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


MARMARA GRUBU VAKFI RUMELİ BALKAN TÜRKLERİ FEDERASYONU’NDAYDI

22 Ocak 2015 Perşembe - Okunma : 1587

Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Branko Milic’in Marmara Grubu Vakfı’na yaptığı ziyaret sonrasında Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Müjgan Suver’le birlikte Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu ziyaret edildi.

BRANKO MİLİC MARMARA VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

22 Ocak 2015 Perşembe - Okunma : 4173

Karadağ Büyükelçisi Branko Milic beraberinde Karadağ Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Jovana Krivokapic ile birlikte İstanbul’da Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Aynı zamanda Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu olan Dr. Akkan Suver ziyarette, Şamil Ayrım ve Müjgan Suver’le birlikte misafirleri ağırladı. Gene ziyaret esnasında Büyükelçi Branko Milic, Karadağ’ın bu yıl yapılacak 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Cumhurbaşkanı düzeyinde katılacağı müjdesini de verdi.

KARA OCAK FACIASI

21 Ocak 2015 Çarşamba - Okunma : 2626

Marmara Grubu Vakfı olarak 20 Ocak 1990'da Azerbaycanın Bakü Şehrinde yaşanan KARA OCAK FACIAsında hayatını kaybedenleri bugün rahmetle anıyor, Azerbaycan Halkının büyük acısını derinden paylaşıyoruz.

Rumeli Balkan Federasyonu Başkanı Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

15 Ocak 2015 Perşembe - Okunma : 2483

Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı, Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti Ziyaret sırasında Balkan ülkeleri hakkında görüş alışverişinde bulunan Ayhan Bölükbaşı, Rumeli Balkan Federasyonu ile Marmara Grubu Vakfı arasında ortak çalışmalar konusunu da gündeme getirdi.

Kazakistan Başkonsolosu Yerkebulan Sapiyev Marmara Grubu Vakfında

31 Aralık 2014 Çarşamba - Okunma : 2672

Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantı 31 Aralık tarihinde gerçekleşti. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

DÜNYA AZERBAYCANLILAR DAYANIŞMA GÜNÜ İSTANBUL’DA KUTLANDI

30 Aralık 2014 Salı - Okunma : 2658

Azerbaycan Başkonsolosu Büyükelçi Hasan Sultan Zeynalov, Büyük önder Haydar Aliyev tarafından tesis edilen “Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü” münasebetiyle İstanbul’da bir resmikabul düzenledi. Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan ve Dr. Akkan Suver Azerbaycan’ın bu önemli gününde hazır bulundular.

Özbekistan Enerji Bakanı Marmara Grubu Vakfı'nı kabul etti

22 Aralık 2014 Pazartesi - Okunma : 3753

Özbekistan Enerji Bakanı İskandar S.Basidov, Dr Akkan Suver ve Şamil Ayrım'dan oluşan Marmara Grubu heyetini makamında kabul etti. Kabulde Türkiye'nın Özbekistan Büyükelçisi Namık Güner Erpul da hazır bulundu. Görüşmede Heyet, Bakan Basaidov'u 7-9 Nisan 2015 günleri tertiplenecek 18.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Sonrasında Enerji Bakanı İskandar S.Basidov Büyükelçi Erpul'a, Dr.Suver 'e ve Ayrım 'a birer hediye sundu. Marmara Grubu Vakfı Heyeti 'nı Büyükelçi Namık Güner Erpul , Alışher Khodjibaev ve İzzet Mirbobaev ile birlikte Enerji Bakanlığı önünde görmektesiniz.( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

MARMARA VAKFINI TEMSİLEN DR. AKKAN SUVER VE ŞAMİL AYRIM ÖZBEKİSTAN SEÇİMLERİNİ İZLEMEK İÇİN TASKENTE GİTTİ

19 Aralık 2014 Cumartesi - Okunma : 3233

Marmara Grubu Vakfı 21 Aralık 2014 günü yapılacak Özbekistan Parlamento seçimlerine Gözlemci statüsünde katılıyor. Taşkent'te Türkiye Büyükelçisi Namık Güner Erpul tarafından kabul edilen Dr Akkan Suver ve Şamil Ayrım seçimleri Fergana şehrinde izleyecekler.( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Romanya Ankara Büyükelçiliği tarafından Onur Ödülü verildi.

17 Aralık 2014 Çarşamba - Okunma : 2634

Komünizmin çöküşünün 25. Yıldönümü için Ankara’da düzenlenen özel bir günde, Türkiye–Romanya arasındaki kültürel, ekonomik ve vatandaşlıkla ilgili ilişkilerin teşvik edilmesinden ve bu konularla ilgili çift yönlü projelerdeki desteklerinden dolayı Dr. Akkan Suver ve Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na Romanya Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei tarafından Onur Ödülü verildi. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycanın Büyük Önderi Haydar Aliyevin 11.yıldönümü münasebetiyle İstanbulda ve Baküde düzenlenen törenlerde hazır bulundu.

12 Aralık 2014 Cuma - Okunma : 2509

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan'ın Büyük Önderi Haydar Aliyev'in 11.yıldönümü münasebetiyle İstanbul'da ve Bakü'de düzenlenen törenlerde hazır bulundu. Bakü'de düzenlenen Devlet Töreni'ne Marmara Grubu Vakfı adına Genel Mali Sekreteri Şamil Ayrım katıldı. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)