Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


SÜLEYMAN DEMİREL’İN ANMA TÖRENİNE MARMARA GRUBU VAKFI ADINA ENGİN KÖKLÜÇINAR KATILDI

17 Haziran 2016 Cuma - Okunma : 2297

Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının birinci yılında Isparta’da anıldı. Süleyman Demirel’in sonsuzluğa intikalinin Isparta'da gerçekleşen 1. yıldönümü anma törenine Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar katıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

BSCSIF GENEL KURULU’NDA DR. SUVER KONUŞTU

17 Haziran 2016 Cuma - Okunma : 2424

Karadeniz ve Hazar Denizi Uluslararası Vakfı’nın Bükreş’te toplanan Genel Kurulu’na Marmara Grubu Vakfı adına katılan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım, Türkiye’nin Karadeniz politikalarıyla ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaştılar. Dr. Akkan Suver, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Karadeniz’in güvenliği konusunda da bir tebliğ sundu. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a teşekkür

16 Haziran 2016 Perşembe - Okunma : 2461

Marmara Grubu Vakfı, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Cafer Okray, Av. Ercüment Güvercin ve Erdoğan Aktürk’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a Avrasya Ekonomi Zirveleriyle ilgili bilgi sunumu yaptı.

Dr. Akkan Suver, Karadağ Başkonsolosu sıfatıyla Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ile bir dayanışma beyannamesi imzaladı

15 Haziran 2016 Çarşamba - Okunma : 2916

Macaristan Başkonsolosluğu ve İstanbul’da bulunan Macar Kültür Merkezi, Karadağ Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver ile birlikte kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlerinin Türkiye’deki tanıtımı için işbirliği gerçekleştirmek üzere, bir dayanışma beyannamesi imzaladılar.

Dr. Akkan Suver Karadağ’a bir günlük çalışma ziyaretinde bulundu

14 Haziran 2016 Salı - Okunma : 2923

Dr. Akkan Suver Karadağ’a bir günlük çalışma ziyaretinde bulundu. Gelecek Yıl gerçekleşecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Dr. Akkan Suver, Karadağ’a yaptığı ziyarette Cumhurbaşkanı Filip Vujanović tarafından kabul edildi. Başbakan Yardımcısı Vujica Lazović ve Bar Şehri Belediye Başkanı Zoran Srzentic’i de makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver’in ziyaretinde Global Yatarım Holding adına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman ile yöneticileri de hazır bulundular.

SÜLEYMAN DEMİREL’İ ANIYORUZ

13 Haziran 2016 Pazartesi - Okunma : 2484

“Ebediyete intikalinin Birinci Yılında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i anıyoruz. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Süleyman Demirel’in ebediyete intikalinin birinci yılında bir mesaj yayınlayarak, “Süleyman Demirel’in Yüce Hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz” dedi.

Slovenya’da Life Learning Academy toplantısına Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Müjgan Suver ve Aslı Yanardağ katıldılar

9 Haziran 2016 Perşembe - Okunma : 2422

Life Learning Academy tarafından tertiplenen ve Ambassadors of Knowledge toplantıları olarak adlandırılan etkinliğe Türkiye’den Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Müjgan Suver ve Aslı Yanardağ katıldılar. Aralarında dünyaca ünlü düşünür Edward de Bono’nun da bulunduğu toplantıları Life Learning Academy direktörü Marjetka Kastner yönetti. Ljubljana’nın yanı sıra Bled Şehri’ni de ziyaret eden konuklar burada dünyaca ünlü eğitimci Prof. Dr. Danica Purg ağırladı.

BAŞBAKAN YILDIRIMIN AZERBAYCAN GEZİSİNE ŞAMİL AYRIM DA KATILDI

4 Haziran 2016 Cumartesi - Okunma : 2677

Başbakan Binali Yıldırım'ın Azerbaycan'a yaptığı resmi ziyarete Marmara Grubu Vakfı adına Şamil Ayrım da katıldı. Başbakan Yıldırım'ın beraberinde Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Azerbaycan Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilen heyet, millî Meclisi ve Haydar Aliyev’in kabrini ile Türk şehitliğini de ziyaret etti.

Romanya Büyükelçisi Radu Onofrei onuruna yemek

31 Mayıs 2016 Salı - Okunma : 2656

Türkiye’den ayrılmak üzere bulunan Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei onuruna Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve arkadaşları bir “güle güle” yemeği verdiler. Yemekte konuk Büyükelçiye Dr. Fatih Saraçoğlu günün anısına Marmara Grubu Vakfı adına bir hediye sundu.

Gürcistan Bağımsızlığı’nın 25. Yılında

31 Mayıs 2016 Salı - Okunma : 2483

Gürcistan’ın Bağımsızlığı’nın 25. Yıldönümü vesilesiyle İstanbul Başkonsolosu İrakli Asashvili bir resepsiyon tertipledi. Resepsiyona Müjgan ve Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı adına katılarak, Gürcistan’ın Bağımsızlık Günü’nü kutladı.