Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan Marmara Grubu Vakfıyla biraraya geldi

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1234

Madalya Töreni münasebetiyle Üsküp’te bulunan Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Serhat Tabanca, Sezgin ve Işıl Bilgiç' ten oluşan Heyetine Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan bir iş yemeği verdi. Yemekte gelecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin ana hatları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Ali Rıza Arslan Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi oldu

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1342

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Ali Rıza Arslan merkezi Üsküp’te bulunan Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliğine seçildi. Balkan Üniversite’si Mütevelli Heyeti ve Rektörüyle biraraya gelen Ali Rıza Arslan’a Üniversite’de geniş çaplı bir brifing verildi.

Jelena Miladcic’e Ziyaret

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1002

Dr. Akkan Suver’in Madalya Töreni münasebetiyle Üsküp’te bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Montenegro (Karadağ) Üsküp Maslahatgüzarı Jelena Miladcic’İ Karadağ Büyükelçiği’nde ziyaret etti.

Büyükelçi Tülin Erkal Kara’ya ziyaret

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1077

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Madalya Töreni münasebetiyle bulunduğu Makedonya’da Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara’yı makamında ziyaret etti. Ziyarete Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Sezgin Bilgiç, Serhat Tabaca ve Işıl Bilgiç ile birlikte Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver’e Büyük Onur Makedonya Cumhurbaşkanı’ndan “ÜSTÜN HİZMET MADALYASI”

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1076

Madalya Töreni’nde bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver;-“Bu Madalya Türk Makedon uluslarının kardeşliğine, ülkelerimizin barış ve istikrar içinde refahına ve ilişkilerimizin aydınlık geleceğine yeni bir pencere açacaktır. dedi. Dr. Akkan Suver’e diyalog ve barış alanında ortaya koyduğu çalışmalarından ve Türkiye ile Makedonya arasında sivil toplum alanında ortaya koyduğu katkılardan dolayı, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından “ÜSTÜN HİZMET MADALYASI” verildi. Üsküp’te Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan Tören’e Türkiye Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Karadağ Maslahatgüzarı Jelena Mlacic, Makedonya Devlet önceki Bakanları Hadi Nezir ve Furkan Cako, ünlü Gazeteci, yazar ve şair İlhami Emin’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli katıldı. Marmara Grubu Vakfı da bu merasimde Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Sezgin Bilgiç, Işıl Bilgiç ve Av. Serhat Tabanca’dan oluşan bir heyetle hazır bulundu.

Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

21 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1386

Türk dünyasının ortak Bahar Bayramı Nevruz'u idrak etmenin yüksek sevinci içindeyiz. Nevruz Bayramımız kutlu olsun. Marmara Grubu Vakfı olarak Türk âleminin Nevruz Bayramı'nı tebrik ediyoruz.

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu yapıldı ve Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkan seçildi

20 Mart 2019 Çarşamba - Okunma : 1193

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Kurulu geniş bir katılımla İstanbul'da Malta Köşkü'nde yapıldı. Çalışmalarına Ertuğrul Kumcuoğlu'nun başkanlığında Prof. Dr. Yakut Irmak Özden, Leyla Tavşanoğlu, Prof. Dr. Uğur Özgöker ve Turan Sarıgülle'den oluşan Genel Kurul Başkanlık Divanı'yla başlayan Marmara Grubu Vakfı'nın yıllık faaliyet raporunu okuyan Dr. Akkan Suver 2018 yılını anlattı. Faaliyet raporunun okunmasından sonra, H. Gökhan Humbaracı Denetim Raporu'nu, Bülent Soylan da Mali Raporu okudu. Daha sonra yapılan ayrı ayrı oylamalarla faaliyet ve denetim raporları ibra edildi. Prof. Dr. Erman Tuncer, Cemal Bilgiç, Mehmet Gökhan Havuzlu, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Göksel Bilgiç, Ümit Çoban, Rahmi Dilek ve Baturhan Koçak’tan oluşan Yeni üyelerin kabulünden sonra, seçimler gerçekleştirildi. Marmara Grubu Vakfı'nın yeni İcra Konseyi Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, M. Gökhan Havuzlu, Av. Serhat Tabanca ve Sezgin Bilgiç'den oluştu. Denetim Kurulu'na ise Alaaddin Koçak, Yüksel Önel ve Gökhan Humbaracı seçildiler. Daha sonra söz alan Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı’nda 30 yılını dolduran üyelerimize 30 yılın anısına hediyelerini sunarak, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Mütevelli Heyet üyelerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.

Dr. Akkan Suver Hollandadaki terörü kınadı

19 Mart 2019 Salı - Okunma : 852

18 Mart 2019 günü Hollanda'nın Utrecht şehrinde tranvayda gerçekleştirilen, üç kişinin öldürüldüğü terör olayı ile ilgili olarak Dr. Akkan Suver bir basın açıklaması yaptı. Dr. Suver'in açıklaması aynen şöyledir: "-Hollanda'nın Utrecht şehrinde meydana gelen alçak saldırıyı sivil toplum kimliğimizle şiddetle kınıyoruz. Dili, dini ve ırkı kim olursa olsun cani canidir, katil katildir. Bu menfur saldırı neticesinde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar diliyor, Hollanda halkına da geçmiş olsun diyoruz"

Marmara Grubu Vakfından Süryani Patriği’ne bir ziyaret

18 Mart 2019 Pazartesi - Okunma : 934

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne gösterdikleri yüksek katılımdan dolayı Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Marmara Grubu Vakfı adına Süryani Ortodoks Patrik Vekili Mor Filuksinos Yusuf Çetin'e bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler. Kabulde Dr. Suver Patrik Vekilinin her yıl gösterdiği yüksek ilginin her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirtti. Ziyarette Cemaat Başkanı Kenan Gürdal da hazır bulundu.

ÇANAKKALE ZAFERİ 104. YILINDA

18 Mart 2019 Pazartesi - Okunma : 1540

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılında Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz. Çanakkale savaşlarında Türk Yurdunu İşgale gelenler 141,113 kayıp verdiler. Çanakkale’de şehit düşün Türk Askerinin sayısı ise 195,000’dır. Çanakkale Zaferi Türk’ün Savaş tarihinde ortaya koyduğu en büyük Zaferlerden biridir. Bu Zaferin Büyük Komutanı Mustafa Kemal’dir. Mustafa Kemal bu zaferden sonra tanınmış ve büyük bir Komutan olarak kabul edilmiştir. Çanakkale Zaferinin 103. Yılı Kutlu olsun.