Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Müjgan Suver Toplum ve Demokrasi Sempozyumunda konuştu

26 Temmuz 2019 Cuma - Okunma : 1493

Beykent üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi tarafından tertiplenen uluslararası Toplum ve Demokrasi Sempozyumu’nda Müjgan Suver konuştu. Açılışı Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ferman ve Beykent Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akile Gürsoy tarafından yapılan sempozyumda Çek Cumhuriyeti’nden, İngiltere’den öğretim üyeleri de söz aldılar. Demokrasi anlayışının dünya siyasetinde en önde gelen ilkeler ve temel haklar arasında görüldüğünü anlatan Müjgan Suver demokrasilerde denge-denetleme mekanizmalarının önemini de vurguladı.

Elif Atayman Medya A.Ş .Genel Müdürü oldu

24 Temmuz 2019 Çarşamba - Okunma : 971

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet ve Akademik Konsey Üyesi Gazeteci Elif Atayman İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Medya A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Basın Konseyi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi de olan Elif Atayman, Üniversite Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktaydı.

Büyükelçi Nurver Nureşi kaybettik

24 Temmuz 2019 Çarşamba - Okunma : 1422

Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey üyesi (E) Büyükelçi Nurver Nureş'i kaybettik. Türkiye'nin Kuveyt, Japonya, İngiltere ve Meksika Büyükelçiliği'ni yapan Nurver Nureş, emekli olduktan sonra 1999-2010 yıllarında Marmara Grubu Vakfı'nın uluslararası çalışmalarında etkin çalışmalarda bulunmuş bir mensubumuzdu. Büyükelçi Nurver Nureş, Marmara Grubu Vakfı'nın yanı sıra Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin müdavimlerindendi. Elim kaybı karşısında üzüntümüz büyüktür. Başta Eşi Hanımefendi olmak üzere, ailesine, dostlarının, Dışişleri camiamızın ve Marmara Grubu Vakfımız mensuplarının büyük acılarını paylaşıyoruz.

Darko Uskokovic’e Tebrik Ziyareti

23 Temmuz 2019 Salı - Okunma : 1224

Dr. Akkan Suver (Montenegro) Karadağ’ın Ankara’ya atanan yeni Büyükelçisi Darko Uskokovic’e bir tebrik ziyareti yaptı. Büyükelçilik Rezidansı’nda gerçekleşen ziyarette (Montenegro) Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Darko Uskokovic’e başarı dileklerini ve tebriklerini sundu.

Özbekistan Başbakan Yardımcı Elyar Ganiyev Ankara’daydı

23 Temmuz 2019 Salı - Okunma : 945

Özbekistan Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhocayev tarafından Özbekistan Başbakan Yardımcısı Elyar Ganiyev'in katılımıyla, onuruna Ankara’da bir yemek verildi. Verilen yemekte yaptığı konuşmada, bugün ortak bir coğrafyanın, tarihin ve kültürün kardeş halkları olarak kavuşmanın ve kucaklaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Atayurdu Özbekistan'dan gelen değerli misafirlere Ankara'da ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Fuat Oktay, ziyaretin dost ve kardeş ülkeler arasındaki bağların geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacağına yürekten inandığını dile getirdi. Toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Elyar Ganiyev, Özbekistan'ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev, başkentteki yabancı misyon şefleri, bürokrasi ve sivil toplum temsilcileri, akademisyenler, basın mensupları ve davetliler katıldı. Burada konuşan Elyar Ganiyev, Özbekistan-Türkiye Karma Ekonomik Komisyonunun (KEK) 5. Toplantısı kapsamında Türkiye’de bulunduğunu kaydederek, misafirperverliklerinden dolayı Türk heyetine teşekkür etti. İki ülke ilişkilerinin daha da geliştirilmesi için ortak çalışmaların yürütüldüğünü ve kalite bakımından yeni aşamaya taşındığını dile getiren Elyar Ganiyev, “Kısa zaman içerisinde Özbekistan-Türkiye ilişkilerindeki durgunluk aşılmış bulunuyor, ilişkilerimiz gelişiyor” diye konuştu. Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in 2017’deki Türkiye ziyareti ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2018’deki Özbekistan ziyaretlerini anımsatan Ganiyev, iki devlet arasındaki ilişkilerde yeni kapılar ve yeni sayfaların açıldığını söyledi. Toplantıya Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de Türk sivil toplum adına katıldı.

Büyükelçi Ishankuli Amanlyeve ziyaret

22 Temmuz 2019 Pazartesi - Okunma : 817

Ankara'da 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Türkmenistan Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev ile görüştü. Türkmenistan Devleti’nin Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdiği yüksek alakaya Büyükelçi Amanlyev nezdinde; Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunan Dr. Akkan Suver alakanın devamını istedi. Türk Türkmen ticarî, sosyal ve kültürel hayatında olduğu gibi siyasi işbirliği alanında da sahip olduğumuz değerlere verilen önemin dile getirildiği ziyarette Dr. Akkan Suver Türkmenistan'ın bölgenin yükselen yıldızı olduğunu vurguladı.

Kuzey Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucinski’ye ziyaret

22 Temmuz 2019 Pazartesi - Okunma : 749

Kuzey Makedonya Büyükelçisi Zvanko Mucinski'yi makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver Makedonya Devletinin Marmara Grubu Vakfı ile sahip bulunduğu ortak konulardaki birlik ve beraberliğin her türlü takdirin ve övgünün üzerinde olduğunu belirtti. Bu beraberliğin 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde de devam edeceğini belirten Büyükelçi Mucinski'ye Dr. Suver kültürel faaliyetlerde de orta işbirliği önerdi.

Bakir Sadovice ziyaret

22 Temmuz 2019 Pazartesi - Okunma : 1006

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Ankara'da Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadovic'i makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Bosna Hersek yeni Büyükelçilik binasında gerçekleşen ziyarette Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı’nın Bosna'ya verdiği yüksek değeri Büyükelçi Bakir Sadovic'e anlattı. Büyükelçi de her zaman olduğu gibi gelecek yıl da Bosna-Hersek’in Zirve’de yüksek seviyede temsil edileceğini belirtti.

Dr. Suver KKTC Başbakanı Ersin Tatar la görüştü

21 Temmuz 2019 Pazar - Okunma : 775

KKTC'de bulunan Dr. Akkan Suver KKTC Başbakanı Ersin Tatar ile görüştü. 20 Temmuz Harekâtının Yıldönümü törenlerine katılan Dr. Akkan Suver, Başbakan Eski Yardımcısı Milletvekili Tuğrul Türkeş ve Prof. Dr. Uğur Özgöker KKTC Başbakanı Ersin Tatar'la yaptıkları görüşmede kendisini, özellikle son yaşanan olaylarla ilgili olarak bilgi sunumunda bulunması için misafir konuşmacı olarak İstanbul'a Marmara Grubu Vakfı’na davet ettiler.

Alparslan Türkeş Müzesi açıldı

21 Temmuz 2019 Pazar - Okunma : 1226

Büyük Devlet Adamı Alparslan Türkeş'in KKTC'de (Lefkoşa) doğduğu ev restore edilerek Müze haline getirildi. Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Tuğrul Türkeş ve Prof. Dr. Umay Türkeş tarafından yapılan Alparslan Türkeş Müzesi açılışında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Uğur Özgöker de hazır bulundu. Müzenin açılışında Fuat Oktay, Ersin Tatar, Prof. Dr. Umay Türkeş ve Tuğrul Türkeş’in yanı sıra Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Türkiye’den Milletvekili Celal Adan ile birlikte vatandaşlar katıldılar. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)