Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Ali Rıza Arslan Mimar Mühendisler Gurubu’nun toplantısına katıldı

1 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1271

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan Mimar Mühendisler Gurubunun (MMG) Ankara Şubesi’nin 7. Genel Kurulu’na katıldı. Türk mühendis ve mimarlarının yurtdışında ortaya koydukları başarılı çalışmalardan örnekler veren Ali Rıza Arslan, genç mimar ve mühendislerimize yurtdışında işler gerçekleştirmelerini tavsiye etti.

Hocalı Katliamı için yürüyüş düzenlendi

27 Şubat 2019 Çarşamba - Okunma : 1327

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ile Bağcılar Belediyesi, Hocalı Soykırımı’nın 27. Yıldönümü nedeniyle “Hocalı Katliamı Şehitlerini Anma Programı düzenledi. Bu amaçla Türkiye, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen yüzlerce kişi saat 14.30’da Bağcılar Meydanı’nda bir araya geldi. Ellerinde Azerbaycan ve Türkiye bayrakları taşıyan kalabalık saat 14.30’da yürüyüşe geçti. “Hocalı Katliamını Unutmadık Unutmayacağız” yazılı dev afiş açan katılımcılar yol boyunca “Şehitler ölmez vatan bölünmez” ve “Hocalı için adalet” şeklinde slogan attı. Yürüyüşe Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov ve Eşi Sona Veliyeva, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev, İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım, İstanbul Milletvekili Sare Aydın Yılmaz, Kıbrıs Milletvekili Zorlu Töre ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de katıldı. Tören’de Şamil Ayrım, Zorlu Töre ve Prof. Dr. Ali Hasanov yaptıkları konuşmalarda, Hocalı dramını gündeme getirdiler.

Necati Süer’i kaybettik

25 Şubat 2019 Pazartesi - Okunma : 1343

Marmara Grubu Vakfı’nın önceki üyelerinden Necati Süer’i kaybettik. Necati Süer’in ebediyete intikali üzerine bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver; ‘’-Necati Süer arkadaşımızın aramızdan ayrılışı vakitsiz olmuştur. Necati Süer’in aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz. Değerli arkadaşımızın Ailesi’nin büyük acısını paylaşıyor, Cenab-ı Hak’tan kendisine diliyoruz.’’ Dedi.

Hocalı Faciasının 27. Yılında Dr. Akkan Suver, insanlığın büyük ayıbını kınadı

25 Şubat 2019 Pazartesi - Okunma : 1192

Hocalı'da yaşanan büyük insanlık dramının 27. yıl dönümünde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver basına yaptığı açıklamasında; "-Hocalı'da yaşananlar insanlık ayıbıdır. Zira orada yaşanan dram yalnız vahşi bir milletin ayıbı ve suçu olduğu kadar, vurdumduymaz milletlerin de ayıbıdır ve suçudur. Bu büyük katliama ve vahşete sessiz ve duyarsız kalmak en azından bu insanlık suçuna ortak olmaktır. Dolayısıyla Hocalı'nın faillerinden hesap sormak, uygar dünyanın sorumluluğunun bir gereğidir." (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Şamil Ayrım TBMM’de Hocalıyı kınadı

24 Şubat 2019 Pazar - Okunma : 1051

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir Basın açıklaması yapan Türkiye Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım Hocalı Katliamını kınadı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

KEİ Genel Sekreteri Michael B. Christides Marmara Grubu Vakfı’n da

22 Şubat 2019 Cuma - Okunma : 1533

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Büyükelçi Michael B. Christides Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve ( E ) Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu’nun hazır bulunduğu ziyarette KEİ Genel Sekreteri Michael B. Christides 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ndeki başarısından dolayı Marmara Grubu Vakfı’nı tebrik etti. Genel Sekreter Christides gelecek yıl gerçekleşecek Zirve ile ilgili önerilerde de bulundu.

Hocalı katliamı Fatih Sultan Vakıf Üniversitesi’nde anıldı

22 Şubat 2019 Cuma - Okunma : 1524

Azerbaycan Islahatçı Gençler Birliği ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hocalı katliamının 27. yıl dönümü dolayısıyla bir Anma Programı düzenledi. Anma Töreni’nin de TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, Azerbaycan Milletvekili Nagif Hamzayev, Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, İstinye Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. İsmail Safi, Azerbaycan Islahatçı Gençler Birliği Başkanı Ferit Şahbazlı, Gazeteci Ardan Zentürk ve Azerbaycan Demokrasi ve İnsan Hakları Enstitüsü Başkanı Dr. Ahmet Şahidov ayrı ayrı söz alarak Hocalı Katliamını anlattılar. Azerbaycan Devlet Sanatçısı Aybeniz Haşimova ve ekibinin Hocalı'da yaşananları sahnelediği Performans programı sonrası Dr. Akkan Suver’e, Şamil Ayrım’a, Dr. İsmail Safi’ye ve Gazeteci Ardan Zentürk’e “Türk dünyasına Hizmet Ödülü” plaketleri sunuldu.

Marmara Grubu Vakfı KURAMER’i ziyaret etti

19 Şubat 2019 Salı - Okunma : 1275

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan 29 Mayıs Üniversitesi KURAMER’i (Kuran Araştırmaları Merkezi) ziyaret ettiler. Ziyarette Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ve Ahmet Ertürk de hazır bulundu.

Karadağ (Montenegro) İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic Dr. Suver’i kabul etti

19 Şubat 2019 Salı - Okunma : 1412

Karadağ (Montenegro) İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic Marmara Grubu Vakfı Başkanı ve Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver’i kabul etti. Kabul de Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçisi Branko Milic, Marmara Grubu Vakfı'ndan Av. Serhat Tabanca, Nigar Sargan ve Sezgin Bilgiç de de hazır bulundu. Dr. Suver, Bakan Mevludin Nuhodzic’i gelecek yıl yapılacak 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

İlham Aliyev Şamil Ayrım ve beraberindeki heyeti kabul etti

19 Şubat 2019 Salı - Okunma : 1262

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye–Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve beraberindeki heyeti kabul etti.