Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Viyana’nın Yanındayız

3 Kasım 2020 Salı - Okunma : 777

Avusturya’nın Başkenti Viyana’da gerçekleşen terörist saldırıları Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, şiddetle kınadığını bildirdi. Bir basın bildirisi yayınlayan Dr. Akkan Suver, “Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle gece Viyana’da gerçekleşen terör eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Saldırıda ölen ve yaralananların ailelerine taziyelerimizi sunuyoruz. Sanatın, medeniyetin ve hür düşüncenin merkezi olan Viyana’da gerçekleştirilen bu saldırı gerçekte insanlığı ve insanlığın yüksek değerlerini hedef almıştır. Sivil toplum kimliğimizle dünyaya sesleniyoruz: Bu bize bir defa da göstermiştir ki, terörizme karşı küresel işbirliği önemli ve gereklidir. Avusturya Devleti’nin, Avusturyalıların haklı acılarını paylaşıyor ve bir defa daha terörü lanetliyoruz.”

Fadıl Novaliç Dr. Suver i kabul etti....

1 Kasım 2020 Pazar - Okunma : 592

Türkiye'de resmi bir ziyarette bulunan Bosna Hersek Başbakanı Fadıl Novaliç, Dr. Akkan Suver'i kabul etti. Kabulde  Bosna Hersek Başbakanlarından Prof. Dr. Nedzad Brankovic (2007-2009) ile Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagic de hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı'ndan Nigar Sargan ile Fadıl Novaliç ile gelecek yıl tertiplenecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Süleyman Demirel 96.Yaşında

1 Kasım 2020 Pazar - Okunma : 850

Türkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 96 yıl önce bugün (1 Kasım) Isparta'da dünyaya gelmişti. Türk siyaset ve devlet hayatında önemli roller üstlenmiş olan Süleyman Demirel, Marmara Grubu Vakfı’ndan geride kalan yıllarda alakasını eksik etmemişti. Yüksek hatırasına saygımız sonsuzdur. Mekanı cennet olsun.

İzmire saygı

31 Ekim 2020 Cumartesi - Okunma : 579

Yaşadığı deprem felaketinden dolayı İzmirlilere Marmara Grubu Vakfı olarak en içten geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İzmir'in yaralarını büyük bir birliktelik içinde saracağına inanıyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak İzmir'in büyük acısını paylaşıyor ve hayatını kaybeden 111 vatandaşımıza Tanrı'dan rahmet diliyor ve de kurtarılan 940 civarındaki yaralılara da acil şifalar temenni ediyoruz.

Mesut Yılmazı Kaybettik

30 Ekim 2020 Cuma - Okunma : 595

Önceki Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'ı kaybettik. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. 1991-1999 yılları arasında 3 defa Başbakanlık görevinde bulunmuş olan Mesut Yılmaz, Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarında yer almış önemli bir devlet adamımızdır. Marmara Grubu Vakfı olarak kendisini her zaman saygıyla anacağız. Eşi Berna Yılmaz'a Marmara Grubu Vakfı olarak sabır ve başsağlığı dileklerimizi sunuyor, Ailesinin haklı acısını paylaşıyoruz. Kendilerine Tanrı'dan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Dr. Suver ve Bilgiç 29 Ekim Kutlamasına katıldı

29 Ekim 2020 Perşembe - Okunma : 533

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vilayette bir resmi kabul verdi. Resmi  Kabul törenine  sivil toplum adına katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 'yı tebrik ettiler.İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın Cumhuriyet hakkında konuşmasıyla başlayan Tören Koronavirüs salgını dolayısıyla kısıtlı bir katılımla gerçekleşti. Tebrikat Töreni'nde, İstanbul'da bulunan yüksek rütbeli askerler, Mülki İdare Amirleri, Siyasi Parti İl Başkanları,Azerbaycan ve KKTC Başkonsolosları da hazır bulundu. Resimde Tebrikatta  Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç'i Azerbaycan Başkonsolosu Nermine Mustafayeva ile birlikte görmektesiniz.

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 Ekim 2020 Perşembe - Okunma : 844

Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün doksanyedinci şeref yaşında. Marmara Grubu Vakfı olarak Bu Büyük Millet Bayramı'nda Büyük Atatürk'ü minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Benim fani vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır diyerek Cumhuriyet’i bizlere armağan eden Büyük Atatürk, Vatan sana minnettardır. Rahat uyu.

Karadağ Yargıtay Başkanı Vesna Medenica İstanbul’da

23 Ekim 2020 Cuma - Okunma : 557

Montenegro (Karadağ) Yargıtay Başkanı Vesna Medenica İstanbul’a geldi. İstanbul’da Adalet Bakanlığı yetkilileriyle biraraya gelecek olan Karadağ Yargıtay Başkanı Vesna Medenica’yı Montenegro (Karadağ) İstanbul Başkonsolosu Selim Lika, İstanbul Başsavcı Vekili Zafer Koç, Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Öncel ve Dr. Akkan Suver birlikte karşıladılar.

Selim Lika Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

23 Ekim 2020 Cuma - Okunma : 712

Montenegro (Karadağ) İstanbul Başkonsolosu Selim Lika, Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve Sezgin Bilgiç de hazır bulundular.

Murod Saidzoda’nın ziyareti

19 Ekim 2020 Pazartesi - Okunma : 653

Tacikistan’ın İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Murod Saidzoda, Dr. Akkan Suver’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette gelecek yıl gerçekleştirilecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ve gene gelecek yıl kutlanacak olan Tacikistan’ın Bağımsızlığı’nın 30. Yılı münasebetiyle görüş alış verişinde bulunuldu.