Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


19. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ DİYALOGLA İPEKYOLU EKONOMİ, ENERJİ, İSTEMSİZ GÖÇ VE TERÖRİZM KONULARI İLE 5-7 NİSAN 2016 GÜNLERİ İSTANBULDA GERÇEKLEŞTİ

23 Kasım 2015 Pazartesi - Okunma : 6443

Şamil Ayrım, Konrad Adenauer Vakfı Ankara Temsilciliği’nin 30. Kuruluş yılı vesilesiyle Ankara’da düzenlenen toplantıya Marmara Grubu Vakfı adına katıldı.

17 Kasım 2015 Salı - Okunma : 2415

Konrad Adenauer Vakfı Ankara Temsilciliği’nin 30. Kuruluş yılı etkinlikleri vesilesiyle Ankara’da düzenlenen törenlere Almanya Federal Cumhuriyeti 10. Cumhurbaşkanı Christian Wulff ile Türkiye (E) Başbakanlarından Mesut Yılmaz onur konuğu olarak katıldı. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen panele, ODTÜ, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Başkent Üniversitesinden öğretim üyeleri iştirak etti. Katılımcılar Türk-Alman ilişkilerinin ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal boyutu hakkındaki görüşlerini paylaştılar. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Qingdao - Çin Halk Cumhuriyetinde gerçekleşen Global 2. Ekonomi Kongresinde Dr. Akkan Suver İpek Yolunu anlattı.

12 Kasım 2015 Perşembe - Okunma : 2057

Qingdao Uluslararası Ticaret Odası ve SAFEA Uluslararası Enformasyon ve Araştırma Merkezi tarafından bu yıl ikincisi tertiplenen BIT Uluslararası Ekonomi Kongresi'ne Marmara Grubu Vakfı, Türkiye'den sivil toplum kuruluş olarak katıldı. Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım'ın katıldığı Kongre'de bir sunum yapan Dr. Akkan Suver, Kara ve Deniz İpek Yolu'nun önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Dünyanın önde gelen ekonomistlerinin katıldığı toplantıda Avrupa Birliği Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Antti Peltomaki, Nobel Ödüllü Profesör Finn E. Kydland, Çin Halk Cumhuriyeti'nden Siteo Xu, Dr. Lihui Tian ve Avustralya'dan Daryl Gupp da hazır bulundular. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

CEEMAN toplantısında AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver konuştu

06 Kasım 2015 Cuma - Okunma : 2024

Merkezi Slovenya'nın Bled şehrinde bulunan CEEMAN (Orta ve Güney Avrupa Yönetim Geliştirme Derneği) tarafından, 5-6 Kasım 2015 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde "Yönetici Eğitim Forumu" tertiplendi. Forum'da "Güney Doğu Avrupa’nın Mevcut Ve Gelecek Çalışma İhtiyaçları ile Üst Düzey Yönetici Eğitim Arayışları" tartışıldı. IEDC-Bled Yönetici Okulu ve İzmir Ticaret Odası tarafından tertiplenen toplantıda Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 6 Kasım 2015 Cuma günü "Yükselen Değer: Kadın Yetenekler" başlıklı bir konuşma yaptı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

TÜRKMENİSTAN BAŞKONSOLOSU’NA VEDA ZİYARETİ

06 Kasım 2015 Cuma - Okunma : 2062

İstanbul’daki Başkonsolosluk görevi nihayete eren Türkmenistan’ın İstanbul Başkonsolosu Orazmuhammet Charyev Dr. Akkan Suver’le vedalaştı. Suudi Arabistan’a Büyükelçi olarak atanan Orazmuhammet Charyev İstanbul’daki görev süresinde Türkiye-Türkmenistan ilişkilerinin gelişmesinde, büyümesinde önemli bir rol oynamış başarılı bir diplomat olarak temayüz etmişti. Marmara Grubu Vakfı Büyükelçi Orazmuhammet Charyev’e yeni görevinde başarılar diler.

MARMARA GRUBU VAKFI OLARAK BÜYÜK ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

05 Kasım 2014 Perşembe - Okunma : 1027

EBEDİYETE İNTİKALLERİNİN 77. YILINDA, MARMARA GRUBU VAKFI BÜYÜK ATATÜRK'Ü SAYGIYLA, ÖZLEMLE VE RAHMETLE ANMAKTADIR. MARMARA GRUBU VAKFI, BÜYÜK ATATÜRK'ÜN 1933 YILINDA KAFKASLARDA VE ORTA ASYA'DA YAŞAYAN SOYDAŞLARIMIZLA İLGİLİ OLARAK ORTAYA KOYDUĞU YÜKSEK DEĞERLERİN ÖNEMİNİ UNUTMAMAKTADIR.

MARMARA GRUBU VAKFI DR. AKKAN SUVER’İN BAŞKANLIĞINDA 8 KİŞİLİK BİR HEYET İLE AZERBAYCAN SEÇİMLERİNE GÖZLEMCİ OLARAK KATILDI.

02 Kasım 2015 Pazartesi - Okunma : 1992

Dr. Akkan Suver’in Başkanlığı'nda Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Engin Köklüçınar, İlhan Aküzüm, Cengiz Güldamlası, Müjgan Suver ve Aslı Yanardağ’dan oluşan heyet Bakü'de bir basın toplantısı düzenleyerek seçimler ile ilgili açıklama yaptılar. (Haberin devamı ve görseli için lütfen resmin üzerini tıklayınız.)

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Ekim 2015 Cumartesi - Okunma : 4241

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN BÜYÜK MİLLET BAYRAMI KUTLU OLSUN. 1923 YILINDA BÜYÜK ATATÜRK'ÜN YÜKSEK ÖNCÜLÜĞÜNDE KURULAN VE İNSANIMIZI KUL'LUKTAN VATANDAŞLIĞA YÜKSELTEN CUMHURİYETİMİZ BUGÜN 92. ŞEREF YAŞINDADIR. BU BÜYÜK MİLLET BAYRAMINDA ÇAĞDAŞLIĞI VE İNSANCA YAŞAMAK VİZYONUNU BİZE KAZANDIRAN BÜYÜK ATATÜRK, VATAN SANA MİNNETTARDIR.

TUNUS CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU NEYLA CHALA CHEBAANE DR. SUVER’İ KABUL ETTİ

27 Ekim 2015 Salı - Okunma : 6335

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Tunus İstanbul Başkonsolosu Neyla Chala CHEBAANE’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Tunus Cumhuriyeti Konsolosu Faouzi Hidri de hazır bulundu. Dr. Suver, Tunus’un katılımına verdiği önemi vurgulayarak, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Tunus’tan gelecek heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

MARMARA GRUBU VAKFI ABDULLAH GÜL’Ü ZİYARET ETTİ

19 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 2095

Marmara Grubu Vakfı, Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, makamında ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, (E) Orgeneral Necdet Timur, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Ertuğrul Kumcuoğlu, Müjgan Suver, Yalçın Sönmez, Ümran Kumcuoğlu, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Cengiz Güldamlası hazır bulundular. Dr. Suver, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdiği yüksek ilgi ve teşriflerinden dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu. Heyet 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü 5-7 Nisan 2016 günleri gerçekleşecek olan 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ettiler. Ziyaret sonrası Heyet adına Müjgan Suver, özel olarak yaptırılmış bir fincan takımı hediye etti.