Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Denge Denetleme Ağı Koordinasyon Grubu Toplandı

2 Ekim 2018 Salı - Okunma : 1807

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge ve Denetleme Ağı'nın Koordinasyon Grubu üyeleri, Ağı'n Ankara'daki merkezinde bir araya geldiler. Denge ve Denetleme Ağı yapısının dernekler yasası ile uyumlu hale getirilebilmesi için önerilerin sunulduğu toplantıda Koordinasyon Grubu üyeleri, tüzel kişilikleri olan Demokratik Katılım Derneği'nin sürdürülebilirliği ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Slovak Cumhuriyeti Milli Günü kutladı

28 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 1421

Slovakya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Büyükelçi Jozef Sestak Slovak Milli Günü dolayısıyla İstanbul Wyndham Grand Hodel’de bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda İstanbul’da bulunan askeri ve mülki erkânın yanı sıra kordiplomatik misyon şefleri de hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı adına Resepsiyonu Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver katıldılar. Resepsiyonda basın mensuplarının Türkiye-Slovakya ilişkilerini sormaları üzerine Dr. Suver: “Slovakya NATO’da müttefikimiz, AB yolunda da bize destek olan önemli bir ülke. Bu kardeşlik ve dostluğun daha da güçlenerek devam etmesini diliyoruz.” Dedi

Çin Milli Günü Kutladı

28 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 1663

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Cui Çırağan Sarayı’nda bir resepsiyon vererek Çin Milli Günü’nü kutladı. İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ile mülki ve askeri erkanla İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şeflerinin de katıldığı Resepsiyonda Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Av. Serhat Tabanca da Marmara Grubu Vakfı’nı temsil etti.

İtalyan Ticaret Ataşesi’ne ziyaret

27 Eylül 2018 Perşembe - Okunma : 1657

Marmara Grubu Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi Av. Serhat Tabanca 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İtalyan Ticaret Ataşesi Giovanni Turturiello’yu makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Av. Serhat Tabanca, İtalya’nın katılımına verilen önemi de ziyarette Ataşe Turturiello’ya anlattı.

Aleksei Shved’i ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1218

Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul’daki makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Dr. Suver Belarus’un katılımına verdikleri önemi de gündeme getirdi.

Mhamed Ifriquine’u ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1468

Fas Krallığının İstanbul Başkonsolosu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Fas’ın katılımına verdikleri önemi vurguladı. Fas Krallığı’nın sivil toplum hareketlerine verdiği değeri gündeme getiren Dr. Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Fas Krallığı’nın temsilcisini görmenin önemini gündeme getirdi

Mizrobiddin Safarov’u ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1579

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Tacikistan İstanbul Başkonsolosu Mizrobiddin Safarov’u konsolosluk binasında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulunduktan sonra Tacikistan’ın Marmara Grubu Vakfı için önemini de gündeme getirdi. Tacikistan’ın 1998 yılında Birinci Zirvede Başbakan Yardımcısı seviyesinde yer aldığını belirten Dr. Suver gelecek Zirvede de Tacikistan’ı yüksek seviyede ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Dr. Akkan Suver Büyükelçileri ziyaret etti

25 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1839

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Ankara'da 8 Büyükelçi'yi ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. (Haberin devam için lütfen haber başlığını tıklayınız)

''Yanındayız'' Kuruldu

25 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1925

Toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelelerinde artık kadınlar yalnız değil. Çoğunluğunu erkeklerin teşkil ettiği, kurucuları arasında iş insanlarının, gazeteci ve sanatçıların yer aldığı Yanındayız Derneği kuruldu. Evrensel insan hakları çerçevesinde Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan Yanındayız Derneği'nin Danışma Kurulu'nda, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de yer almaktadır.

Selim Lika Marmara Grubu Vakfındaydı

22 Eylül 2018 Cumartesi - Okunma : 1776

Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve Ticaret Dairesi Komiseri Selim Lika, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti. Ziyarette Montenegro (Karadağ) Büyükelçisi Branko Milic ile Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Av. Serhat Tabanca da hazır bulundular.