Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Ali Rıza Arslan Belarus İş Konseyi Başkanlığı’na seçildi

13 Ocak 2018 Cumartesi - Okunma : 2174

11 Ocak 2018 günü iş dünyasında önemli bir platform olan DEİK’te yapılan konsey seçimlerinde Ali Rıza Arslan Belarus iş konseyi Başkanlığı’na seçildi. Aynı toplantıda Avrasya iş konseyleri Başkan Yardımcılığı’na da seçilen Ali Rıza Arslan’ın listesi bölge ile ilgili rasyonel ilişkileri olan işadamlarından oluşmaktadır.

AZERBAYCANLI AĞAOĞLULARINDAN TEKTAŞ AĞAOĞLU VEFAT ETTİ

11 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 2023

Azerbaycan'ın ünlü devlet, siyaset ve düşünce adamlarından "Ahmet Agayev" Ağaoğlu Ahmet Bey'in torunu Tektaş Ağaoğlu vefat etti. Demokrat Parti Eski Bakanlarından (1950-1960) Samet Ağaoğlu'nun oğlu olan Tektaş Ağaoğlu Türkiye'nin tanınmış çevirmen ve yazarlarındandı. Marks ve Engels'ten derleyerek yaptığı Politika ve Felsefe kitabıyla tanınan Tektaş Ağaoğlu, Türkçe'ye Fyodor Dostoyevski'yi, Mihail Şolohov'u ve Erich Maria Remarque'ın kitaplarını kazandırmıştı.Tektaş Ağaoğlu'nun cenaze merasimine Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev, Konsolos Yadullah Paşayev, Azertuc İstanbul Temsilcisi Sabir Shahtahti de katıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver, KKTC Başkonsolosu Fahri Yönlüer ile bir araya geldi

11 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 1438

21. Avrasya Ekonomi Zirvesinin tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, KKTC Başkonsolosu Fahri Yönlüer'i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. KKTC'nin Avrasya Ekonomi Zirvelerindeki temsiline büyük önem verdiklerini vurgulayan Dr. Akkan Suver, bu yıl da KKTC katılımı konusunda Başkonsolos Fahri Yönlüer'den destek rica etti.

Dr. Akkan Suver Malta Başkonsolosunu Ziyaret Etti

11 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 1411

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina'yı makamında ziyaret etti. Geride bıraktığımız 20. Avrasya Ekonomi Zirve'sine Malta'nın dünyaca ünlü düşünür Dr. Edward de Bono'nun katılmasına büyük önem verdiklerini belirten Dr. Akkan Suver; "Sayın Dr. De Bono'nun katılması ile geçen Zirve'ye uluslararası değişik bir renk geldiğini" belirtti. Ziyarette Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina "Bu yıl da Malta'nın yüksek seviyede katılmasına çalışacağını" söyledi.

Makedonya Başkonsolosu Abaz, Dr.Suver'i kabul etti

11 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 1603

Her yıl Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'un başkanlığında yüksek bir heyetle Avrasya Ekonomi Zirve'lerine katılan, Makedonya'ya bir şükran ve bilgilendirme ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Zerrin Abaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette 21. Avrasya Ekonomi Zirvesinin, gündemi ve Makedonya'nın katılımı konuları ele alındı. Makedonya'nın İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz, bu yıl geniş çaplı bir katılım olacağını belirtti.

Müjgan Suver Papandreou ile görüştü

10 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2032

WINPEACE (Barış için Kadın Girişimi) Değerlendirme çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Zeynep Oral, Feriha Erfan, Şule Buçak, Nur Mardin ve Jennifer Sertel ile Yunanistan Eski Başbakanı (2009-2011) George A. Papandreou İstanbul’da biraraya geldi. Görüşmelerde Winpeace 2018 programları ele alındı. Ziyarette Müjgan Suver Başbakan Papandreou’yu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Başbakan Papandreou 2002 yılında 5. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni şereflendirmişti.

Şamil Ayrım Türkmenistan Büyükelçisi ile görüştü

10 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 1824

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev’i makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Marmara Grubu Vakfı’nın Türkmenistan’ın Avrasya Ekonomi Zirvelerinde temsiline büyük önem verdiklerini belitten Şamil Ayrım Türkmenistan’ın yüksek düzeyde temsili için Büyükelçi Ishankuli Amanlyev’den destek rica etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İtalya Başkonsolosu Mme. FERRARI BRAVO’ya ziyaret

8 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 2165

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İtalya Başkonsolosu Mme. Federica FERRARI BRAVO’yu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray bilgi sunumunda bulundular. Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray ziyaretlerinde İtalya’nın katılımına verdikleri önemi de özellikle belirttiler.

Bulgar Kilisesi Açıldı

7 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 1995

İstanbul Balat'ta bulunan ve Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Bulgar Kilisesi dokuz yıl süren bir onarımdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Binali Yıldırım'ın ve BulgaristanBaşbakanı Boyko Borisov'un katıldıkları bir törenle yeniden ibadete açıldı. Törene Bulgaristan'dan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ekaterina Zaharieva başkanlığında gelen devlet adamları, Müslümanları temsilen Başmüftü Mustafa Aliç Hacı ve Ortodoksları temsilen Bulgar Patriği Neofit'le beraber Istanbul'da bulunan dini önderler ile Diplomatik Misyon Şefleri'nin yanı sıra Bulgar asıllı vatandaşlarımızla Türk sivil toplumunun önde gelen liderleri katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Hemreylik Günü Kutlu Olsun

28 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 2189

Büyük Önder Haydar Aliyev tarafından bundan 26 yıl önce 31 Aralık günü için ortaya konan Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü'nün yıldönümündeyiz. Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü gerçekte Azerbaycan birlikteliğinin ve yüksek Azerbaycan medeniyetinin dünden bugüne intikal etmesinin sağlanmasıdır. Büyük Önder Haydar Aliyev, yurt dışında yaşayan Azerbaycanlılarla yurt içindeki yurttaşları aynı gaye, aynı hedef, aynı inanç doğrultusunda birlikte hareket etmeye sevk ederek, nesiller ve mesafeler arasında bir köprü kurdu. 26 yıl önce ortaya konan bu muhteşem düşünce köprüsü, bugün Azerbaycan'ın dünyada sahip olduğu yüksek itibarın kaynağıdır. Bu kaynağın yıldönümünde, Büyük Önder Haydar Aliyev'i rahmet ve saygı ile anıyor Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik Gününü Marmara Grubu Vakfı olarak kutluyoruz.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)