Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İsmail Gülleye Ziyaret

3 Eylül 2020 Perşembe - Okunma : 270

Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar, Yönetim Kurulu Üyesi Turan Sarıgülle ve Marmara Mütevelli Üyesi Murat Ali Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'yi makamında ziyaret etti. Başkan Dr. Akkan Suver, Sayın İsmail Gülle ile 7-8 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerliye Ziyaret

2 Eylül 2020 Perşembe - Okunma : 252

Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel ile birlikte Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'yi makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Dr. Akkan Suver, Av. Turan Hançerli'ye 7-8 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Azerbaycan Başkonsolosu’na ziyaret

2 Eylül 2020 Çarşamba - Okunma : 343

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili, Mütevelli Heyet Üyemiz Şamil Ayrım ile birlikte İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluk görevine yeni atanan Nermine Mustafayeva’yi makamında ziyaret ederek, tebrik ettiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver Başkonsolos Nermine Mustafayeva’ya 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulundu.

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi

26 Kasım 2020 Perşembe - Okunma : 925

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi Yaklaşık çeyrek asırlık bir felsefe Bir başarı, dayanışma ve işbirliği hikâyesi Diyaloğun ışığında Kuşak ve Yol Projesinin Pandemi sonrası ekonomide, enerjide ve sosyal hayatta ulaşacağı boyutlar 7-9 Temmuz 2021 günleri 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde tartışmaya açılacak

İHKİB’İ ziyaret

28 Ağustos 2020 Cuma - Okunma : 244

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreteri Cafer Okray, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Rıza Arslan ve Turan Sarıgül’den oluşan bir heyetle İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’yi makamında ziyaret ederek, 7-8 Ekim 2020 günleri gerçekleşecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

PABSEC’e ziyaret

27 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 259

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir görüş alışverişinde bulundular.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

25 Ağustos 2020 Salı - Okunma : 716

Büyük Zafer Bayramı'nı idrak etmenin yüksek heyecanı içindeyiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Dr. Akkan Suver;"- sivil toplum kimliğimizle Lozan'a oradan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolun başlangıç noktası olan bu gün Büyük Atatürk'ün askeri dehasına ve kahraman Türk Ordusu'na aziz ve eşsiz başarılarından dolayı sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Dr. Akkan Suver mesajı aynen şöyledir: "30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun. Türk Ordusu'nun ve Başkomutan Atatürk'ün büyük ve müstesna eseri olan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhaberesi Lozan'a uzanan bahtımızın yol haritasıdır. Büyük Atatürk ve kahraman askerlerimiz Anadolu'nun ortasına sıkıştırılmak istenen vatan toprağını 30 Ağustos Zaferi'yle önce Ege'ye ve Akdeniz'e sonra da Marmara'ya taşımışlardır. Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi 30 Ağustos Zaferi'ne borçluyuz. Sivil toplum kimliğimizle bu büyük günde, Başkomutan Mustafa Kemal Paşa'ya ve kahraman Türk Ordusu'na aziz ve eşsiz başarılarından dolayı sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Zafer Bayramımız kutlu olsun."

Akkan Suverin yeni kitabı Süleyman Demirelli Yıllar çıktı

22 Ağustos 2020 Cumartesi - Okunma : 330

Akkan Suver'in Süleyman Demirel'i kendisinin ve tanıyanlarının kaleminden anlattığı "Süleyman Demirel'li Yıllar" kitabı Bilge Oğuz Yayınevi tarafından yayınlandı. Akkan Suver kitabı hakkında şunları söyledi; "-“Bu kitap'ta; devletimizin ebediyete kadar akıp gidecek hayatında şan, şeref ve haysiyetle hizmet etmiş, köyden yetişmiş ve kabul görmüş bir lideri, tanıyanlarının farklı anlatımlarıyla bulacaksınız. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Kenan Akının yeni kitabı Sittin Sene yayınlandı

21 Ağustos 2020 Cuma - Okunma : 312

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Usta Gazeteci Kenan Akın 'ın son kitabı Sittin Sene yayınlandı. Yakın tarihin olaylarının şahidi Kenan Akın, kitabında müstesna hatıralarını anlatıyor. Kimi zaman muhabir, kimi zaman yazı işleri müdürü, kimi zaman televizyon program yapımcısı, kimi zaman genel yayın müdürü ama her zaman gazeteci kimliğiyle son elli yılın perde arkasını anlattığı bu kitabında gerçek bir fikir emekçisinin yaşantısına tanık olacaksınız. MD Basın tarafından basılan kitaba ( www.mdallstore.com ) Yayınevinin adresinden ulaşabilirsiniz.

Tatiana Çelebi Marmara Grubu Vakfı’nda çalışma ziyareti gerçekleştirdi

20 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 256

Moldova İstanbul Ticaret Ataşesi Tatiana Çelebi 23.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi almak ve Moldova'nın katılımı konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere Marmara Grubu Vakfı’na bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, Moldova’nın katılımına büyük önem atfettiklerini belirtti.