Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Başkanı Doç. Dr. Aleksandr Sotnichenko’ya Ziyaret

25 Mayıs 2021 Salı - Okunma : 265

Ankara’da 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili temaslarda bulunan Dr. Akkan Suver, Rusya Bilim ve Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaretinde Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Başkanı Doç. Dr. Aleksandr Sotnichenko ile görüşen Dr. Suver, Rusya’nın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek derecede katılımlarına verdikleri önemi gündeme getirdi.

Büyükelçi Liu Shaobin’i ziyaret

24 Mayıs 2021 Pazartesi - Okunma : 291

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında görüşmelerine devam eden Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin’i Büyükelçilik ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Liu Shaobin’e Çin Halk Cumhuriyeti’nin her yıl Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdikleri yakın ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti. Dr. Suver 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek olan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde tertiplenecek Büyükelçiler Yuvarlak Masa toplantısında Büyükelçi Liu Shaobin’in Kuşak ve Yol Projesi hakkında görüşlerini ortaya koyan bir sunum yapmasını rica etti. Ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’nin yüksek seviyede katılımını da beklediklerini belirtti.

19 Mayıs Kutlu Olsun

19 Mayıs 2021 Çarşamba - Okunma : 373

Bugün, Türk İstiklal Savaşı'nın başlangıç günüdür. 19 Mayıs 1919 günü Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a gelmiştir. Bu modern Türk Cumhuriyeti'nin başlangıç tarihidir. Bu güzel günü; Büyük Türk Milleti; Atatürk, Gençlik ve Spor Bayramı olarak adlandırmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını Samsun'a ayak basışlarının 102. Yıldönümünde şükran, minnet ve teşekkürle anıyoruz.

Marmara Grubu Vakfı Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları’na Filistin konusunda müracaatta bulundu

18 Mayıs 2021 Salı - Okunma : 279

Marmara Grubu Vakfı olarak Birleşmiş Milletler ECOSOC üyesi 3705 sivil toplum kuruluşuna ve partneri bulunduğu 14 ülkedeki sivil toplum kuruluşuna bir mektup yazarak; Filistin' de yaşanan insanlık dramına dikkat çekti.

Beşiktaş Şampiyon

16 Mayıs 2021 Pazar - Okunma : 306

2020- 2021 Türkiye Süper Futbol Ligini Beşiktaş averajla şampiyon olarak bitirdi. Galatasaray ikinciliği, Fenerbahçe ise üçüncülüğü paylaştı. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Şampiyon Beşiktaş Futbol takımını tebrik ediyoruz.

Şeker Bayramı kutlu olsun

7 Mayıs 2021 Cuma - Okunma : 405

Mukaddes Ramazan Ayı sonrası idrak edilen Şeker Bayramı'mız kutlu olsun. Şeker Bayramı'nın yaşamakta olduğumuz Covid-19'a son vermesini, insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini temenni ederken, Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle İslam Alemi'nin Şeker Bayramı'nı kutluyoruz. Nice Bayramlara sağlık ve saadet içinde ulaşmamız dileğiyle...

Dr. Akkan Suver CRI Türkçe Kanalında Tuğçe Akkaşa konuk oldu

4 Mayıs 2021 Salı - Okunma : 389

“Tarih ve coğrafya Çin ile Türkiye’yi Kuşak ve Yol İnisiyatifi’nin doğal ortağı yapmıştır” Tuğçe Akkaş / Çin Uluslararası Radyosu Türkçe servisi Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, CRI Türk’te Tuğçe Akkaş’ın hazırlayıp sunduğu “Güne Başlarken” programına konuk oldu. Suver, Türkiye - Çin Halk Cumhuriyeti ilişkileri ve Kuşak Yol İnisiyatifi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında gerçekleştirilen toplantılara dikkat çeken Dr. Akkan Suver, toplantılarda Çin, Rusya, Türkiye başta olmak üzere pek çok devletin yer aldığını ve bu toplantıların Birleşmiş Milletler’in (BM) katılımıyla yapıldığını belirtti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan 2021 Cuma - Okunma : 640

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı’nın 101. Yılındayız. 23 Nisan 1920 günü açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Bu bayram, TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922'de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935'te 23 Nisan Millî Bayramı'yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti'nin 1927'de ilan ettiği ve ilki Atatürk'ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu. 1980 12 Eylül döneminde Millî Güvenlik Konseyi, bu bayram resmî olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adını verdi.

Mustafa Gültepe’ye ziyaret

22 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 680

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Cafer Okray ve Turan Sarıgülle ile birlikte İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’yi makamında ziyaret ederek 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Mustafa Paşahan ve Cemal Beyazıt da hazır bulundular.

Başkonsolos Suzan Novobrdalija’ya ziyaret

21 Nisan 2021 Çarşamba - Okunma : 522

Dr. Akkan Suver 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri kapsamında Kosova İstanbul Başkonsolosu Suzan Novobrdalija’yı ziyaret etti. Ziyarette Kosova İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri de hazır bulundu. Yeni Cumhurbaşkanı seçilen Vjosa Osmani’yi de 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Şeref Konuğu olarak davet eden Dr. Akkan Suver, Kosova’nın Avrasya Ekonomi Zirveleri’ndeki önemli yerini vurguladı. Dr. Akkan Suver ayrıca Kosova’nın temsiline verdikleri büyük önemi de gündeme getirdi. Milletvekili olarak Kosova’nın İstiklal Beyannamesi’nde ismi bulunan dönemin Kosova Milletvekili, İstanbul Başkonsolosu Suzan Novobrdalija ziyaret sonrası Dr. Akkan Suver’e Türk-Kosova işbirliğini simgeleyen bir anı hediyesi sundu.