Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Patrik Bartholomeos Aziz Andreas Bayramını kutladı

30 Kasım 2019 Cumartesi - Okunma : 353

Patrik Bartholomeos Hazreti İsa'nın 12 Havarisi'nden biri olan ve Fener Rum Patrikhanesinin kurucusu olan Aziz Andreas adına kutlanan Bayram (Yortu) münasebetiyle bir Resepsiyon verdi. Resepsiyona İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şefleri, Vatikan'dan Kardinal başkanlığında bir heyet, İskenderiye Patriği, Ukrayna Kiev Kilisesi heyetiyle İstanbul'un Belediye Başkanları da katıldı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver de Resepsiyon'da hazır bulundular.

Enerjinin İpek Yolu TANAP, TAPla buluştu

30 Kasım 2019 Cumartesi - Okunma : 391

TANAP (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı) ile TAP ( Trans Adriyatik Boru Hattı ) Edirne'nin İpsala ilçesinde düzenlenen uluslararası bir törenle buluştu. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in birarada katılarak gerçekleştirdikleri buluşma törenine Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım birlikte katıldılar. Dr. Akkan Suver, törende Azerbaycan Haber Ajansı AZERTAC'a bir demeç verdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Çin İnsan Hakları Derneği Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

29 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 375

Çin İnsan Hakları Geliştirme Vakfı, Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Başkan Mengfu Huang ve Lijun Men, Yonghe Zhang, Qibo Lıu, Xin Zhang, Yan Zhang’dan oluşan Çin İnsan Hakları Geliştirme Vakfı Heyeti Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Cafer Okray ve Oluş Molu ile iki Vakıf arasındaki ilişkileri karşılıklı görüş alışveriş diyaloğu içinde gündeme getirdiler.

AB projesi seminerleri devam ediyor

28 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 282

Marmara Grubu Vakfı tarafından uygulanmakta olan "Demokrasi içinde Türk Gençliği ve Kadınlar "AB projesi çerçevesinde katılımcılık konusunda tertiplenen seminerler serisine Marmara Üniversitesi Avrupa Enstitüsü'nde devam edildi. 18-29 yaş grubundaki üniversite öğrencilerinin demokratik süreçlere katılımını teşvik etmek amacıyla yapılan seminerin konuşmacısı Mete Çubukcu "yaşantımızdan katılımcılık örnekleri" konulu bir sunum yaptı.

Jessy Yeunju Janga ziyaret

28 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 317

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang'a, bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver Kore Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang'a Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Kore'nin katılımı konusunda destek talep etti.

Moğolistan Milli ve Silahlı Kuvvetler Günü Resepsiyonu yapıldı

28 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 301

Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan'ın ev sahipliğinde Moğolistan Milli ve Silahlı Kuvvetler Günü'nün yanı sıra Türkiye ile diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 50'nci yıl dönümü dolayısıyla başkentte bir Resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan’ın yanı sıra çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi katıldı. Resepsiyon, Büyükelçi Radvan'ın konukları kapıda karşılamasının ardından iki ülkenin milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Büyükelçi Ravdan Resepsiyonda yaptığı konuşmada; iki ülke arasındaki resmi ilişkiler 50 sene önce kurulmasına rağmen, tarihsel ve kültürel bağlar ile Moğol-Türk halkları arasındaki dostluğun çok daha eskiye dayandığını dile getirdi. Moğolistan ile Türkiye arasındaki dostane ilişkiler ve iş birliği anlaşmasının 1995'te imzalandığını hatırlatan Ravdan, iki ülkenin 2004'ten beri kapsamlı ortaklık ilişkisi geliştirdiğinin altını çizdi. Ravdan, iki ülke arasındaki ticaret hacmini 300 milyon dolara ulaştırmayı hedeflediklerine işaret ederek, "Bu hedefimizi gerçekleştirmek için birçok imkan ve alanımız var. Bu nedenle geçen yıl Serbest Ticaret Anlaşması oluşturmanın olanaklarını araştırmaya başladık." ifadelerini kullandı.

Arnavutluk halkına geçmiş olsun mesajı

27 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 365

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Arnavutluk'ta meydana gelen deprem dolayısıyla, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta'ya, Arnavutluk önceki Cumhurbaşkanları Bujar Nishani ve Bamir Topi'ye, Arnavutluk Başbakan Edi Rama ile Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli ve Arnavutluk Başkonsolosu Blerta Kadzadej'e yaşanan acıdan dolayı bir mektup yazdı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

László Keller’i ziyaret

27 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 320

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na yeni atanan László Keller’i makamında ziyaret eden, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver tebriklerini iletti. Ziyarette Dr. Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Macaristan’ın katılımına verdikleri önemi de vurgulayarak, Macaristan’ın yüksek seviyede katılımı konusunda Başkonsolos László Keller’den destek istedi.

Yanındayız Derneği “Nöbetteyiz” etkinliği gerçekleştirdi

26 Kasım 2019 Salı - Okunma : 317

İş insanı Nur Ger öncülüğünde yaklaşık bir yıl önce kurulan, toplumsal cinsiyet eşitliğe inanmış erkeklerle birlikte çalışmalar yapan Yanındayız Derneği Beşiktaş’ta “Nöbetteyiz” etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de katıldı.

Dr. Suver Bulgaristan Diplomatik Enstitüsünde konferans verdi

21 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 273

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı'nın Bulgaristan Diplomatik Enstitüsünde Dr. Akkan Suver , Avrasya ve Bir Kuşak - Bir Yol Projesi ile ilgili bir konferans verdi. Dr. Akkan Suver'e konferansında Bulgaristan Diplomatik Enstitüsü Müdürü Tanya Mihailova moderatörlük etti. Büyükelçilerin, genç diplomatların katıldığı konferans sonrası Dr. Akkan Suver sorulara cevap verdi.