Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


DR. AKKAN SUVER, RUSYA FEDERASYONU BAŞKONSOLOS’UNU ZİYARET ETTİ

20 Ağustos 2015 Perşembe - Okunma : 3482

Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Podelyshev’i makamında ziyaret etti. Öncelikle İstanbul’da yeni görevine başlayan Başkonsolos Andrey Podelyshev’i tebrik eden Dr. Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sundu.

DR. AKKAN SUVER VE CAFER OKRAY İRAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU MOHSEN MORTEZAEİFAR’I ZİYARET ETTİ

12 Ağustos 2015 Çarşamba - Okunma : 3215

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Marmara Grubu Vakfı adına İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Mohsen Mortezaeifar’ı makamında ziyaret ederek, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.İran’ın 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmasını isteyen Marmara Grubu Vakfı temsilcilerine Başkonsolos Sayın Mohsen Mortezaeifar İran’ın gelecek yıl yapılacak olan Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne önemli bir heyetle yer alacağını belirtti.

İSLAM KÜLTÜRÜ’NÜ, EDEBİYATI’NI VE BİLİMİ’Nİ DESTEK VAKFI YÖNETİCİLERİNDEN EDUARD KHACHUKAEV İLE İSLAM İNSAN HAKLARI BİRİNCİ BAŞKAN YARDIMCISI AKAEV REZVAN RAMZANOVICH, DR. AKKAN SUVER’E BİR NEZAKET ZİYARETİ YAPTILAR.

11 Ağustos 2015 Salı - Okunma : 2888

Merkezi Rusya Federasyonu’nda bulunan İslam Kültürü’nü, Edebiyatı’nı ve Bilimi’ni Destek Vakfı yöneticilerinden Eduard Khachukaev ile İslam İnsan Hakları Birinci Başkan Yardımcısı Akaev Rezvan, Dr. Akkan Suver’e bir nezaket ziyareti yaptılar. Marmara Grubu Vakfı’nın Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne verdikleri önemi ortaya koyan misafirler birlikte işbirliği yapabilme önerilerini de sundular. (Haberin devamı için lütfen resmi tıklayın )

MARMARA GRUBU VAKFI HİNDİSTAN BAŞONSOLOSLUĞU’NU ZİYARET ETTİ

11 Ağustos 2015 Salı - Okunma : 2577

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray, Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sayın Manısh Gupta’yı makamında ziyaret etti. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyaret sırasında Hindistan Büyükelçisi’ni ve Başkonsolosu’nu Eylül ayından itibaren başlayacak olan Akademik Konsey toplantısına misafir konuşmacı olarak a davet etti.(Haberin devamı için lütfen resmin üzerine tıklayın )

PABSEC GENEL SEKRETERİ PROF. DR. HAJIYEV MARMARA GRUBU VAKFI’NI KABUL ETTİ

30 Temmuz 2015 Perşembe - Okunma : 2710

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Dr. Fatih Saraçoğlu, PABSEC Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ettiler. Kabulde Marmara Grubu Vakfı’nın gelecek yıl gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili geniş bir bilgi alışverişinde bulunuldu. PABSEC’in Zirve’ye katılımı konusunda ki talebine olumlu cevap veren Prof. Dr. Asaf Hajiyev, Marmara Grubu’yla İpek Yolu projesinde de ortak çalışmalar yapılacağını ayrıca kabulde gündeme getirdi.

BUGÜN YAŞADIĞIMIZ TERÖR; CUMHURİYET TARİHİMİZDE YAŞADIĞIMIZ MİLLETİMİZE KARŞI GİRİŞİLMİŞ EN BÜYÜK SALDIRIDIR ULUSLARARASI TOPLUMU SİVİL TOPLUM KİMLİĞİMİZLE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ MARMARA GRUBU VAKFI OLARAK, TOPYEKÛN TÜRK MİLLETİNE KARŞI GİRİŞİLEN BU HAİN SALDIRIYI KINIYOR VE LANETLİYORUZ. BÜYÜK TÜRK MİLLETI BAŞIN SAĞ OLSUN

10 Ekim 2015 Cumartesi - Okunma : 1108

Müjgan Suver 20.Uluslararası Soroptimist Kongresinin açılışına katıldı.

09 Temmuz 2015 Perşembe - Okunma : 3530

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 9 Temmuz 2015 günü İstanbul Hilton Bosphorus Otel'de düzenlenen 20. İstanbul buluşması Uluslararası Soroptimist kongresine katıldı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 1500 civarında delegenin katıldığı ve Av. Emine Erdem'in organizasyonu ile tertiplenen toplantıda Müjgan Suver'i Hindistan Soroptomistleri ile birlikte görmektesiniz.

BALAT HASTANESİ’NDE İFTAR

07 Temmuz 2015 Salı - Okunma : 4671

Rum Patriği Bartholomeos'la Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan ve Hahambaşı İshak Haleva'nın başında bulundukları bir tertip komitesi; İftarlarıyla, sahurlarıyla, sohbetleriyle, teravihsiyle yaşamakta olduğumuz Ramazanın müstesna bir İftarını İstanbullulara yaşattı.

HİNDİSTAN BÜYÜKELÇİSİ MARMARA GRUBU VAKFINI ZİYARET ETTİ

2 Temmuz 2015 Çarşamba - Okunma : 2933

Hindistan Büyükelçisi Rahul Kulshreshth, Hindistan'ın İstanbul Başkonsolosu Manish Gupta ile birlikte Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'nın uluslararası çalışmalarını takip ettiklerini, özellikle de Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin saygınlığını gündeme getiren Büyükelçi Rahul Kulshreshth, 2016 yılında gerçekleştirilecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde yer almayı arzu ettiklerini söyledi. ( Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞU İFTAR YEMEĞİ VERDİ

01 Temmuz 2015 Çarşamba - Okunma : 4389

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom Ramazan münasebetiyle İstanbul Hollanda Sarayı'nda bir İftar Resepsiyonu verdi. İstanbul'da bulunan yabancı misyon şeflerinin, iş adamlarının, akademisyenlerle gazetecilerin hazır bulunduğu İftar Resepsiyonu'na Müjgan ve Dr. Akkan Suver de katıldı.