Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


CPAPD tarafından Marmara Grubu Vakfına Yemek Verildi

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 514

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti onuruna Pekin'de Wanshou Oteli'nde bir akşam yemeği verildi. (CPAPD) Çin Halk Cumhuriyeti Barış ve Silahsızlanma Derneği Genel Sekreteri An YueJun tarafından verilen yemeğe Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş katıldığı yemek, tarafların birbirlerine sundukları anı hediyeleri ile sona erdi.

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Cumhuriyetinde

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 551

Çin Halkı Yabancılarla Dostluk Birliği'nin (The Chinese People's Association for Friendship with Foreign Countries) davetlisi olarak Marmara Grubu Vakfı Pekin ve Chengdu şehirlerine bir haftalık resmi ziyarette bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Milletvekilleri Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş'ten oluşan Heyeti Pekin'de ilk görüşmesini Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen ile yaptı. Görüşme sonrası CPAPD tarafından Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş onuruna Wanshou Oteli'nde bir akşam yemeği verildi.

Belarus İstanbul Başkonsolosuna ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 507

8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da tertiplenecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’e bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver Belarus’un katılımına verdikleri önemi gündeme getirdi.

Kuzey Makedonya İstanbul Başkonsolosu Dr. Aktan Ago’ya ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 647

İstanbul’da görevine yeni başlayan Kuzey Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Aktan Ago’yu makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver öncelikle kendisini tebrik etti. Gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Aktan Ago’dan Zirvelere Kuzey Makedonya’nın Cumhurbaşkanı düzeyinde katılımı konusundaki geleneğin devamını talep etti.

Rusya Başkonsolosu Andrey Buravov’a ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 522

İstanbul’da görevine yeni başlayan Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov’a Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Rusya Federasyonu’nun 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmasının önemi üzerinde durdu. Ziyarette Rusya Federasyonu İstanbul Konsolosu Dmitry Evdokimov da hazır bulundu.

Tunus Başkonsolosu Hedi Malik’e ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 473

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Tunus Devleti'nin İstanbul Başkonsolosu Hedi Malik'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirerek 8-9 Nisan 2020'de gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette yeni atanan İstanbul Konsolosu da hazır bulundu.

Belçika Başkonsolosu Serge Dickschein’e ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 674

İstanbul’a yeni atanan Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu Serge Dickschein’e bir nezaket ziyareti yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver kendisini tebrik ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette 8-9 Nisan 2020'de gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver Belçika'nın önceki yıllarda gösterdiği yüksek katılıma da ayrıca teşekkür etti.

Veronica Lombardini'ye ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 762

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Slovakya İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver 7-8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul’da gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Dr. Suver ziyarette Slovakya’nın katılımına büyük önem verdiklerini de vurguladı.

Moğolistan İstanbul Başkonsolosuna ziyaret

19 Eylül 2019 Perşembe - Okunma : 441

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Enkhnunkh Bilegt'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Suver Moğolistan Devleti’nin Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdiği yüksek alakaya teşekkür etti ve aynı ilginin devamını talep etti.

Slovakya Milli Günü kutlandı

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 342

Slovakya Milli Günü münasebetiyle Wyndham Grand Hotel'de bir Resepsiyon veren Slovakya İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini mülki erkanı, iş dünyasının ve İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şeflerini ağırladı. Slovakya'nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova da hazır bulunduğu Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Genel Sekreter Cafer Okray katıldı.