Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bangladeş Dışişleri Bakanı Alam Dr. Suver ile görüştü

19 Ekim 2017 Perşembe - Okunma : 1785

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, resmi bir ziyaret için ülkemize gelen Bangladeş Devlet ve Dışişleri Bakanı Mohammed Shahriar Alam’in Bangladeş Büyükelçisi Allama Siddiki’nin onuruna verdiği yemekte bir araya geldi. Yemekte Dr. Suver Bakan Alam’a 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir de sunum yaptı. Bakan Alam prensip olarak 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılacağını belirtti.

Ekrem Demirtaş’a ziyaret

18 Ekim 2017 Çarşamba - Okunma : 2247

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İcra Konseyi Üyesi Yüksel Çengel 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Sunum sonrası Suver ve Çengel, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ı 11-13 Nisan 2018 günleri gerçekleşecek 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ettiler.

Avusturya Milli Bayramı Kutlandı.

12 Ekim 2017 Perşembe - Okunma : 2651

Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Ulrike Tilly, Avusturya Milli Günü dolayısıyla Swiss Otel’de bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri, devlet erkanı ve özel sektör temsilcileri ile birlikte Marmara Grubu Vakfı adına Şamil Ayrım da katıldı.

Marmara Vakfı Büyükelçi ziyaretlerine devam ediyor

11 Ekim 2017 Çarşamba - Okunma : 2528

Marmara Grubu Vakfı’nın 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili Büyükelçi tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Ankara’da gerçekleştirilen ziyaretlerde Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Letonya Büyükelçisi Pēteris Elferts, Belarus Büyükelçisi Andrei Savinykh, Slovakya Büyükelçisi Anna Turenıcova, Hırvatistan Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Ivan Picukarić, beraberinde Elçi-Müsteşar Hrvoje Cıkovıc, Afganistan Büyükelçiliği Müsteşarı Ahmad Khalid Elmi, Bangladeş Büyükelçisi M. Allama Siddiki ve Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

ATATÜRK'ÜN AKRABALARI GELMİŞ

10 Ekim 2017 Çarşamba - Okunma : 2169

Başkent Ulanbatur'da, şehrin merkezini bir baştan bir başa kesen uzun Ankara Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Okulu'na ve Okul'un önündeki Atatürk Büstü'ne Marmara Grubu Vakfı heyeti “Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım” ziyaretlerinde olağanüstü bir güzellikle karşılaştılar. Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım birlikte Atatürk'ün Büstü önünde resim çektirirken bahçede bulunan çocukların bazılarının kendilerine doğru bağıra çağıra geldiğini gördüler. Yanlarındaki rehberlerine "Neler oluyor?" dediklerinde çocuklar bacaklarına, ellerine sarılmışlardı. Rehberleri çocukların "Atatürk'ün akrabaları gelmiş" diye bağırdıklarını söyleyince, kendiliğinden oluşan bu tablo karşısında Dr. Suver ve Ayrım duygulandılar ve heyecanlandılar. Çocuklarla resim çektirdiler. İstanbul'a uçakla on saatlik bir mesafede Atatürk'e ve Atatürk sevgisine tanık olmak onları duygulandırdı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı Kosova’da

10 Ekim 2017 Salı - Okunma : 2644

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve İbrahim Aksoy’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi’nin misafiri olarak Kosova’yı ziyaret ettii. Görüşmeler sırasında Dr. Akkan Suver Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi’ye gelecek yıl gerçekleşecek 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ederek konu ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Marmara Grubu Vakfı heyeti, Cumhurbaşkanı ziyareti sonrasında: Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ı ve Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç'ı ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları ve 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgilendirdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Moğolistan Cumhurbaşkanı Marmara Grubu’nu kabul etti

9 Ekim 2017 Pazartesi - Okunma : 2212

Moğolistan Cumhurbaşkanı Khaltmaagin Battulga Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Fatih Arslan’dan oluşan Heyetini Ulanbatur’da kabul etti. Kabulde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Yazal da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver ziyarette Marmara Grubu Vakfı ve Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında Cumhurbaşkanı Khaltmaagin Battulga’ya bilgi sunumu yaptı ve kendilerini 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Marmara Grubu Moğolistan’da

6 Ekim 2017 Cuma - Okunma : 2132

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları dolayısıyla Moğolistan Barış ve Kardeşlik Derneği’nin daveti üzerine Moğolistan’a giden Marmara Grubu Vakfı heyeti görüşmelerine başladı. Dr. Akkan Suver, Samil Ayrım ve M. Fatih Arslan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni kabulünde Barış ve Kardeşlik Derneği Başkanı Zagdjav Deleg, Türkiye ile Moğolistan arasında sivil toplum örgütleri arasındaki öneme dikkat çekti. İki ülke insanlarını biraraya getirme çalışmalarından dolayı Marmara Grubu Vakfı’na Moğolistan olarak büyük önem verdiklerini belirtti. Türkiye Büyükelçisi Ahmet Yazal tarafından da kabul edilen Heyet Orhun Vadisi'nde bulunan Göktürk Anıtlarını da ziyaret etti. Temasları sırasında Moğolistan’ın önceki Cumhurbaşkanları Punsaalma Ochirbaat ve Natsaaigin Bagabandi tarafından ayrı ayrı kabul edilen Marmara Grubu Vakfı Heyeti Moğolistan Milli Meclisi'ni de ziyaret etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ali Rıza Arslan Özbekistan’daydı.

2 Ekim 2017 Pazartesi - Okunma : 2835

Aralarında Ali Rıza Arslan’ın da bulunduğu bir grup Türk işadamı Özbekistan’ın Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in Türkiye ziyareti öncesi Taşkent’te Türk iş dünyası ile ilgili bir tanıtım ziyareti gerçekleştirdi. Taşkent’te tertiplenen toplantıda siz alan Türkiye Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ile Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşid Kuchkarov ve Yatırımlardan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Ahmet Kocayev söz aldılar.

Malta Cumhuriyeti 53 Yaşında

29 Eylül 2017 Cuma - Okunma : 2273

Malta Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 53. Yıl dönümü münasebetiyle Malta İstanbul Başkonsolosu Franklin Aquilina Park Bosphorus Otel’inde bir resepsiyon verdi. İstanbul’da bulunan yabancı misyon şeflerinin katılımı ile gerçekleşen resepsiyona Müjgan ve Dr. Akkan Suver ile birlikte aralarında Mehmet Derya Adıgüzel, Hüsamettin Kavi, Ali Kösedağ, İlknur Arslan, Meral ve Burak Dikmen ve Kadri Demir’inde bulunduğu davetliler katıldılar.