Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Ljubljana’daydı

9 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 1344

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Slovenya’nın başkenti Ljubljana’na bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulundu. Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası sahibi Karadağ (Montenegro) önceki Başbakan Yardımcısı halen Ljubljana Büyükelçisi Prof. Dr. Vujica Lazovic’le yanyana gelen Dr. Suver, Büyükelçi’nin yeni yayınlanan kitabı Dijital Ekonomi’nin Zirve’de sunumunun yapılmasını istedi.

Şamil Ayrım’a Bakü’de Ebedi Lider Kızıl Döş Nişanı ve Fahri Diploma verildi

3 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 1135

Bakü’de Dünya Azerbaycanlıları Medeniyet Merkezinde Gerçekleştirilen Tören de Ak Parti İstanbul Milletvekili Türkiye - Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım Dünya Azerbaycanlıları Medeniyet Merkezi tarafından ‘’Ebedi Lider Kızıl Döş Nişanı ve Fahri Diploma” ile ödüllendirildi. Törende Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özerol, Ramiz Eyüpoğlu Guliyev, yine aynı ödüle layık görülen Büyük Sanatçı Eyüp Guliyev ve Kayseri’deki Soykırım Parkının, Ana Feryadı Hocalı Anıtının açılışında büyük emeği olan Necef Kanberov’da hazır bulundu.

31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü

29 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 1490

Azerbaycan'ın Büyük Önderi Haydar Aliyev tarafından bundan 27 yıl önce 31 Aralık günü için ortaya konan Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü'nün yıldönümündeyiz. Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü gerçekte Azerbaycan birlikteliğinin ve Azerbaycan'ın yüksek medeniyetinin dünden bugüne intikal etmesinin sağlanmasıdır. Büyük Önder Haydar Aliyev, yurt dışında yaşayan Azerbaycanlılarla yurt içindeki yurttaşları aynı gaye, aynı hedef, aynı inanç doğrultusunda birlikte hareket etmeye sevk ederek, nesiller ve mesafeler arasında bir köprü kurdu. 27 yıl önce ortaya konan bu muhteşem düşünce köprüsü, bugün Azerbaycan'ın dünyada sahip olduğu yüksek itibarının kaynağıdır. Bu kaynağın yıldönümünde, Büyük Önder Haydar Aliyev'i rahmet ve saygı ile anıyor Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik Gününü Marmara Grubu Vakfı olarak kutluyoruz.

Dr. Akkan Suver Yeni Yıl Mesajı

29 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 1382

Marmara Grubu Vakfı olarak 2018 yılını başarıyla tamamlamanın huzuru içindeyiz. Geride bırakmakta olduğumuz 2018 yılı içinde Türkiye'de, Azerbaycan'da, Çin Halk Cumhuriyeti'nde, Türkmenistan'da, Karadağ'da, Özbekistan'da, Malta'da, Yunanistan'da, İtalya'da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Avusturya'da ve Romanya'da çeşitli ortak etkinlikleri partnerlerimizle birlikte gerçekleştirdik. Yine Marmara Grubu Vakfı olarak ülkemizde sivil toplum kimliğimizle başarıyla 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni ve 16 ekonomik, sosyal ve kültürel çalıştayı da yaptık. 2019 yılında da çalışmalarımızı aynı şevk, aynı heyecanla, çağdaş bilimin ışığı ile sürdüreceğiz. Sivil toplum kimliğimizle 2019 yılının barış, istikrar ve refah dolu günlerler geçmesini temenni ediyoruz. Nice Yıllara.

Mevlut Çavuşoğlu Dr. Suver ve Kumcuoğlunu kabul etti

28 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 1465

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Ertuğrul Kumcuoğlu'nu kabul etti. 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr.Akkan Suver ve Eruğrul Kumcuoğlu’ndan bilgi alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Zirve'nin önemini vurguladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Marmara Grubu Vakfını kabul etti

27 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 1413

Marmara Grubu Vakfı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti. Kabulde Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Dr. Fatih Saraçoğlu, Cafer Okray, Ali Rıza Arslan da hazır bulundu. Görevine başlaması münasebetiyle İstanbul’un yeni Valisi Ali Yerlikaya'yı tebrik eden Marmara Grubu Vakfı Heyeti kendisini 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Açılışı'na da davet etti. Heyet üyeleri, Marmara Grubu Vakfı’nın sivil toplum alanındaki çalışmaları hakkında ıstan bul Valisi'ne bilgi sunumunda da bulundular.

Çin Halk Diplomasi Enstitüsü Heyeti Marmara Grubu Vakfındaydı

27 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 1368

Çin Halk Cumhuriyeti, Çin Halk Diplomasi Enstitüsü’nden Başkan Yardımcısı Boqian QU ve heyeti Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Yüksel Önel'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti vakfın çalışmaları ve İpekyolu konularında Çin heyetine bilgi sunumunda bulundu. Ortadoğu konularının ele alındığı ziyarette Dr. Akkan Suver Çin Halk Diploması Derneği’ni 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Köklüçınar’a Yaşam Boyu Onur Plaketi

26 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 1209

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar’a Ekonomi Gazeteciler Derneği’nin düzenlediği bir Törenle “Yaşam Boyu Onur Plaketi” verildi. Aynı Törende Gözlem Gazetesi Kurucusu Çetin Gürel’e de “Yaşam Boyu Onur Plaketi” sunuldu. Marmara Grubu Vakfı olarak Genel Başkan Yardımcımız Engin Köklüçınar’ı tebrik ediyoruz.

Dr. Suver ve Okray Azerbaycandaydı

26 Aralık 2018 Çarşamba - Okunma : 1210

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İcra Konseyi üyesi Cafer Okray ile Mütevelli Heyet Üyesi Cengiz Güldamlası Azerbaycan'ın başkenti Bakü’ye bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulunarak, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi öncesinde devlet ve sivil toplum yetkilileriyle bir seri görüşmelerde bulundular. Ziyaretleri sırasında Azerbaycan ve Kafkas Müslümanlarının Şeyhüslamı Allahşükür Paşazade'yi de makamında ziyaret eden Dr. Suver ve arkadaşları Şeyhülislamı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler.

Noel Bayramı Tebriği

25 Aralık 2018 Salı - Okunma : 1136

İdrak edilen Hristiyan Noel Bayramı münasebetiyle Süryani Katolik ve Suryani Ortodoks Patrik Vekillerini Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan Suver ve Engin Köklüçınar ziyaret ederek Bayramlarını kutladılar. Süryani Katolik Patrik Vekili Orhan Çanlı ve Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin ziyaretler sırasında Müjgan Suver ve Engin Köklüçınar'ın şahsında Marmara Grubu Vakfı'na çalışmalarından dolayı tebriklerini sundular.