Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Viyana Ekonomi Forumunu ziyaret etti

10 Kasım 2016 Perşembe - Okunma : 1370

Dr. Akkan Suver, Avusturya'ya yaptığı ziyaret esnasında partner olarak uluslararası alanda çalışmakta olduğu Viyana Ekonomi Forumu'nu ziyaret etti. Başkan (E) Şansölye Dr. Erhard Busek ve Genel Sekreter (E) Büyük Elçi Elena Kirstcheva tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver'e Müjgan Suver ve Birol Kılıç da refakat etti. Dr. Suver, Dr.Busek'i ve Mme. Kirstcheva'yı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet etti.

Nizami Caferov Atatürkü Anlattı

9 Kasım 2016 Çarşamba - Okunma : 1326

Marmara Grubu Vakfı tarafından İstanbul’da Macaristan Başkonsolosluğu’nda tertiplenen bir törenle Atatürk ebediyete intikalinin 78. Yılında anıldı. Toplantıda misafir konuşmacı olarak söz alan Azerbaycan’da Atatürk Merkezi Başkanı ve Milletvekili Prof. Dr. Nizami Caferov; “-Azerbaycan’da Atatürk”ü İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şeflerine anlattı. Azerbaycan’da Neriman Nerimanov, Mehmet Emin Rezulzade ve Haydar Aliyev dönemlerinde Atatürk’e duyulan sevginin yanı sıra onun hakkında ortaya konan ilmi ve edebi eserleri Prof. Dr. Nizami Caferov kronolojik bir sırayla ortaya koydu. Açılışta söz alan Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich ve Dr. Akkan Suver de Atatürk’ün Macaristan ve Azerbaycan’da Türkiye’de olduğu kadar önemli olduğunu gündeme getirdiler.

Gagavuzya Invest 2016 toplantısındaydık

5 Kasım 2016 Cumartesi - Okunma : 1668

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in de katıldığı "Gagavuzya - Invest 2016" çalışmaları çerçevesinde Moldova'nın Gagavuzya Özerk Bölgesi'nde tertiplenen çalıştayda; Marmara Grubu Vakfı, Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar'ın başkanlığında Av. Ercüment Güvercin ve Kenan Acıkök'ten oluşan bir heyetle hazır bulundu. Gagavuzya Özerk Bölge Başkanı İrina Vlah tarafından da kabul edilen Engin Köklüçınar Başkan Vlah'ı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Çalıştayda bir konuşma yapan Engin Köklüçınar, Türkiye - Gagavuzya ilişkilerini gündeme getirdi.

Prof. Dr. Erman Tuncer’i ziyaret

4 Kasım 2016 Cuma - Okunma : 1316

Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cafer Okray’dan oluşan bir heyetle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Prof. Dr. Erman Tuncer’i makamında ziyaret ederek, Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne gösterdiği yüksek alakadan dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu. Prof. Dr. Erman Tuncer’in şahsında geride bıraktığımız yıllar içinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın verdiği desteğe, Marmara Grubu Vakfı minnettar olduğunu ziyarette gündeme getirdi.

Abdullah Gül, Marmara Grubu Vakfı’nı Kabul Etti

1 Kasım 2016 Salı - Okunma : 1464

Marmara Grubu Vakfı, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Lale Aytanç Nalbant, Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Mete Güldamlası, Av. Ercüment Güvercin ve Kenan Acıkök oluşan Heyeti kabul eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne şeref vereceğini belirtti.

CUMHURİYETİMİZ 93 YAŞINDA

29 Ekim 2016 Pazartesi - Okunma : 1347

Ulu Önder Atatürk'ün "Büyük Millet Bayramı" diye nitelendirdiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılını idrak ettik. Türk milletini kulluktan vatandaşlığa yükselten ve medeni âlemde şerefli yerimizi almamızı temin eden Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü münasebetiyle İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Valiliğinde sabah tebrikleri kabul etti. 29 Ekim akşamı da İstanbul WOW OTEL'de bir resepsiyon verdi. Tebrik Töreni'nde Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte askeri, mülki ve diplomatik erkân da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Kenan Acıkök'ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti de sivil toplum adına İstanbul Valisi'nin Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik etti.

Denge ve Denetleme Ağı Koordinasyon Grubu Ankarada toplandı

27 Ekim 2016 - Okunma : 1412

Marmara Grubu Vakfı'nın 2011 yılından bugüne aktif işbirliği içinde bulunduğu Denge ve Denetleme Ağının Koordinasyon Grubu, 27-28 Ekim 2016 günleri Ankara'da bir araya geldi. Yargı Grubu Sözcüsü olarak Müjgan Suver'in de katıldığı toplantıda, güncel politik gelişmeler ve durum değerlendirmesi yapıldı. Ağın bileşenlerinin gelecek süreçteki çalışma programı değerlendirildi. Sürdürülebilirlik açısından görev ve sorumluluklar tanımlandı. Toplantıda yapılan değerlendirmeler sonucunda; bundan böyle National Democratic Institute -NDI-, İstanbul Politikalar Merkezi - IPM- gibi Ağ bileşenleri arasında olan Demokratik Katılım Derneği çatısı altında faaliyetlerin sürdürülmesine karar verildi.

Kosova Başkonsolosu Dr. Suver'le görüştü

26 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 1225

Dr. Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Kosova'nın İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina’yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkonsolos; Dr. Akkan Suver'e Marmara Grubun Vakfı’nın Kosova’ya verdiği önemi gündeme getirdi. Ziyaret Kosova'nın geniş çaplı bir katılım gerçekleştirmesi düşüncesiyle son buldu.

Azerbaycan Başkonsolosu Mesim Hacıyev Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

26 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 1656

Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev beraberinde Konsolos Esmira Huseynova ile birlikte Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyaretinde bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bir bilgi sunumu yapan Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Azerbaycan Türkiye ilişkilerinde sivil toplum faaliyetlerinin önemini vurguladı. Marmara Grubu Vakfı Şeref Defteri'ni de imzalayan Başkonsolos Mesim Hacıyev ile Dr. Suver gelecek yıl tertiplenecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Türkiyeye resmi ziyarette bulundu

25 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 1513

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Türkiye'ye bir ziyarette bulunarak, başta Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu olmak üzere devlet adamlarımızla görüşmelerde bulundu. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş tarafından bir akşam yemeğiyle de ağırlanan Prof. Dr. Ali Hasanov'un yemeğine Dr. Akkan Suver ile Şamil Ayrım da katıldı. Yemekte Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bagırov, Turizm ve Tanıtma Eski Bakanı İlhan Aküzüm, İstanbul Milletvekili Murtuza Zengin ve SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Vagıf Aliyev'de hazır bulundu.