Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Ali Rıza Arslan Eko Türkteydi

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1179

20 yıldan beri Türkiye-Belarus ilişkilerinde ortaya koyduğu çalışmalarıyla tanınan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan, EkoTürk televizyon kanalında Türk-Belarus ilişkilerini anlattı. Aynı zamanda Türk-Belarus İş Konseyi Başkanlığı'nı da yapan Ali Rıza Arslan Belarus Devleti tarafından, Devlet Madalyası'yla onurlandırılmıştı.

M. M’hamed Ifriquinee ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 844

İstanbul'da bulunan Fas Krallığı'nın Başkonsolosu M. M’hamed Ifriquine' bir bilgilendirme ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 8-9 Nisan 2020 günleri yapılacak olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas Krallığı'nın katılımına büyük önem verdiklerini belirtti.

Gerhard Lutzu ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 829

Dr. Akkan Suver Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz'a 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili bir bilgilendirme ziyareti yaptı. Ziyarette Gamze Terzioğlu da hazır bulundu. Dr. Suver, Marmara Grubu Vakfı'nın Avusturya'nın Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne verdiği yüksek değere minnettar olduğunu da teşekkürle belirtti.

Büyükelçi Murat Tamere ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 894

Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Murat Tamer'i makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, kendilerine 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu ve Büyükelçi Murat Tamer'i Zirve'nin Açılışı'na davet etti.

Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’e ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 790

8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Bertrand Buchwalter’dan Marmara Grubu Vakfı olarak Fransa'nın katılımına verdikleri büyük önemi gündeme getirerek bu yıl Fransa'dan önemli bir şahsiyetin katılımı konusunda destek istedi.

Hırvatistan Başkonsolosu Ivana Zerec’e ziyaret

2 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1217

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri kapsamında Hırvatistan’ın İstanbul Başkonsolosu Ivana Zerec’i makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Yüksel Çengel’in de hazır bulunduğu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Hırvatistan’ın önceki Cumhurbaşkanları’nın devamlı katılımlarından dolayı Başkonsolos Ivana Zerec’e ayrıca teşekkür etti.

Bulgaristan Konsolosu Stefanov Dr. Suveri ziyaret etti

2 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 820

Bulgaristan Konsolosu Georgi Stefanov Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Dr. Akkan Suver'in 19-21 Kasım 2019 günleri Bulgaristan'a yapacağı resmi ziyaretin programının görüşüldüğü ziyarette, Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Yüksel Çengel de hazır bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac anısına yapılan törene Ali Rıza Arslan katıldı

30 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 934

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanlarından Jacques Chirac'ın ebediyete intikali münasebetiyle İstanbul’da bulunan Fransa Başkonsolosluğunda bir Saygı Toplantısı düzenlendi. İstanbul’da bulunan mülki erkanın ve diplomatik misyon şeflerinin hazır bulunduğu Saygı Törenine Türk sivil toplumunu temsilen Marmara Grubu Vakfı katıldı. Anı Defterini imzalayan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan, (- Yalnız bir Büyük Devlet Adamını değil Türkiye'nin bir dostunu da kaybetmiş bulunuyoruz) dedi.

Çin Halk Cumhuriyeti ziyareti sona erdi.

28 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 778

Marmara Grubu Vakfı tarafından gerçekleştirilen Pekin ve Chengdu ziyaretleri sonrası bir açıklama yapan Dr. Akkan Suver; "-Sivil toplum kimliğimizle gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret inanıyorum ki Türkiye-Çin sivil toplum ilişkilerinde yeni bir ufuk açmış bulunmaktadır. Hükümetler ve devletlerarası mükemmel ilişkilere bizim ziyaretimizin mutlaka önemli bir katkısının olacağına inanıyorum. Kalkınmanın ve gelişmenin muhteşem örneklerine tanık olduk. Çin'in modern ve çağdaş şehircilik alanında sahip olduğu teknolojik gelişmeleri gördük. Ağaca ve çiçeğe verilen önemin yüksek dorukta olduğunu müşahade ettik. Yolların, viyadüklerin çizgilerine hayran olduk. Ve yükseköğrenime verilen değere tanık olduk. Sichuan Eyaletinde 119 üniversitenin ve 1,5 milyon öğrencinin olduğunu öğrendik. İnanıyorum ki, böyle ziyaretler ülkeler arasında beraberliklere ayrı bir güç katacaktır. Bu arada şahsım ve arkadaşlarım Milletvekili Şamil Ayrım,Milletvekili Tuğrul Türkeş,Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Aybar, SETA Araştırma Merkezi’nden Dr. Murat Aslan ile İstikbal Deniz adına müstesna ev sahipliklerinden dolayı CPAFFC Ailesine en içten teşekkürlerimi sunuyorum ."dedi.

Pandalara ziyaret

27 Eylül 2019 Cumartesi - Okunma : 603

Panda'nın memleketi Sichuan'da uluslararası koruma altında bulunan Panda merkezine Marmara Grubu Vakfı heyeti bir ziyaret gerçekleştirdi. Halen 1387 Panda'nın 46 bağımsız Koruma Merkezi'nde yaşayan ve şirin tavırlarıyla dünyanın önde gelen hayvanları arasında bulunan Panda merkezine gerçekleştirilen ziyarette yavrularıyla munis, sakin ve de uykulu bir ortamda gezinen Pandaların ziyaretçilerinin olağanüstü ilgisine alışık olduklarını müşahede ettik