Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Karadağ Ziyareti

2 Temmuz 2019 Pazar - Okunma : 1132

Marmara Grubu Vakfı olarak olarak (Montenegro) Karadağ’a bir günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Av. Serhat Tabanca, Gökhan Humbaracı, Ediz Çıtak ve Yahya Durak'tan oluşan Marmara Grubu Heyeti (Montenegro) Karadağ’da temaslarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Milutin Simovic ile de görüşen Marmara Grubu Vakfı Devlet Yatırım Ajansı Başkanı Milos Jovanovic, Odalar Birliği Başkan Vekili İvan Savelfic, Proje Geliştirme Merkezi Başkanı Defan Medovic tarafından ayrı ayrı kabul edildi. Başbakanlıkta Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İlişkiler Başkanı ile beraber Ekonomi Bakan Yardımcısı, Turizm ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakan Yardımcısı, Ulaştırma ve Deniz İşleri Bakan Yardımcısı ve Tarım Bakan Yardımcısı ile görüşen Marmara Grubu Vakfı Heyeti Türkiye Büyükelçisi Songül Ozan tarafından da kabul edildi. Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı'nın çalışma ziyaretinde (Montenegro) Karadağ önceki Büyükelçisi Branko Milic de hazır bulundu.

İrina Vlah Yeniden Başkan

1 Temmuz 2019 Pazartesi - Okunma : 1061

İrina Vlah Yeniden Başkan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Gagauziya’da yapılan Başkanlık seçimlerini kazanan Gagauziya Özerk Bölgesi Başkanı Irina Vlah’ı tebrik etti. Dr. Akkan Suver tebrik mektubunda yüzde 91 oy alarak seçilen Irina Vlah’ın Türk-Gagauz ilişkilerini daha da verimli kılacağını belirtti. “Sayın İrina Vlah, Marmara Grubu Vakfı olarak dün gerçekleşen seçimlerde ortaya koyduğunuz yüksek başarıyı tebrik ediyorum. Bu başarı verimli çalışmalarınızın eseridir. Sizi bir defa daha tebrik ediyor, hizmetlerinizin Türkiye ve Gagauzya arasında daha verimli eserler ortaya getireceğine inanıyorum. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Branko Milic onuruna yemek

14 Haziran 2019 Cuma - Okunma : 1286

Montenegro'nun (Karadağ) Ankara Büyükelçisi Branko Milic'in Ankara'daki görevinin nihayete ermesi münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı  Genel Başkanı ve Montenegro (Karadağ) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver Büyükelçi Branko Milic onuruna bir yemek verdi. İstanbul'da Milport Oteli'nde gerçekleşen yemekte  bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Branko Milic'in müstesna hizmetlerinin unutulmayacağını belirtti.Gene Dr. Akkan Suver; Branko Milic'in Ankara ile Podgorica arasında oluşturduğu dostlukların ve  verimli  münasebetlerin önemini zikrettiği konuşmasında, kendisine "Zat-ı Ali'niz bundan böyle benim Karadağlı Kardeşimsiniz "  dedi.Yemeğe Marmara Grubu Vakfı'ndan  Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Av. Serhat Tabanca, Ediz Çıtak, Av. Ercüment Güvercin, Mustafa Ergin. İsmail Hasan Doğan ve Rahmi Dilek katıldılar. Daha önce Karadağ'ın  (Montenegro) Bar şehri ile kardeş şehir olan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da yemekte hazır bulunarak, Büyükelçi Branko Milic ile sohbet etti. Yemeğe Montenegro Parlamentosu'ndan Andrija Nikolic, Dragutin Papovic ve Ervin Ibrahimoviç şeref konuğu olarak katıldılar.

Moğol İş Kadınları Dr. Suver'i Moğolistan'a davet ettiler

14 Haziran 2019 Cuma - Okunma : 2074

Moğolistan Kadınlar  Birliği Direktörü S.Dolgorkhand başkanlığında, Moğol İş Kadınları Birliği'nden bir heyet Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Heyet Dr.Akkan Suver'i 8 - 11 Temmuz 2019 günleri Moğolistan'da gerçekleşecek "Dünya çapında Yaşayan Moğollar İş ve Yatırım Birinci Forumu'na" davet etti. Dr. Akkan Suver heyet mensuplarına gösterdikleri yüksek ilgiden dolayı şahsı ve Marmara Grubu Vakfı adına teşekkür etti. Karşılıklı hediye takdiminin gerçekleştiği ziyarette Dr. Akkan Suver heyetle, Moğolistan'a gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili anılarını da paylaştı.

Avusturya Büyükelçisi Ulrike Tilly e veda partisi

12 Haziran 2019 Çarşamba - Okunma : 1454

Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly Türkiye'deki görevinin sona ermesi münasebetiyle Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Konsolosu Georg Karabaczek tarafından bir veda partisi düzenledi. İstanbul’da Avusturya Sarayı'nda düzenlenen veda partisine Avusturya İstanbul Başkonsolusu Gerhard Lutz ile birlikte Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver katıldılar.

Dr. Akkan Suver Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı ziyaret etti

1 Haziran 2019 Cumartesi - Okunma : 1632

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı makamında ziyaret ederek, seçilmesinden dolayı tebriklerini sundu. Ziyarette Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’da hazır bulundu.

İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam İftar verdi

20 Mayıs 2019 Pazartesi - Okunma : 1776

İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü Conrad Hotel, Bosphorus Lounge da Md. Shahidul Haque şerefine İftar yemeği verdi. İftar yemeği öncesinde de Haque'ın Bangladeşte yaşanan Arakan Krizi ile ilgili bir sunumlar gerçekleştirildi. İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam’ın düzenlediği İftar Yemeği’ne Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen İcra Konseyi Üyesi Av. Serhat Tabanca ve Mütevelli Heyet Üyesi Mustafa Ergin katıldı.

GALATASARAY ŞAMPİYON

19 Mayıs 2019 Pazar - Okunma : 1259

Türkiye Futbol Ligi'nin bitimine bir hafta kala Galatasaray Futbol Kulübü, Başakşehir takımını 2-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Marmara Grubu Vakfı olarak Türk sporunun büyük camiası Galatasaray Futbol Kulübü'nü kutluyoruz. Antrenöründen futbolcularına, teknik heyetinden taraftarlarına kadar şampiyonlukta emek sahibi olan Galatasaray Ailesi'ne tebriklerimizi sunuyoruz.

19 MAYIS KUTLU OLSUN

19 Mayıs 2019 Pazar - Okunma : 2336

19 Mayıs günü, Türk Milleti için önemli bir gündür. Özgürlüğe, bağımsızlığa ilk adım o gün atılmıştır. Kurtuluş savaşı, Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basması ile başlamıştır. Mustafa Kemal, Samsun’a çıkışı ile tüm ülkeyi kurtaracak bir hareket başlatmıştır. Atatürk’ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek için çıktığı yolculuk milletin güçlenmesini sağlamıştır. Atatürk bu savaşta gerçekten tüm gücünü, millet sevgisini ortaya koyarak savaşmıştır. Atatürk bir konuşmasında “Ben 19 Mayısta doğdum.” Demiştir. Ulu Önder’in 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi, 19 Mayıs’ın tarihimizdeki yerini ve önemini en iyi biçimde açıklamaktadır. Kurtuluş savaşı İngiltere ve Fransa gibi ülkelerin saldırmasıyla başlamıştır. Ve savaşı Türk Milleti onur ve başarı ile tamamladıktan sonra 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilmiştir. Mustafa Kemal, 19 Mayıs gününü kurtuluş günümüz ve özgürlük ateşini yaktığı gün olarak Gençlik ve Spor Bayramı yapmış ve tüm Türk Milletine özellikle gençlere armağan etmiştir.

Tanya Mihaylova Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

15 Mayıs 2019 Çarşamba - Okunma : 1450

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Enstitüsü Direktörü Tanya Mihaylova Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver’le Türk-Bulgar düşünce kuruluşları arasında ortak işbirliği geliştirilmesi üzerine görüş alışverişinde bulundular.