Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Süryani Vakfı Başkanı Zeki Basatemir’e Vatikan Şövalyelik Nişanı verildi

14 Mayıs 2018 Pazartesi - Okunma : 1187

Vatikan Devleti ve Papa François tarafından İstanbul Süryani Vakfı Başkanı Zeki Basatemir’e Vatikan Şövalyelik ve Üstün Hizmet Nişanı verildi. Madalya merasiminde; Dünya Süryani Katolik Patriği Mar Ignatıos Yousef III.Younan da hazır bulundu. Süryani Katolik Kilisesi’nde yapılan törene Süryani vatandaşlarımızla birlikte İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şefleri, dini önderlerin yanı sıra Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de katıldı.

Azerbaycanlı aydınlar için anıt dikildi

14 Mayıs 2018 Pazartesi - Okunma : 1032

Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin 100. Yılı münasebetiyle, İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluğu Feriköy mezarlığında Türkiye’yi ikinci vatan bilerek seçen ve burada vefat eden Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin (1918-1920) üst düzey devlet yöneticilerinin adına bir anıt dikti. İstanbul Başkonsolosu Mesim Haciyev tarafından düzenlenen törene İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin Azerbaycan Milletvekili Cengiz Cavadzade ve Dr. Akkan Suver’in aralarında bulunduğu kalabalık bir topluluk katıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Global Liderlik Forumu çalışmalarına başladı

12 Mayıs 2018 Cumartesi - Okunma : 1142

Bahçeşehir Üniversitesinin Global Liderlik Forumu 11 Mayıs 2018 akşamı tertiplenen Gala Yemeği ile çalışmalarına başladı. Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un şeref konuğu olduğu gecenin Açılış konuşmasını Hükümet Liderlik Okulu Başkanı ve BAU Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Burak Küntay yaptı. Doç. Dr. Burak Küntay bu yıl; “Uluslararası İttifakların Yol Ayrımı” temasıyla tertipledikleri Global Liderlik Forumu’nun yirmi yılda ulaştığı yüksek değerleri ortaya koydu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

AB Günü Kutlandı

11 Mayıs 2018 Cuma - Okunma : 1053

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonunun ev sahipliğinde, "9 Mayıs Avrupa Günü" nedeniyle İstanbul’da Venedik Sarayında düzenlenen resepsiyona Dr. Akkan Suver de katıldı. Resepsiyonda konuşan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger: ‘’bu fikrin amacının sadece Avrupa'da bir daha savaş yaşanmasını engellemek olmadığını’’ dile getirerek, şöyle konuştu: "Bugün Avrupa'da olanlara baktığımız zaman AB gibi bir projenin vazgeçilmez olduğunu daha iyi anlıyoruz. AB yaşayan bir projedir, her yıl farklı sorunlarla karşılaşmaktadır. Biz bu projeyi devam ettirmek için kararlıyız. Dünyadaki tüm ortaklarımızla bu iş birliğini devam ettirmek istiyoruz. AB, birlikte ne yaparsak odur." diye konuştu. İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo ise Avrupa Günü'ne Venedik Sarayı'nın ev sahipliği yapmasından büyük onur duyduğunu vurgulayarak, "AB küresel ölçekte dünyada görülmüş en iyi entegrasyon ve dayanışma örneğidir. Bu birlikteliğin yaşanan birçok trajedinin ardından gerçeklemiş olması da çok önemlidir. Bu yüzden hem kendimiz hem de gelecek kuşaklar için bu düzenin devam etmesini ve daha da geliştirilmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı. Gecenin sonunda, çeşitli Avrupa ülkelerindeki gençlerden oluşan Sistema Europe Orkestrası ve Barış İçin Müzik Vakfı konser verdi.

Haydar Aliyevin 85. Doğum Günü kutlandı

10 Mayıs 2018 Perşembe - Okunma : 992

Azerbaycan'ın Milli Lideri merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 85. Doğum Günü münasebetiyle, Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev tarafından İstanbul Sarıyer'de bulunan Haydar Aliyev Anıtı'nda bir merasim düzenlenerek, törenle çiçekler konuldu. İstanbul’da bulunan Azerbaycanlı vatandaşların yoğun olarak katıldığı Doğum Günü merasimde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım da hazır bulundu. Merasim sonrası Başkonsolos ve erkânı ile Marmara Grubu Vakfı heyeti Atatürk'ün Anıtı'nı da çiçek koydu.

Dr. Akkan Suver Azerbaycan Televizyonunda Haydar Aliyevi anlattı

8 Mayıs 2018 Salı - Okunma : 1218

Azerbaycan'ın milli lideri önceki Cumhurbaşkanı merhum Haydar Aliyev'in 85. Doğum Günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Azerbaycan televizyonunda Haydar Aliyev'i anlattı. Prof. Dr. Halit Niyazov'un yönettiği oturumda Dr. Akkan Suver'le birlikte Azerbaycan Milletvekilleri Prof. Dr. Şemseddin Hacıyev, Fettah Heydarov, Prof. Dr. Eldar İbrahimov ve Prof. Dr. Hüseyinbala Mirelemov hazır bulundular.

DAV BAŞKANLIĞINA DR. FATİH SARAÇOĞLU YENİDEN SEÇİLDİ

28 Nisan 2018 Cumartesi - Okunma : 1436

Kısa adı DAV olan Darülaceze Vakfı Genel Kurulu yapıldı. İstanbul Teknik Üniversite Sosyal Tesisleri’nde yapılan DAV Genel Kurulu çalışmalarına Dr. Fatih Saraçoğlu’nun açış konuşmasıyla başladı. Dr. Akkan Suver’in de üye olarak katıldığı DAV Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonrasında Vakıf Başkanlığı’na Dr. Fatih Saraçoğlu yeniden seçilirken, Şamil Ayrım da Başkan Yardımcılığına getirildi.

14. KOBİ Zirvesi yapıldı.

26 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 1199

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV)’ün tertiplediği 14. KOBİ Zirvesi yapıldı. TOSYÖV Başkanı Nezih Kuleyin’in açış konuşmasıyla başlayan 14. KOBİ Zirvesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Denizbank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız, KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin ve TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu’nun konuşmalarıyla çalışmalarını sürdürdü. Öğleden sonra yapılan oturumlarda ise, Yalçın Sönmez ve Hilmi Develi’nin yönetiminde Bankacılık sektörü ve KOBİ sorumluları söz alarak strateji belirleme de ve hedef üzerine odaklanmada ortaya koydukları çalışmaları anlattılar.

Marmara Grubu Vakfı’ndan Özbekistan Devletine teşekkür

23 Nisan 2018 Pazartesi - Okunma : 1173

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev’ye bir nezaket ziyaretinde bulunarak Özbekistan Devleti’nin 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdiği dikkate teşekkür etti. Özbekistan Devleti’nin Dış İşleri Bakanı (2006-2010) Dr. Vladimir Norov’la temsil edilmesini ve başında bulunduğu Özbekistan Stratejik ve Bölgesel Çalışmalar Enstitüsü (ISRS) ile Marmara Grubu Vakfı arasında iyi niyet partnerlik anlaşmasını çok önemli bulduklarını belirten Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver bu ilişkilerin; sivil toplum alanında örnek alınacak bir teşebbüs olarak niteledi.

23 Nisan Çocuk ve Egemenlik Bayramı Kutlu Olsun

20 Nisan 2018 Cuma - Okunma : 1385

Büyük Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Çocuk ve Egemenlik Bayramı'nı yeniden idrak etmenin yüksek sevinci içindeyiz. Bu Bayram Millet Meclisi'nin açıldığı tarihtir. Büyük Atatürk'ün bu anlamlı günü yarınlarımızın sahibi çocuklarımıza armağan etmesi geleceğimize verdiği yüksek önemin bir ifadesidir. Bayramımız kutlu olsun. Nice Bayramlara.