Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


CIIDS “Çin Yenilik ve Geliştirme Strateji Enstitüsü” Marmara Vakfı’ndaydı

9 Şubat 2018 Cuma - Okunma : 1604

Çin Halk Cumhuriyeti CIIDS “Çin Yenilik ve Geliştirme Strateji Enstitüsü” Başkan Yardımcısı Feng Wei ile Uluslararası Bürosundan Chen Yinlong beraberinde İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğundan Siyasi Bölüm Şefi Konsolos Li Chunliang ve Ataşe Hu Yuzhe ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. Ziyarette sivil toplum alanında Türkiye ile Çir Halk Cumhuriyeti arasında birlikte çalışma ve işbirliği konuları ele alındı. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da bilgi alışverişinin yapıldığı ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Fatih Saraçoğlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Ali Rıza Arslan, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Yüksel Önel ve Dr. Akkan Suver hazır bulundular. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı'nın İpek Yolu Projesine verdiği önem de gündeme getirildi. İpek Yolu Projesini cağın felsefesi olarak değerlendiren Marmara Grubu Vakfı yetkilileri bu alanda da ortak çalışma tekliflerinde bulundular.

Maltepe Belediye Başkanı’na ziyaret

8 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1407

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver ve Yüksel Çengel’den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yapan heyet, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı “Akıllı Şehirler” Oturumuna konuşmacı olarak davet etti.

İsrail Başkonsolosu Marmara Grubundaydı

7 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 1433

İstanbul'a yeni atanan İsrail Başkonsolosu Yosef Levi-Sfari Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyaretinde bulundu. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi alan Başkonsolos Yosef Levi-Sfari, İsrail'den katılım konusuyla ilgileneceğini belirtti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Ali Rıza Arslan ve Yüksel Önel hazır bulundu.

Fas Krallık Başkonsolosluğunu Ziyaret

7 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 1682

Dr. Akkan Suver 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mhamed Ifriquine'yi makamında ziyaret etti. Geçen yıl gerçekleşen Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas Krallığı'nın Bakan Yardımcısı düzeyinde katıldığını dolayısıyla bu yıl da aynı seviyede katılımın gerçekleşmesinin önemi üzerinde Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Mhamed Ifriquine'den destek rica etti.

Dr. Suver SOCAR Türkiyeyi ziyaret etti

6 Şubat 2018 Salı - Okunma : 1570

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, SOCAR Türkiye'yi ziyaret etti. İş Destek Başkanı Gülmirza Cavadov ile görüşen Dr. Akkan Suver, SOCAR Türkiye'nin ve TANAP projesinin Türkiye için önemini vurguladı. SOCAR Türkiye'nin ortaya koyduğu işbirliğinin, yenilikçi teknolojinin çağdaş değerlerini konuşmasında gündeme getiren Dr. Suver, SOCAR Türkiye'nin katılımına verdikleri önemi de vurguladı.

Belarus tanıtım toplantısı yapıldı.

1 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1526

Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile (DEİK) Belarus İş Konseyi Başkanlığı’nın ortaklaşa tertipledikleri “Belarus Cumhuriyeti Ülke Tanıtım Günü” Ankara Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Belarus İş Konseyi Başkanı Ali Rıza Arslan’ın konuşmasıyla çalışmalarına başlayan Ülke Tanıtım programında Belarus’ta öne çıkan sektörler, yatırım fırsatları ve ticari potansiyel konularında bilgilendirme sunumları yapıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Büyükelçi Michael B. Christides Dr. Suver’i kabul etti

1 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1794

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Michael B. Christides’i makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Genel Sekreteri 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Ziyarette daha önceki yıllarda Genel Sekreterlerin Marmara Grubu Vakfı’nın Avrasya Ekonomi Zirveleri’nde yer aldığını vurgulayan Dr. Akkan Suver, bölgesel işbirliğinin önemini ve Karadeniz birlikteliğinin örnek bir oluşum sergilediğini de vurguladı.

Kırgızistan Başkonsolosu’nu ziyaret

1 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1840

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Erkin Sopokov’u makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Kırgızistan’ın 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımına verdikleri yüksek önemi belirtti. Kırgızistan’ın daha önceki yıllarda Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı seviyesinde temsil edildiğini vurgulayan Dr. Akkan Suver, Kırgızistan Başkonsolosu Erkin Spokov’dan destek rica etti.

TÜSİAD Türkiye ekonomisini değerlendirdi

31 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 1442

Kariyer ve Fahri Konsoloslar "TÜSİAD'ın Türkiye Ekonomisi ve Küresel Eğilimler Değerlendirmesi" konulu toplantısında biraraya geldi. Macaristan İstanbul Başkonsolosu ve ICC Dönem Başkanı Balázs Hendrich'in yanı sıra TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası ve TÜSİAD Başekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu Türkiye ekonomisine dair değerlendirmeler yaptı. Dr. Akkan Suver’in de katıldığı toplantıda açılış konuşmasını ICC Dönem Başkanı ve Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich’in yaptı. TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası “Küresel Eğilimler-Türkiye, AB ve Dünya” konulu bir sunum yaparken, TÜSİAD Başekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu “Türkiye Ekonomisi” konulu bir tebliğ sundu. Etkinliğin katılımcıları sunumların ardından yapılan soru-cevap oturumunda Türkiye ekonomisi ve küresel eğilimleri masaya yatırdı.

Dr. Suver, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ziyaret etti

29 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 1805

Marmara Grubu Vakfı Başkan Dr. Akkan Suver, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich’i makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yaptı. Macaristan önceki Cumhurbaşkanı Pál Schmitt’in 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Akıllı Şehirler konusuna da dikkat çekildi.