Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


14. KOBİ Zirvesi yapıldı.

26 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 1480

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV)’ün tertiplediği 14. KOBİ Zirvesi yapıldı. TOSYÖV Başkanı Nezih Kuleyin’in açış konuşmasıyla başlayan 14. KOBİ Zirvesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Denizbank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız, KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin ve TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu’nun konuşmalarıyla çalışmalarını sürdürdü. Öğleden sonra yapılan oturumlarda ise, Yalçın Sönmez ve Hilmi Develi’nin yönetiminde Bankacılık sektörü ve KOBİ sorumluları söz alarak strateji belirleme de ve hedef üzerine odaklanmada ortaya koydukları çalışmaları anlattılar.

Marmara Grubu Vakfı’ndan Özbekistan Devletine teşekkür

23 Nisan 2018 Pazartesi - Okunma : 1504

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev’ye bir nezaket ziyaretinde bulunarak Özbekistan Devleti’nin 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdiği dikkate teşekkür etti. Özbekistan Devleti’nin Dış İşleri Bakanı (2006-2010) Dr. Vladimir Norov’la temsil edilmesini ve başında bulunduğu Özbekistan Stratejik ve Bölgesel Çalışmalar Enstitüsü (ISRS) ile Marmara Grubu Vakfı arasında iyi niyet partnerlik anlaşmasını çok önemli bulduklarını belirten Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver bu ilişkilerin; sivil toplum alanında örnek alınacak bir teşebbüs olarak niteledi.

23 Nisan Çocuk ve Egemenlik Bayramı Kutlu Olsun

20 Nisan 2018 Cuma - Okunma : 1905

Büyük Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Çocuk ve Egemenlik Bayramı'nı yeniden idrak etmenin yüksek sevinci içindeyiz. Bu Bayram Millet Meclisi'nin açıldığı tarihtir. Büyük Atatürk'ün bu anlamlı günü yarınlarımızın sahibi çocuklarımıza armağan etmesi geleceğimize verdiği yüksek önemin bir ifadesidir. Bayramımız kutlu olsun. Nice Bayramlara.

Dr. Akkan Suver Karadağın yeni Cumhurbaşkanı Milo Djukanovici tebrik etti.

17 Nisan 2018 Salı - Okunma : 1640

Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'in görev süresinin sona ermesi münasebetiyle yapılan seçimleri ilk turda kazanan Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic'i tebrik eden Dr. Akkan Suver başarı dileklerini sundu. Balkanların istikrarlı bir barış ülkesi olan Karadağ'da Cumhurbaşkanlığı seçimleri beş yılda bir yapılmaktadır.

Dr. Akkan Suver görev süresi sona eren Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovice mektup yazdı

16 Nisan 2018 Salı - Okunma : 1661

Görev süresi sona eren Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'e bir mektup gönderen Dr. Akkan Suver, geride bırakılan on sene içinde ortaya koyduğu müstesna hizmetlere ve Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına gösterdiği ilgiye teşekkür etti. Dr. Akkan Suver mektubunda Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'e Marmara Grubu Vakfı'nın duyduğu şükran duygularını da belirtti.

Marmara Grubu Vakfı İlham Aliyev’i yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik etti

16 Nisan 2018 Pazartesi - Okunma : 1552

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver yeniden Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’na seçilen İlham Aliyev’i tebrik etti. Dr. Akkan Suver’in Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e yazdığı mektup aynen şöyledir: (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN EŞİTLİK KÜLTÜRÜNE ETKİLERİ -EZBER BOZAN KADINLAR oturumu yapıldı

14 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 2235

Dijital Dönüşümün Eşitlik Kültürüne etkileri “Ezber Bozan Kadınlar” oturumu Müjgan Suver’in konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Gazeteci Gurbet Kalay Zorba, Gazeteci Nur Batur ve Gazeteci Zeynep Oral’ın moderatörlüğünde yapılan toplantı KKTC Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Akıncı’yla Zeynep Oral’ın söyleşisiyle çalışmalarına başladı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

21. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ’NE KATILANLAR İLHAM ALİYEV’İ TEBRİK ETTİLER

13 Nisan 2018 Cuma - Okunma : 1717

11 ve 12 Nisan 2018 günleri, 41 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen katılan Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, önceki Başbakan Yardımcısı Milletvekili Tuğrul Türkeş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal’ın da aralarında bulunduğu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi katılımcıları oy birliğiyle aldıkları bir kararla Azerbaycan Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilen İlham Aliyev’e bir kutlama mesajı gönderdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Prof. Dr. Aziz Sancar 21. Avrasya Ekonomi Zirvesine mesaj gönderdi

12 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 1360

Nobel ödüllü ünlü Türk Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar Marmara Grubu Vakfı'nın tertiplediği 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne bir mesaj göndererek Zirve katılımcılarına seslendi. Nobel ödüllü ünlü Türk Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın barış ve diyalog içeren mesajını, Dr. Akkan Suver 9 Cumhurbaşkanının önünde okudu. Katılımcılar mesajı büyük bir ilgiyle dinlediler ve uzun süre alkışladılar.

Dilek Hanifin muhteşem defilesi

11 Nisan 2018 Çarşamba - Okunma : 1270

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Gala Yemeği öncesinde İHKİB'in öncülüğünde gerçekleştirilen defileyi bu yıl ünlü tasarımcı Dilek Hanif tertipledi. Dilek Hanif artık bir gelenek haline gelen defilede Türk tasarımının müstesna örneklerini ortaya koydu. Defile sonrası Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi adına İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe'ye bir teşekkür konuşmasıyla Vakfın şükranlarını sundu ve bir hatıra hediyesi takdim etti. Daha sonra Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da Dilek Hanif'e ve koreografa birer teşekkür hediyesi verdi. Defile sonrası Zirve müdavimleri hayranlıklarını uzun alkışlarla ortaya koydular.