Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Montenegro’da Karadağ

4 Mart 2021 Perşembe - Okunma : 395

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Balıkesir’e Fahri Konsolos atanması nedeniyle Montenegro’ya (Karadağ) bir nezaket ve teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Çalışma ziyaretine Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanlığı’nı ziyaret ederek çalışmalarına başlayan Dr. Akkan Suver, bilahare Karadağ Avrupa Entegrasyonu ve önceki Dışişleri Bakanı, Karadağ Cumhurbaşkanı Baş Siyasi Danışmanı Milan Rocen tarafından kabul edildi. Kabulde Montenegro (Karadağ) önceki İçişleri Bakanı Jusuf Kalemperovic ile Ankara önceki Büyükelçisi Branko Milic hazır bulundular. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Milan Rocen’e yıllardır gösterdiği yüksek dostluk ve alakadan dolayı teşekkür etti. Dr. Suver Milan Rocen’i 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Sudhi Choudhary, Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

1 Mart 2021 Pazartesi - Okunma : 327

Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary, Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek olan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulunan Hindistan Başkonsolosu Sudhi Choudhary, Zirve’de Hindistan’ın temsiline önem verdiklerini vurguladı. Başkonsolos Choudhary’nin ziyaretinde Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel ve Bilal Bilici hazır bulundu.

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedovun “Türkmenin Refah İlkesi” kitabı tanıtıldı

27 Şubat 2021 Cumartesi - Okunma : 333

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'un yazdığı, çeşitli dillere tercüme edilen "Türkmen'in Refah İlkesi" kitabının Türkçesinin tanıtımı İstanbul Üniversitesi'nin Sultangazi Yerleşkesi'nde yapıldı.

LOT Havayolları Yetkilileri Marmara Vakfı’ndaydı

25 Şubat 2021 Perşembe - Okunma : 381

Lot Polonya Havayolları Genel Müdürlüğü’nü temsilen Wojciech Bartuzi ve Robert Andrzejczyk beraberinde Polonya İstanbul Konsolosu Sabina Klimek ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç’in hazır bulunduğu ziyarette 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Sezgin Bilgiç Can Akın Çağlar’ı ziyaret etti

24 Şubat 2021 Çarşamba - Okunma : 402

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ile görüştü. Görüşmede 7-9 Temmuz 2021 günleri tertiplenecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Montenegro Karadağ Balıkesir  Fahri Konsolosluğu açıldı.

24 Şubat 2021 Çarşamba - Okunma : 383

Montenegro (Karadağ) Balıkesir Fahri Konsolosluğu; Fahri Konsolos Dr. Akkan Suver ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan'ın birlikte katıldıkları bir seremoniyle göndere Bayrak çekilerek açıldı. Montenegro (Karadağ) amblemini de duvara birlikte asan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, bölgede yaşayan Karadağlıların Balıkesir, Çanakkale bölgesini kapsayan bir alanda Konsolosluk açılmasından büyük mutluluk duyduklarını, merasimde yaptığı konuşmada Dr. Akkan Suver 'e belirtti.

Marmara Vakfı’na katılım devam ediyor

23 Şubat 2021 Salı - Okunma : 310

Vakfımızın çalışmalarında yer almak üzere genç işinsanlarının ilgisi devam ediyor. İşinsanı Ayhan Tahmazoğlu’nun rozetini Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç taktı.

Arkadaşımız Bilal Bilici Guatemala Fahri Konsolosu oldu

15 Şubat 2021 Pazartesi - Okunma : 686

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Bilici İstanbul’a Guatemala Fahri Konsolosu olarak atandı. 12 Ocak 2021 itibarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanması uygun görülen Bilal Bilici arkadaşımızı kutluyoruz.

13 EVLADIMIZI KAYBETTİK

14 Şubat 2021 Pazartesi - Okunma : 398

Bölücü terör örgütü PKK, 13 vatandaşımızı şehit etti. Gara'da şehit olan 13 insanımızın büyük acısı yüreğimizi dağlamıştır. Acımız büyüktür. Şehitlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz. Ümit ediyoruz ki, bu bölücü terör örgütünün yerle bir edilmesine vesile olur ve bugüne kadar kaybettiğimiz insanlarımızın kanı da yerde kalmaz. Sivil toplum kimliğimizle bölücü terör örgütü PKK'yı bir defa daha şiddetle lanetliyor, devletimizin en kısa zamanda bu işi bitirmesini bekliyoruz.

Kadir Topbaş'ı kaybettik

13 Şubat 2021 Cumartesi - Okunma : 508

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Kadir Topbaş'ı kaybettik. Covid-19 hastalığıyla mücadelede yenik düşen Kadir Topbaş, Belediye Başkanlığı döneminde Marmara Grubu Vakfı’nın ulusal ve uluslararası çalışmalarında yer alan önemli bir şahsiyettir. Aziz hatırasına Marmara Grubu Vakfı her zaman saygılı ve bağlı kalacaktır.. Mekanı cennet olsun.