Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Titu Maiorescu Üniversitesini ziyaret etti

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1367

Bükreş'te sivil toplum kuruluşları nezdinde temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Titu Maiorescu Üniversitesi'ni ziyaret etti. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Smaranda Angheni ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Valentin Cornelia ve Prof. Dr. İoana Panc tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, üniversite ve vakıf işbirliği hakkında konuştular. Dr. Suver ayrıca 22 Avrasya Ekonomi Zirvesi konusunda bilgi sunumunda bulundu ve kendilerini Zirve'ye davet etti.

Romanya Türkiye İş İnsanları Derneğine ziyaret

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1336

Bükreş'te sivil toplum alanında temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Romanya Türk İş İnsanları Derneği yöneticileriyle bir çalışma yemeğinde bir araya geldi. Büyükelçi Koray Ertaş'ın da bulunduğu birliktelikte Yönetim Kurulu Başkanı Güven Güngör ve Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koska ile Türk Romen ekonomik ilişkilerinin görüşüldüğü yemekte Bükreş'e bulunan askerlerimiz de hazır bulundular.

İon İliescu Dr. Suveri kabul etti

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2200

Bükreş temasları sırasında Romanya Cumhurbaşkanı İon İliescu (1990-1996; 2000-2004) tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı'na Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu. Cumhurbaşkanı İon İliescu'yu 22, Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet eden Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı'nın geride bırakılan yıllar içinde Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin gelişmesine ve verdiği yüksek değere de teşekkür etti.

Marmara Grubu Vakfı Karadağ’da

25 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1244

Marmara Grubu Vakfı; Karadağ Bar Şehrinin Faşizm ve Nazizm’den kurtuluş günü nedeni ile düzenlenen kutlama etkinliklerine katılmak üzere Bar şehrine gitti. Belediye Başkanı Dusan Raicevic tarafından davet edilen Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Denetim Kurulu üyemiz Av. Serhat Tabanca ve beraberinde Mustafa Ergin ile ziyaret gerçekleştirdi. İki gün süren kutlamalar sırasında, yeni seçilen Belediye Başkanı Dusan Raicevic’ i kazandığı seçim başarısından dolayı tebrik etti ve Kurtuluş günlerini kutladı. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Serhat Galip, İçişleri eski Bakanı Jusuf Kalemperovic ve birçok ülkeden üst düzey katılımın sağlandığı kutlamalarda, Şehit ve Gazilerin anma programına da katıldılar.

(Nöbetteyiz)

25 Kasım 2018 Pazar - Okunma : 1959

Yanındayız Derneği'nin danışman üyeliğini yapan Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Yanındayız Derneği tarafından Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Beşiktaş'ta düzenlediği "Nöbetteyiz" etkinliğine katıldı. 25 Kasım 2018 günü gerçekleştirilen etkinlikte, 2018’de erkekler tarafından öldürülen kadınlar, isimleri okunarak anıldı ve kamuoyu açıklaması okundu.

Moğolistan Büyükeçisi Bold Ravdan ile görüşme

23 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 1146

Dr. Akkan Suver Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan ile 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları çerçevesinde bir çalışma kahvaltısında bir araya geldi. Türkiye ile Moğolistan ilişkilerinin 50. yılı münasebetiyle Türkiye'de olsun Moğolistan'da olsun gerçekleştirilecek etkinlikler konusunda görüş alışverişinde bulunulan kahvaltıda 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde bir Moğol Gecesi yapılmasının da üzerinde duruldu.

Serkan Ata Marmara Grubundaydı

22 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 1916

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Genel Sekreteri Serkan Ata Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Dr. Akkan Suver Organize Sanayi Bölgeleri'ne verdikleri önemi vurguladı ve 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Organize Sanayi Bölgeleri'nin katılımını arzu ettiklerini belirtti.

Saranda Osmani Krasniqi’yi ziyaret

20 Kasım 2018 Salı - Okunma : 1883

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kosova İstanbul Başkonsolos Vekili Saranda Osmani Krasniqi makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Kosova’nın 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımının önemi vurguladı.

Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer 2004-2016 Suver’leri kabul etti

19 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1303

Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer (2004-2016) Müjgan ve Dr. Akkan Suver’i Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’in şahsında Avusturya Devleti’ne kendisine verdiği Madalyadan dolayı teşekkürlerini sunan Dr. Akkan Suver’e Cumhurbaşkanı Avusturya’nın 100. Yılı münasebetiyle hazırladığı bir kitabı da takdim etti. Ziyarette Birol Kılıç ve Mustafa Vural’da hazır bulundular.

Dr. Akkan Suver Viyana Ekonomik Forumu Şeref Konuğu

19 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1848

Viyana Ekonomik Forumu 15.Yıl Jübile Toplantısı 18 Kasım 2018 akşamı İmperial Oteli'nde verilen bir Resepsiyonla çalışmalarına başladı. Dr. Günther Rabensteiner ve Prof. Dr. Elena Kırtcheva'nın açılış konuşmalarıyla başlayan 15.Yıl Resepsiyonuna Dr. Akkan Suver Şeref Konuğu olarak katıldı.15 Yıl Jübile Resepsiyonunda Dr. Akkan Suver Şeref Konuğu olarak yaptığı konuşmasında “Viyana Ekonomik Forumu bir barış platformudur. Burada insanlar özgürce kendilerini ifade edebilirler" dedi. Dr. Akkan Suver’e konuşmasını yaptıktan sonra Vladimir Penkov tarafından Viyana Ekonomik Forumu'nun 15.Yıl Jübile Hatıra Madalyası sunuldu. Jübile merasimine Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdić, Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, Montenegro (Karadağ) Başbakanı Dusko Markov da katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)