Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Sichuanda SIFA'ya Ziyaret

26 Eylül 2019 Perşembe - Okunma : 626

Sichuan Eyaleti Halkının Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği (SIFA) tarafından Marmara Grubu Vakfı onuruna Başkanı Hong Liu, Genel Sekreteri Xiang Qionghua tarafından bir Resmi Yemek verildi. Yemekte bir konuşma yapan Başkan Hong Liu, Dr. Akkan Suver'in Bir Kuşak Bir Yol Projesi'ne verdiği öneme dikkat çekti. Marmara Grubu Vakfı’nın uluslararası alanda bilinen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu da belirten Başkan Hong Liu; Chengdu şehrinin modernitenin güzelliklerini taşıdığı kadar tarihle ve tabiatla içiçe olduğunu ve İstanbul’la Nisan ayından beri direkt uçak seferlerini başlattığını söyledi. Dr.Suver de böylesine güzel bir şehirde bulunmanın sevinci içinde olduklarını belirttiği konuşmasında Chengdu'da gördüklerinin Çin'in büyük gelişmesinin işaretlerini taşıdığını söyledi. Modern ve tabiatla uyumlu gelişen Chengdu'ya duydukları hayranlığı da dile getiren Dr. Suver Başkan Hong Liu'yu İstanbul’a davet etti. Yemekte Dr. Akkan Suver, Milletvekili Tuğrul Türkeş, Milletvekili Şamil Ayrım, Prof, Dr. Sedat Aybar, Dr. Murat Aslan ve İstikbal Deniz de hazır bulundu.

Sichuan Üniversitesine Ziyaret

25 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 646

Çin Halk Cumhuriyeti'nde temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Heyeti Pekin'deki resmi temaslarını tamamladıktan sonra uçakla Chengdu şehrine geçti. Chengdu şehrinde ilk ziyaretini Sichuan Üniversitesi'ne yapan Marmara Grubu Vakfı'nı Uluslararası Etütler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Li Zhiqiang başkanlığında Prof. Dr. Song Zhihui, Prof. Dr. Penghui Wang, Prof. Dr. Lia Hao ve Dr. Changning Chen'den oluşan akademik heyet kabul etti. Kabulde bir konuşma yapan Prof. Dr. Li Zhiqiang Dr. Akkan Suver'i Çin Televizyonu'nda Bir Yol Bir Kuşak projesi çerçevesinde gerçekleştirdiği konuşmasıyla tanıdığını belirtti ve Sichuan Üniversitesi hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. Dr. Akkan Suver de Üniversite' nin sahip olduğu yüksek değerlerin, Chengdu şehrinin bir tarih, bir medeniyet, bir kültür ve bir ekoloji merkezî merkezi oluşuyla eş değerli olduğunu belirtti. Dr. Suver Prof. Dr. Li Zhiqiang' ı 23.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Milletvekili Tuğrul Türkeş, Milletvekili Şamil Ayrım, Aydın Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sedat Aybar, SETA Araştırma Merkezi’nden Dr. Murat Aslan ile İstikbal Deniz hazır bulundu.

CPAFFC'e tarafından Marmara Grubu Vakfına yemek

24 Eylül 2019 Salı - Okunma : 602

Çin Halk Cumhuriyeti Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı Lin Yi Pekin'de bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti onuruna bir akşam yemeği verdi. Türkiye'nin Çin Büyükelçiliği'nden Mehmet Ratip'in de hazır bulunduğu Yemekte bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Lin Yi Marmara Grubu Vakfı'nın Çin'de tanınan bir düşünce kuruluşu olduğunu ve Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerde sivil toplum alanında öncülük yaptığını vurguladı. Dr. Suver de konuşmasında gösterilen olağanüstü misafirperverliğe teşekkür etti. Yemeğe Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Milletvekili Şamil Ayrım, Milletvekili Tuğrul Türkeş, Aydın Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sedat Aybar, SETA Araştırma Merkezi’nden Dr. Murat Aslan ile Deniz İstikbal katılırken CPAFFC'den de Genel Müdür Yardımcısı Li Hai ile Batı Asya ve Kuzey Afrika Direktörü Gong Xu de hazır bulundu.

CICIR’a ziyaret

24 Eylül 2019 Salı - Okunma : 708

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti bir süre önce İstanbul'da kendilerini ziyaret eden Çin Halk Cumhuriyeti Uluslararası Çağdaş İlişkiler Enstitüsü'ne (CICIR) bir nezaket ziyaretinde bulundu. Enstitü Direktörü Prof. Dr. Niu Xinchun, Prof. Dr. Tang Tianbo, Dr. Dong Bing ve Dr. Li Yanan tarafından kabul edilen Marmara Grubu Heyeti, CICIR Ailesi ile yeniden beraber olmanın mutluluğunu taşıdığını belirtti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Milletvekili Tuğrul Türkeş, Milletvekili Şamil Ayrım'ın yanı sıra Aydın Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sedat Aybar, SETA Araştırma Merkezi'nden Dr. Murat Aslan ve İstikbal Deniz de hazır bulundu. Samimi geçen görüş alışverişlerinden sonra, Dr. Suver CICIR Ailesi'ni 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Müjgan Suver DDA Genel Kurulu’na katıldı

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 612

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı 2. Olağan Genel Kurul’u Ankara’da yapıldı. 250 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul’da Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver İç Değerlendirme ve Denetleme Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

Rıza Akpolata Ziyaret

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 860

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı’nın yürütmekte olduğu, Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında Beşiktaş Belediyesi ile işbirliği yapabilmek adına projenin tanıtımını yapan Müjgan Suver, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Serap Aytanç ve proje asistanı Ebrar Eda Demir hazır bulundular.

CPAPD tarafından Marmara Grubu Vakfına Yemek Verildi

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 688

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti onuruna Pekin'de Wanshou Oteli'nde bir akşam yemeği verildi. (CPAPD) Çin Halk Cumhuriyeti Barış ve Silahsızlanma Derneği Genel Sekreteri An YueJun tarafından verilen yemeğe Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş katıldığı yemek, tarafların birbirlerine sundukları anı hediyeleri ile sona erdi.

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Cumhuriyetinde

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 725

Çin Halkı Yabancılarla Dostluk Birliği'nin (The Chinese People's Association for Friendship with Foreign Countries) davetlisi olarak Marmara Grubu Vakfı Pekin ve Chengdu şehirlerine bir haftalık resmi ziyarette bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Milletvekilleri Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş'ten oluşan Heyeti Pekin'de ilk görüşmesini Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen ile yaptı. Görüşme sonrası CPAPD tarafından Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş onuruna Wanshou Oteli'nde bir akşam yemeği verildi.

Belarus İstanbul Başkonsolosuna ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 666

8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da tertiplenecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’e bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver Belarus’un katılımına verdikleri önemi gündeme getirdi.

Kuzey Makedonya İstanbul Başkonsolosu Dr. Aktan Ago’ya ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 923

İstanbul’da görevine yeni başlayan Kuzey Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Aktan Ago’yu makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver öncelikle kendisini tebrik etti. Gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Aktan Ago’dan Zirvelere Kuzey Makedonya’nın Cumhurbaşkanı düzeyinde katılımı konusundaki geleneğin devamını talep etti.