Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi PCM

16 Temmuz 2019 Salı - Okunma : 866

Sivil Toplum Destek Programı İçin Hibe Programı - II (Grant Scheme for Civil Society Support Programme – II) kapsamında yükleniciliğini Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı’nın yaptığı Türk Kadınlar Birliği ve DTI – Alman-Türk Eğitim, Kültür ve Politika Enstitüsü ortaklığıyla yürütülmekte olan Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar (Turkish Youth and Women for Democracy) Projesi kapsamında düzenlenecek Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitimi gerçekleştirilecektir. Eğitimde, bir fikrin projelendirilmesi aşamasında kullanılan sorun analizi, paydaş analizi, hedef belirleme, strateji oluşturma, faaliyet planı hazırlama, mantıksal çerçeve matrisi ve bütçelendirme adımları detaylandırılacaktır. 16-17-18-19-20 Temmuz 2019 tarihlerinde 10:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek eğitim için lütfen kayıt yaptırınız.(GENİŞ BİLGİ VE KAYIT İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Dr.Akkan Suverin mesajı

14 Temmuz 2019 Pazar - Okunma : 881

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir demeç veren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver; "-Demokrasimize kasteden hain düşünce sahiplerine topyekun karşı koyan milletimizin şanlı direnişcilerini kutluyor, şehadete erenleri rahmet ve saygıyla anıyorum" Dr.Akkan Suver'in demeci aynen şöyledir; "- 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ndeyiz.Büyük Türk Milleti, tek vucut olarak darbeye karşı çıkarak 3 yıl önce demokrasiye ve cumhuriyete bağlılığını ortaya koymuştur.Demokrasimize kasteden hain düşünce sahiplerine topyekun karşı koyan milletimizin şanlı direnişcilerini kutluyor, şehadete erenleri rahmet ve saygıyla anıyorum.Minnet ve şükranla andığımız şehit ve gazilerimiz egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunu ispatlamış yiğitlerdir.Bu muhteşem gün de sivil toplum kimliğimizle dünyaya sesleniyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti ebediyen demokrasi içinde birarada yaşayacaktır."

Darko Uskokovicin Ziyareti

13 Temmuz 2019 Cumartesi - Okunma : 1381

Montenegro (Karadağ) Ankara Büyükelçisi Darko Uskokovic beraberinde Maslahatgüzarı Anda Alivodic ile birlikte Montenegro (Karadağ) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Ziyarette yeni atanan Büyükelçi'ye Dr. Suver geride bırakılan dönemlerdeki çalışmalar ile ilgili bilgi sundu. Ziyarette Nigar Sargan da hazır bulundu.

Myratgeldi Seyitmammedova Ziyaret

11 Temmuz 2019 Perşembe - Okunma : 786

Marmara Grubu Vakfı Türkmenistan'ın İstanbul Başkonsolosu'nu makamında ziyaret ederek 12 Ağustos 2019 günü Türkmenistan'da gerçekleşecek etkinliklerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Dr. Akkan Suver ve Av. Serhat Tabanca Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov'dan etkinliklerle ilgili bilgi aldı.

Marmara Grubu Vakfı Berlin’de

5 Temmuz 2019 Cuma - Okunma : 2495

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” Projesi çerçevesinde Almanya’nın Berlin Şehrine 5 günlük bir çalışma ziyaretinde bulundu. Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Nur Batur, Sevil Kulak, Demet Erdemir, Yasemin Kültür, Fatma Özbabacan, Lamiya Valiyeva, Ömer Yıldırım’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ile proje ortaklarından oluşan Heyet ilk ziyaretini Berlin Türkiye Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’a yaptı. Büyükelçi Ali Kemal Aydın’dan Almanya’da bulunan Türklerin yaşamları, demokratik süreçlere katılımları konularında bilgi alındıktan sonra Büyükelçiye Heyet Marmara Grubu Vakfı’nın “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” projesi konusunda bilgi sunumunda bulundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Bağımsızlığının 243. Yılını kutladı

3 Temmuz 2019 Çarşamba - Okunma : 941

Amerika Birleşik Devletleri’nin Bağımsızlığını ilan etmesinin 243. Yıldönümü İstanbul’da verilen bir Resepsiyonla kutlandı. Başkonsolos Daria Darnell’in ve ABD Ankara Maslahatgüzarı Jeff Hoverier’in konuşmasıyla başlayan Resepsiyon’a İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Patrik Bartholomeos, Patrik Vekilleri Yusuf Çetin ve Aram Ateşyan, Hahambaşı İsak Haleva, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız ile beraber kalabalık bir misafir topluluğu katıldı. Dr. Akkan Suver’in de katıldığı Resepsiyon geç saatlere kadar sürdü.

Karadağ Ziyareti

2 Temmuz 2019 Pazar - Okunma : 955

Marmara Grubu Vakfı olarak olarak (Montenegro) Karadağ’a bir günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Av. Serhat Tabanca, Gökhan Humbaracı, Ediz Çıtak ve Yahya Durak'tan oluşan Marmara Grubu Heyeti (Montenegro) Karadağ’da temaslarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Milutin Simovic ile de görüşen Marmara Grubu Vakfı Devlet Yatırım Ajansı Başkanı Milos Jovanovic, Odalar Birliği Başkan Vekili İvan Savelfic, Proje Geliştirme Merkezi Başkanı Defan Medovic tarafından ayrı ayrı kabul edildi. Başbakanlıkta Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İlişkiler Başkanı ile beraber Ekonomi Bakan Yardımcısı, Turizm ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakan Yardımcısı, Ulaştırma ve Deniz İşleri Bakan Yardımcısı ve Tarım Bakan Yardımcısı ile görüşen Marmara Grubu Vakfı Heyeti Türkiye Büyükelçisi Songül Ozan tarafından da kabul edildi. Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı'nın çalışma ziyaretinde (Montenegro) Karadağ önceki Büyükelçisi Branko Milic de hazır bulundu.

İrina Vlah Yeniden Başkan

1 Temmuz 2019 Pazartesi - Okunma : 908

İrina Vlah Yeniden Başkan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Gagauziya’da yapılan Başkanlık seçimlerini kazanan Gagauziya Özerk Bölgesi Başkanı Irina Vlah’ı tebrik etti. Dr. Akkan Suver tebrik mektubunda yüzde 91 oy alarak seçilen Irina Vlah’ın Türk-Gagauz ilişkilerini daha da verimli kılacağını belirtti. “Sayın İrina Vlah, Marmara Grubu Vakfı olarak dün gerçekleşen seçimlerde ortaya koyduğunuz yüksek başarıyı tebrik ediyorum. Bu başarı verimli çalışmalarınızın eseridir. Sizi bir defa daha tebrik ediyor, hizmetlerinizin Türkiye ve Gagauzya arasında daha verimli eserler ortaya getireceğine inanıyorum. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Branko Milic onuruna yemek

14 Haziran 2019 Cuma - Okunma : 1130

Montenegro'nun (Karadağ) Ankara Büyükelçisi Branko Milic'in Ankara'daki görevinin nihayete ermesi münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı  Genel Başkanı ve Montenegro (Karadağ) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver Büyükelçi Branko Milic onuruna bir yemek verdi. İstanbul'da Milport Oteli'nde gerçekleşen yemekte  bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Branko Milic'in müstesna hizmetlerinin unutulmayacağını belirtti.Gene Dr. Akkan Suver; Branko Milic'in Ankara ile Podgorica arasında oluşturduğu dostlukların ve  verimli  münasebetlerin önemini zikrettiği konuşmasında, kendisine "Zat-ı Ali'niz bundan böyle benim Karadağlı Kardeşimsiniz "  dedi.Yemeğe Marmara Grubu Vakfı'ndan  Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Av. Serhat Tabanca, Ediz Çıtak, Av. Ercüment Güvercin, Mustafa Ergin. İsmail Hasan Doğan ve Rahmi Dilek katıldılar. Daha önce Karadağ'ın  (Montenegro) Bar şehri ile kardeş şehir olan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da yemekte hazır bulunarak, Büyükelçi Branko Milic ile sohbet etti. Yemeğe Montenegro Parlamentosu'ndan Andrija Nikolic, Dragutin Papovic ve Ervin Ibrahimoviç şeref konuğu olarak katıldılar.

Moğol İş Kadınları Dr. Suver'i Moğolistan'a davet ettiler

14 Haziran 2019 Cuma - Okunma : 1740

Moğolistan Kadınlar  Birliği Direktörü S.Dolgorkhand başkanlığında, Moğol İş Kadınları Birliği'nden bir heyet Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Heyet Dr.Akkan Suver'i 8 - 11 Temmuz 2019 günleri Moğolistan'da gerçekleşecek "Dünya çapında Yaşayan Moğollar İş ve Yatırım Birinci Forumu'na" davet etti. Dr. Akkan Suver heyet mensuplarına gösterdikleri yüksek ilgiden dolayı şahsı ve Marmara Grubu Vakfı adına teşekkür etti. Karşılıklı hediye takdiminin gerçekleştiği ziyarette Dr. Akkan Suver heyetle, Moğolistan'a gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili anılarını da paylaştı.