Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 16-17 Ekim 2015 günleri İstanbulda düzenlenen W20 Zirvesine katıldı.

18 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 2844

Müjgan Suver, bu yıl Türkiye'nin teklifi ile G20 programına giren W20'nin (Kadın - 20) İstanbul'da düzenlenen toplantısına katıldı. Toplantının açılışında Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, kadının güçlendirilmesini vurgulayan, ülke ve dünya gündemine değinen bir konuşma yaptı. İki gün devam eden W20 Zirvesi'nde, "Sosyal Güvenlik Yoluyla Yaşam-İş Dengesinin Sağlanması", "Eğitim, İstihdam ve Girişimcilik Yoluyla Kadının Ekonomik Olarak Güçlendirilmesi", "Kadının Güçlendirilmesinin İzlenmesi", "Kamu ve Özel Sektörde Kadının Liderliği", "Kadının Finansman ve Üretim Araçlarıma Erişimi", "İşyerinde Ayrımcılığın Önlenmesi, Çalışan Haklarının Uygulanması ve Eşit Fırsatların Desteklenmesi", "Sürdürülebilir Kalkınma ve Yeşil Büyüme Konularında Kadının Liderliği" ve "Kadın KOBİ'lerinin desteklenmesi ve İnovasyon" konuları ele alındı.

TACİKİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ABDURRAHMONOV DR. SUVER’İ KABUL ETTİ

09 Ekim 2015 Cuma - Okunma : 2341

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu İlhomcon Abdurrahmonov ile bir görüş alışverişi toplantısı gerçekleştiren Dr. Akkan Suver, Tacikistan’ın katılımına verdikleri yüksek önemi görüşmede gündeme getirdi. Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu İlhomcon Abdurrahmonov görüşmede Dr. Suver’e Tacikistan’a ait hatıra kitaplar armağan etti.

MARMARA GRUBU VAKFI AZERBAYCAN’A BİR GÜNLÜK ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

06 Ekim 2015 Salı - Okunma : 2774

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım gerçekleştirdikleri Azerbaycan çalışma ziyaretinde İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Prof. Dr. Ali Abbasov tarafından kabul edildiler. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi konu başlıkları hakkında görüş alışverişi sonrasında Azerbaycan’ın sahip bulunduğu yüksek değerlerin Zirve’de yansıtılmasına karar verildi. Aynı gün Azerbaycan’da Atatürk Merkezi Başkanı Prof. Dr. Nizami Caferov tarafından da kabul edilen Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım kasım ayı içinde ortak bir faaliyet düzenlenmesi konusunda görüş birliğine vardılar.

MAKEDONYA BAŞBAKANI GRUEVSKI MARMARA GRUBU VAKFINI KABUL ETTİ

5 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 2344

Marmara Grubu Vakfı'nın Makedonya'ya gerçekleştirdiği bir günlük çalışma ziyareti sırasında; Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski Marmara Grubu Vakfı'nı makamında kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver ve Dr. Fatih Saraçoğlu Başbakan Nikola Gruevski'yi önce Zirve ile bilgilendirdiler ve 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler. Başbakan Nikola Gruevski prensip olarak Zirve'ye katılacağını belirtti.

MAKEDONYA DEVLET BAKANI FURKAN CAKO MARMARA GRUBU VAKFI HEYETİNİ KABUL ETTİ

05 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 2587

Marmara Grubu Vakfı’nın Üsküp’e yaptığı bir günlük çalışma ziyaretinde Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Cako’da yaptığı kabulde Türkiye’den yatırımcı ve işadamı beklediklerini vurguladı. Ziyarette Avrasya Ekonomi Zirvelerinin önemine de değinen Furkan Cako 5-7 Nisan 2016 günleri gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Makedonya’nın önemli bir sunum yapacağını da bildirdi.

MARMARA GRUBU VAKFI MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

05 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 2498

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Dr. Fatih Saraçoğlu beraberlerinde Mujgan Suver ve Aslı Yanardağ birlikte Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından kabul edildiler. Kabulde Makedonya'nın Birinci Hanımı Maja Ivanova ile Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundular. Cumhurbaşkanı'na 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunan Marmara Grubu Vakfı temsilcileri kendilerinden her yıl olduğu gibi gelecek Zirve'yi de şereflendirmelerini istediler. Prensip olarak Zirve'yi şereflendireceğini belirten Cumhurbaşkanı, konu başlıklarıyla ilgili düşüncelerini de açıkladı.

MARMARA GRUBU VAKFI İLE MAKEDONYA MEDENIYETLER İTTİFAKI VAKFI MEMORANDUM İMZALADI

05 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 3067

Üsküp'e bir günlük çalışma ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver ve Dr. Fatih Saraçoğlu'ndan oluşan heyeti yeni faaliyete geçen Makedonya Medeniyetler İttifakı ile bir memorandum imzaladı. Makedonya tarafından Başkan Prof. Dr. Zoran Ilievski imzaladığı memoranduma göre iki kuruluş ortak sosyal ve kültürel çalışmaları birlikte hayata geçirecekler. İmza töreni sonrasında, Dr. Suver, Dr. Saraçoğlu'yla Prof. Dr. Zoran Ilievski birlikte kabul eden Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov Heyet temsilcilerine başarı dileklerini ve tebriklerini sundu.

MARMARA GRUBU VAKFI İTALYAN BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET ETTİ

02 Ekim 2015 Cuma - Okunma : 3610

Marmara Grubu Vakfı adına Rıza Ersin Öztürk ve Gökçe Hubar 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında gerekli bilgilendirmeleri yapmak üzere İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Maria Trinchieri’yi makamında ziyaret etti. İtalya'nın katılımına verdiği önemi vurgulayan vakıf yetkilileri, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde İtalya'dan bir heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

DR. AKKAN SUVER ROMANYA BAŞKONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ

29 Eylül 2015 Salı - Okunma : 3153

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Romanya İstanbul Başkonsolosu Adriana Ciamba'yı makamında ziyaret etti. Romanya'nın katılımına verdiği önemi vurgulayan Dr. Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Romanya'dan bir heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

DR. AKKAN SUVER UKRAYNA BAŞKONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ

29 Eylül 2015 Salı - Okunma : 2399

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Vasyl Bodnar'ı makamında ziyaret etti. Ukrayna'nın katılımına verdiği önemi vurgulayan Dr. Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Ukrayna'dan bir heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.