Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Süryaniler Paskalya Bayramın kutladılar

8 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 1305

İstanbul’da bulunan Süryani vatandaşlarımız idrak ettikleri Paskalya Bayramını Törenlerle kutladılar. Süryani Ortodoks Patrikhanesinde yapılan kabule katılan Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Metropolit Mor Filüksinos Yusuf Çetin başta olmak üzere bütün Süryanilerin Bayramını kutladı.

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi Koşusu Yapıldı

5 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 1988

21.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde tertiplenen ''21.AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ KOŞUSU" İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda yapıldı. Altı üç yaşlı Safkan İngiliz taylarının katıldığı yarışı Halis Karataş'ın jokeyi olduğu Katma Değer isimli tay kazandı. Marmara Grubu Vakfı adına seremonide Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Sevinc Köklüçınar ve Kenan Acıkök hazır bulundular. Yarış sonunda At Sahibi Ümit Barlık'ın kupasını Dr. Akkan Suver verdi. Tayın Antrenörü G. Kara'nın armağanını Müjgan Suver sunarken, Jokey Halis Karataş'ın hediyesini ise Sevinç Köklüçınar verdi. Seremoni sonrası kazananlar ve Jokey Kulübü yöneticileri toplu bir aile fotoğrafı çektirdiler.

Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz Marmara Grubu Vakfına veda etti

4 Nisan 2018 Çarşamba - Okunma : 1940

İstanbul’da yaklaşık on yıla yakın bir zaman sürecinde Makedonya Başkonsolosu olarak görev ifa eden Zerrin Abaz görevinin hitama ermesi dolayısıyla Marmara Grubu Vakfı'na bir veda ziyareti yaptı. Marmara Grubu Vakfı ile İstanbul'da bulunduğu süre zarfında gayet başarılı çalışmalara imza atan Başkonsolos Zerrin Abaz, Dr. Akkan Suver'e geride bırakılan başarılı çalışmaların anısı olarak Makedonya'nın İstanbul Başkonsolosluğunun bir teşekkür anısı sundu. Sunumda Müjgan Suver de hazır bulundu. Başkonsolos Zerrin Abaz'ın Marmara Grubu Vakfı'nda unutulmaz bir yeri olduğunu vurgulayan Dr. Akkan Suver, içten davranışından dolayı Zerrin Abaz'a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu.

TESİAD YÖNETİMİ MARMARA GRUBU VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

2 Nisan 2018 Pazartesi - Okunma : 1429

Merkezi Bursa’da bulunan Tüm Etkin İşadamları ve İşkadınları Federasyonu TESİAD Yönetim Kurulu Başkanı M. İlyas Bozkurt beraberinde TESİAD Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve TESAM Genel Koordinatörü Yıldırım Deniz’le ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette; faaliyetleri hakkında bilgi sunumu yapan TESİAD Yöneticileri 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılacaklarını da belirttiler.

Dr. Akkan Suver Hristiyanların Paskalya Bayramı’nı kutladı.

1 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 1261

Hristiyan âleminin en önemli bayramlarından biri olan Paskalya Bayramı (Diriliş Bayramı) dolayısıyla Süryani Katolik Patrikhanesi’nde tertiplenen Kabul’e katılarak, Hristiyan âleminin Bayramı’nı tebrik etti. Dr. Akkan Suver Kabul sonrası yaptığı açıklamada; “-Hristiyan vatandaşlarımızın idrak ettikleri Paskalya Bayramı’nı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle kutluyoruz. Toplumsal farklılıkların bir zenginlik olduğu ve yüzyıllardır Müslümanıyla, Hristiyan’ıyla ve Musevi’si ile barış ve huzur içinde yaşadığımız bu topraklarda nice Bayramları birlikte idrak etmek dileğimizdir. Bayramınız kutlu olsun.” dedi.

Soho İstanbul’da Karadağ rüzgârı estirdi

1 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 2037

Karadağ'ın Bar şehrinde yapılmakta olan Soho Kenti'nin İstanbul’da tanıtımı yapıldı. Bar şehri Belediye Başkanı Dr. Zoran Srzentic'in de katılımıyla gerçekleşen gecenin açılışını Genel Müdür Rade Vujacic yaptı. Genel Müdür Vujacic yaptığı tanıtımla adeta bir Karadağ rüzgârı estirdi. Geceye Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu olarak Dr. Akkan Suver de katıldı. Soho Kenti çağdaş bir mimarinin eseri olarak Bar'a yeni bir veçhe verecek bir proje olarak nitelendirilmekte ve Türkiye'den de ev sahibi olacakları beklemektedir.

Dr. Akkan Suver Romanya’dan aldığı Madalyası’nı Afrin Şehitlerine armağan etti

28 Mart 2018 Çarşamba - Okunma : 1608

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e, Balkanlarda Barış ve Diyalog adına yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Romanya Majestesi Margareta tarafından Kraliyet Liyakat Madalyası verildi. Sivil toplum önderliğinin yanı sıra on yıldan beri Türkiye’nin Basın Kartı sahibi tek Fahri Başkonsolosu unvanı da taşıyan Dr. Akkan Suver, Madalya sonrası yaptığı açıklamada; "-Bu madalyayı Türk sivil toplumu adına almanın gururu içinde Afrin'de şehit düşen kahraman askerlerimize armağan ediyorum.“dedi (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Denge Denetleme Ağı Ankarada toplandı

25 Mart 2018 Pazar - Okunma : 1990

Denge Denetleme Ağı 2018-2020 yıllarını kapsayan çalışmalarını sürdürebilmesi için yeni yol haritasını belirlemek üzere Ankara'da biraraya geldi. Olağan toplantıda yeni organizasyon şeması ve proje yönetimi ile DDA sekretaryasının belirlenmesi için çalışmalara başlanılmasına karar verildi. Marmara Grubu Vakfı adına Denge Denetleme Ağı Toplantısı’nda Müjgan Suver hazır bulundu.

Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosuna ziyaret

23 Mart 2018 Pazar - Okunma : 1279

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei'ye bir iade-i ziyarette bulundu. İstanbul’da göreve başladıktan sonra Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti yapan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei'ye yeni görevinde başarılar dileyen Dr. Akkan Suver, yaklaşan 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak da son durum hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver basın toplantısı yaptı

22 Mart 2018 Perşembe - Okunma : 1780

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin tanıtımı münasebetiyle İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi. İHKİB’in önceki Başkanları Nur Artok ve Süleyman Orakçıoğlu ile Başkan Yardımcısı Mustafa Gültepe’nin de katıldığı Basın Toplantısı’nda; Dr. Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde bugün itibariyle, Karadağ, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bosna Hersek’in Cumhurbaşkanı seviyesinde temsil edileceğini söyledi.