Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Özbekistan Başkonsolosu Marmara Vakfındaydı

12 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 2852

İstanbul Özbekistan Başkonsolosu Sn. Shukhrat Aminov Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Ali Rıza Arslan da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver görüşmede, gelecek yıl gerçekleşecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu ve Özbekistan'ın katılımına verdikleri önemi belirtti.

Bangladeş Başkonsolosuna Ziyaret

11 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1299

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi kapsamında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan'ı Dr. Akkan Suver ve Durmuş Çelen Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Dr. Akkan Suver gelecek yıl gerçekleşecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulunurken Bangladeş'in katılımına verdikleri önemi de vurguladı.

Patrik Bartholomeosu Ziyaret

11 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1066

Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray, Yüksel Önel ve Serhat Tabanca'dan oluşan bir heyetle 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ekümenik Patrik Bartholomeos'u makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu.

Marmara Grubu Vakfından Karadağa ziyaret

10 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1372

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Serhat Tabanca, İbrahim Aksoy ve Bahadır Aksoy'dan oluşan heyeti Karadağ'ı ziyaret etti. Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Dukanovic tarafından kabul edilen Marmara Grubu Vakfı heyeti Cumhurbaşkanı Dukanovic'i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic 'i de makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı heyeti, Sağlık Bakanı Kenan Hrapovic tarafından da kabul edildi. Karadağ'da bulundukları süre zarfında Türkiye ve Azerbaycan büyükelçiliğini de ziyaret eden heyeti Karadağ Dışişleri Bakanlığı ağırladı.

Malta Başkonsolosuna Ziyaret

7 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 1673

Marmara Grubu Vakfı genel başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Malta İstanbul Başkonsolosu Franklin Aquilina'yı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı mütevelli heyet üyesi Umut Ökten de hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelovu Makamında Ziyaret Etti

5 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1483

6-7 Şubat 2019 günleri gerçekleştirilecek 22 Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Dr. Akkan Suver, Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov'u makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Dr. Suver, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Bulgaristan'ın yüksek düzeyde bir şahsiyetle temsil edilmesinin önemini vurguladı.

Marmara Grubu Vakfı Makedonya Cumhurbaşkanı’nı ziyaret etti

5 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1688

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Milletvekili Şamil Ayrım, Müjgan Suver, Gül Ayrım, Av. Serhat Tabanca’dan oluşan heyeti, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından kabul edildi. Makedonya İstanbul Önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz’ın da hazır bulunduğu kabulde Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’u 6-7 Şubat 2019 günleri İstanbul’da gerçekleşecek olan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne şeref konuğu olarak davet etti.

Marmara Grubu Vakfı 30 Ağustos Kutlamalarına Katıldı

30 Ağustos 2018 Perşembe - Okunma : 1249

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle İstanbul Valiliğinde düzenlenen tebrik merasimde Marmara Grubu Vakfı da hazır bulundu. Vilayette yapılan Resmi Kabul ’de İstanbul Valisi Vasip Şahin’i, Birinci Ordu Komutanı Org. Musa Avsever’i ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal’ı kutlayan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Müjgan Suver, Av. Serhat Tabanca ve Durmuş Çelen’den Marmara Grubu Vakfı Heyeti daha sonra İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından Cemile Sultan Korusu’nda verilen Resepsiyona da katıldı.

30 Ağustos Zaferi Kutlu Olsun

30 Ağustos 2018 Pazar - Okunma : 1700

Türkiye Cumhuriyeti'nin var oluşunun başlangıç noktası olan ve Türk Ordusu'nun tarih önünde Başkomutan Atatürk'ün yüksek öncülüğünde yarattığı zafer destanın doksanaltıncı yılındayız.Bu zafer destanı Atatürk'ün örnek komutanlığının eseri olduğu içindir ki, Başkomutanlık Meydan Savaşı olarak askeri literatürde yer almaktadır. Türk Ordusu'nun olduğu kadar topyekun Türk milletinin eseri olan bu muhteşem taarruz destanıyla Sevr parçalanmış, önce Lozan'a sonra bağımsız Türkiye'nin oluşumuna ulaşılmıştır.Tarih, on dört gün gibi kısa sürede zaferle biten taarruzlara pek şahit değildir.Ne var ki, Atatürk'ün emsalsiz komutanlığıyla Türk Ordusu'nun elde ettiği bu zafer Türkiye Cumhuriyeti ile taçlanmıştır.30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Şamil Ayrım Azerbaycan’daydı

29 Ağustos 2018 Çarşamba - Okunma : 2117

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın Azerbaycan’a gerçekleştirdiği Resmi Ziyarete katılan İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Esadov, Azerbaycan Milli Meclis Başkan Yardımcıları Ziyafet Askerov ve Valeh Aleskerov’la da ayrı ayrı görüştü.