Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Kadir Topbaş’a Nezaket Ziyareti

13 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 1813

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Nuri Artok, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Aslı Kefeli, Ali Rıza Arslan ve Mustafa Kefeli’den oluşan heyet mensupları Kadir Topbaş’a görevi esnasında sivil toplum örgütlerine gösterdiği yüksek alakadan dolayı teşekkürlerini sundular. Özellikle Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarında ve Avrasya Ekonomi Zirveleri tertibin de Kadir Topbaş’ın Belediye Başkanı olarak gösterdiği ilgiyi unutmayacaklarını belirttiler.

Moğolistan Ankara Büyükelçisi’nin özel yemeği

13 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 1907

Moğolistan’ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan Türk-Moğol Parlamenterler Grubu’nun Türk Milletvekilleri ’ne bir akşam yemeği verdi. Yemekte Türk-Moğol siyasi, sosyal ve kültürel meseleleri gündeme getirildi. Yemeğe Marmara Grubu Vakfı adına katılan Şamil Ayrım da, Moğolistan’a bir ay önce gerçekleştirilen seyahatte gördüklerini ve tespit ettiği noktaları gündeme getiren bir konuşma yaptı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

HAYDAR ALİYEV İN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 14.YILINDAYIZ

6 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 2823

Azerbaycan Devleti'nin Milli Lideri Haydar Aliyev'in ebediyete intikalinin ondördüncü yılındayız. Haydar Aliyev bugünkü çağdaş ve modern Azerbaycan'ın kurucusudur. O'nun emek ve hizmetleri yalnız Azerbaycan için değil büyük Türk dünyası içindi. O, Türk birlikteliğinin gerçekleşmesi için çalışmış ve özellikle Türkiye - Azerbaycan ilişkilerinin en yüksek seviyeye çıkmasını kendisine gaye edinmişti. Bu duygularla; büyük bir inançla yarattığı Bakü, Tiflis, Ceyhan boru hattı ile O, her zaman söylediği gibi bir millet-iki devlet düşüncesinin hayata geçmesini temin etmiş ve gene kendi deyimleriyle iki ülkeyi çelik halatlarla birbirine bağlamıştır.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İBRAHİM ÇAĞLARI KAYBETTİK

11 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 2142

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'ı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti ve Akademik Konseyi Üyesi olan İbrahim Çağlar, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin de katılımcısıydı. Marmara Grubu Vakfımızın çalışmalarında içtenlikle yer alan İbrahim Çağlar'ı genç yaşta ebediyete uğurlamanın acısı içindeyiz. Hatırasını ebediyen yaşatacağımız arkadaşımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz. Türk iş dünyasına ve Marmara Grubu Vakfı camiasına baş sağlığı ve sabır dileklerimizi sunuyoruz.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Polonya Başkonsolosu Yeni Yıl Konseri Tertipledi

10 Aralık 2017 Pazar - Okunma : 2123

Polonya'nın İstanbul Başkonsolosu Andrzej Papierz yaklaşan yeni yıl münasebetiyle Saint Antoine Kilisesi'nde bir Yeni Yıl Konseri düzenledi. Polonya'nın tanınmış piyanistlerinden Marek Ruszczynski'nin eşlik ettiği resitalde gene Polonya'nın ünlü Mezzosopranolarından Magdalena Cornelius müstesna bir konser verdi. Bach'dan Chopin'e, Paderewski'den Saint Saens'a sayısız bestecinin eserlerinin sergilendiği konserde Istanbul'da bulunan yabancı misyon şefleriyle başta Patrik Bartholomeos olmak üzere Ruhani liderlerle kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Abdullah Gül, Marmara Grubu Vakfı’nı Makamında kabul etti

7 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 2371

Marmara Grubu Vakfı, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, (E) Orgeneral Necdet Timur, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Lale Aytanç Nalbant, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Yüksel Çengel, (E) Oramiral Yüksel Önel, Ali Rıza Arslan ve Sırrı Şimşek’ten oluşan Heyeti kabul eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılacağını bildirdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Avusturya Başkonsolosu Gerhard Lutz’u ziyaret

7 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 3613

Marmara Grubu Vakfı’nın 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili Başkonsolosları bilgilendirme ziyaretleri devam ediyor Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Ali Rıza Arslan’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Avusturya Başkonsolosu Gerhard Lutz’u makamında ziyaret ederek 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Başkonsolos Gerhard Lutz Marmara Grubu Vakfı’nın Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Avusturya’nın yüksek düzeyde katılımı için çalışacaklarını belirtti.

Majesteleri Japon İmparatorunun doğum günü kutlandı

7 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 2385

Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ve eşi, Majesteleri Japon İmparator'unun doğum günü münasebetiyle bir resepsiyon verdiler. Resepsiyona, İstanbul'da bulunan Diplomatik Misyon Şefleri ve yanı sıra Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima katıldı. İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin'in de devleti temsilen hazır bulunduğu resepsiyonda Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar'da hazır bulundu. İşadamı Nihat Gökyiğit'e çalışmalarından dolayı teşekkür edilen Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve eşi Müjgan Suver de katıldı.

Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkının Yıldönümü

5 Aralık 2017 Salı - Okunma : 2538

5 Aralık günü Türk Kadını'nın Seçme ve Seçilme Hakkını elde ettiği gündür. Marmara Grubu Vakfı olarak 5 Aralık 1934 günü Türk Kadını'nın elde ettiği bu yüksek başarıyı kutluyor ve bunu hayata geçiren 7. Cumhuriyet Hükümetine ve Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'e minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

B.A.E. Milli Günü Kutlandı

5 Aralık 2017 Salı - Okunma : 2389

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosu Khalifa Abdurrahman Mohamed Al Marzooqi Devletleri’nin 46. Milli Günü dolayısıyla bir kutlama Resepsiyonu verdi. Resepsiyona Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin Devlet adına katılırken, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, TAV Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erdoğan ile birlikte yabancı misyon şefleri de yer aldılar. Dr. Akkan Suver’inde Marmara Grubu Vakfı adına katıldığı Resepsiyon geç saatlere kadar sürdü.