Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Lozan Zaferi 98 Yaşında

24 Temmuz 2021 Cumartesi - Okunma : 275

Türkiye Cumhuriyeti'nin tapu senedi olan Lozan Anlaşmasının 98. yılındayız. Lozan Anlaşmasını 98 yıl önce bugün imzaladık. Türkiye savaş meydanında yendiği düşmanı Lozan'da masada da bu anlaşmayla yendi. Lozan Büyük Atatürk'ün deyimiyle" Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır. " İstiklalimizin ve varlığımızın tapusunu Lozan'da imzalayan İsmet İnönü, Dr. Rıza Nur ve Hasan Saka ile Danışman Heyeti'ni şükran, rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Kıbrıs Türklerinin Barış ve Özgürlük Bayramı 47.yılında

21 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 286

Kıbrıs Türkleri'nin Barış ve Özgürlük Bayramı 47.yılındal. Kardeş Kıbrıs Türkleri'nin bu onurlu gününü Dr. Akkan Suver yayınladığı bir mesajla kutladı. Kıbrıs Türkleri'ni kutladığı mesajında Dr. Akkan Suver, Ada Türkleri'ne esenlikler diledi. "Kıbrıs Türkleri'nin bu şerefli Bayram Günü'nde Büyük Kahramanlar Fazıl Küçük ile Rauf Denktaş'ı saygı ve rahmetle anıyorum. Onların yüksek rehberliğinde, Kıbrıs Türkleri'nin fedekarlık ve kahramanlıklarıyla bugünlere gelinmiştir. Marmara Grubu Vakfı, sivil toplum kimliğiyle Kıbrıs Türkü'nün haklı davasında dünden bugüne itina ve dikkatle yanında durmuş ve durmağa da devam etmektedir. Kıbrıs Türkü'nün haklı davasını ulusal ve uluslararası her platformda gündeme getirmiş bir sivil toplum kuruluşu olarak bu Büyük Bayram Günü'nde, Kıbrıs Türkleri'ne tebriklerimizi ve esenlik dileklerimizi sunuyorum. Nice Bayramlara"

Kurban Bayramınız kutlu olsun

19 Temmuz 2021 Pazartesi - Okunma : 292

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Dr. Akkan Suver Müslüman dünyasının Kurban Bayramını tebrik etti. Dr. Akkan Suver 'in mesajı şöyledir:" Müslüman dünyanın en önemli Bayramları’ndan biri olan Kurban Bayramını kutlamanın heyecanı içindeyim. Bu mukaddes günlerde yaşamakta olduğumuz pandemili günlerin sona ermesini insanların huzur ve saadet içinde yaşayacakları günlere kavuşmalarını temenni ediyorum. Nice Bayramlara…

Bangladeş Dışişleri Bakanı İstanbuldaydı

16 Temmuz 2021 Cuma - Okunma : 308

Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunan Bangladeş Dışişleri Bakanı Dr. A. K. Abdul Momen düzenlenen bir toplantıyla sivil toplum temsilcileriyle biraraya geldi. Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Cafer Okray'ın da katıldığı toplantıda Dışişleri Bakanı Dr. A. K. Abdul Momen'e Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulunuldu. Genel Sekreter Cafer Okray, Dışişleri Bakanı Dr. A. K. Abdul Momen'i gelecek yıl tertiplenecek 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti. Toplantıda Bangladeş Büyükelçisi Mosud Mannan ile Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam da hazır bulundular.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 276

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver bir mesaj yayınladı. "Bugün  Türk milletinin demokrasi bayramıdır. Bayramımız kutlu olsun. Bugün milli iradenin, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin  olduğunun tescilidir: 15 Temmuz günü şehadet şerbeti içenleri dualarla, özlemle, rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Gazilere şifa diliyorum. Bayramımızı şahsım ve kurumum adına tebrik etmenin gururu içindeyim"

İran Başkonsolosu Resepsiyon verdi

14 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 299

İstanbul İran Başkonsolosu Javad Maboudifar Far bir Resepsiyon düzenleyerek İstanbul İran Başkonsolosluk binasının tarihsel yıldönümü ile İstanbul’da yayınlanan Ahter Gazetesi'nin 150. yılını kutladı. İran Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand'ın da hazır bulunduğu kutlama töreninde Prof. Dr. İlber Ortaylı bir konferans vererek Türk ve İran kültürü üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Konferansta İstanbul’da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Durmuş Çelen de hazır bulundular.

Dr. Akkan Suver CRI Televizyonunda 24. Avrasya Ekonomi Zirvesini anlattı

13 Temmuz 2021 Salı - Okunma : 278

Dr. Akkan Suver, 7-9 Temmuz günleri gerçekleşen 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni CRI Radyosu'nda katıldığı Tuğçe Akkaş'ın programında anlattı. Tuğçe Akkaş'ın sorularını cevaplayan Dr. Akkan Suver, insanlık daha iyisini hak ediyor, sloganının önemini vurguladı.

Azerbaycandan Dr. Akkan Suvere Emektar Jurnalist Altın Madalyası verildi

8 Temmuz 2021 Perşembe - Okunma : 259

Azerbaycan Gazeteciler Birliği, Azerbaycan dostluğu konusunda ortaya koyduğu çalışmalarından dolayı Dr. Akkan Suver'e "Emektar Jurnalist Altın Madalyası" verdi. Madalyayı Dr. Akkan Suver'e sunan Azerbaycan’ım Dergisi Sahibi Emil Nasırlı, "- Bu geç kalmış bir ödülün takdimidir. Dr. Akkan Suver, Azerbaycan'ın evladıdır. Bunu yalnız biz Gazeteciler değil, her Azerbaycanlı bilir ve O'nu tanır, sever. Zira O bir Azerbaycan sevdalısıdır." dedi

Lazar Comanescu’ya Ziyaret

7 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 196

İstanbul’da görevine başlayan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Lazar Comanescu’ya Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Genel Sekreter Lazar Comanescu’nun makamında gerçekleşen ziyarette, Dr. Akkan Suver Büyükelçi Comanescu’ya Marmara Grubu Vakfı’nın başarı dileklerini sundu.

Eldar Tulyakov Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

7 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 276

Özbekistan’ın önemli düşünce kuruluşlarından Özbekistan Stratejik Kalkınma Merkezi Başkanı Eldar Tulyakov Dr. Akkan Suver'e bir nezaket yaparak Türkiye ile Özbekistan arasında sivil toplum alanında bir işbirliği önerisinde bulundu. Yapılan istişari görüşmeler sonrasında Marmara Grubu Vakfı ile Özbekistan Stratejik Kalkınma Merkezi ile bir işbirliği iyi niyet anlaşmasının imzalanmasına karar verildi.