Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Angel Angelov'a Ziyaret

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 444

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov'u makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 7-8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Bulgaristan'ın önceki Zirvelerde olduğu gibi gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde de Bakan seviyesinde katılımını arzuladıklarını belirtti.

Jiří Čistecký’e ziyaret

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 575

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Çek Cumhuriyeti’nin İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Jiří Čistecký’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Suver, Başkonsolos Jiří Čistecký’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne ait bilgi sunumu yaptı ve Çek Cumhuriyeti’nin Zirve’ye katılmasına verdikleri önemi vurguladı.

Büyükelçi Michael B. Christides’e ziyaret

17 Eylül 2019 Salı - Okunma : 411

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Büyükelçi Michael B. Christides’i makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, kendisini 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Geride bıraktığımız yıllar içinde Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne gösterdiği yüksek alakadan dolayı Dr. Suver Büyükelçi Michael B. Christides’e Vakfın teşekkürlerini de sundu.

Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gamana Ziyaret

16 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 442

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman'ı makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver ziyarette 7-8-9 Nisan 2020 günleri tertiplenecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Ukrayna'nın katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği büyük önemi de gündeme getirdi.

Bakü’nün Kurtuluş Günü münasebetiyle Dr. Suver demeç verdi.

15 Eylül 2019 Pazar - Okunma : 419

Dr. Akkan Suver; Azerbaycan'ın 101 yıl önce yaşadığı büyük işgalin Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Ordusu tarafından kurtarılmasının yıldönümü münasebetiyle Azerbaycan Azertag Ajansına bir demeç verdi. Dr. Akkan Suver; "-15 Eylül 1918 günü Bakü’de yaşananlar Türk birlik ve beraberliğinin mümtaz bir örneğidir" dedi.

Amer Azzawi Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

13 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 458

Uluslararası Irak İşadamları Derneği Genel Sekreteri Amer Azzawi Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Yönetim Kurulu Üyemiz Sezgin Bilgiç kendilerine Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunarak, 7-8-9 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne ait davet mektubunu da sundu.

Muammer Keskin’e ziyaret

13 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 449

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’i makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı’nın yürütmekte olduğu, Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında Şişli Belediyesi ile işbirliği yapabilmek adına projenin tanıtımını yapan Müjgan Suver, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver ve proje asistanı Ebrar Eda Demir hazır bulundular.

Mehmet Reis Gastro Kastomonuyu tanıttı

11 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 533

Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası Sahibi İşinsanı Mehmet Reis, bu yıl 27-28 Eylül günleri tertiplenecek Kastamonu Mutfağı'nı tanıtacak olan Gastro Kastamonu'nun tanıtım toplantısına ev sahipliği ve sponsorluk yapıyor. Konuyla ilgili Feriye Lokantası'nda tertiplenen tanıtım yemeğinde bir konuşma yapan Mehmet Reis Kastamonu Mutfağı'nın özelliklerini ortaya koydu. İşinsanı ve Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası Sahibi İşinsanı Mehmet Reis'in toplantısına Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar da katıldı.

Prof. Dr. Asaf Hacıyeve Ziyaret

10 Eylül 2019 Salı - Okunma : 445

Dr. Akkan Suver, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtımı ziyaretleri çerçevesinde bilgi alışverişinde bulunmak üzere KEİPA (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi) Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hacıyev'i ziyaret etti.

Ekrem İmamoğluna Ziyaret

10 Eylül 2019 Salı - Okunma : 546

Marmara Grubu Vakfı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu makamında ziyaret etti. Bundan önceki yıllarda olduğu gibi İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı'nın Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği desteğin devamını gündeme getiren Marmara Grubu Vakfı Heyeti ayrıca kendisini Zirve'nin açılışına davet etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Lale Aytanç Nalbant, Av. Serhat Tabanca, Mehmet Gökhan Havuzlu, Müjgan Suver, Cengiz Balkan ve Çiğdem Balkan hazır bulundular.