Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


MARMARA GRUBU VAKFI OLARAK BÜYÜK ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

05 Kasım 2014 Perşembe - Okunma : 1272

EBEDİYETE İNTİKALLERİNİN 77. YILINDA, MARMARA GRUBU VAKFI BÜYÜK ATATÜRK'Ü SAYGIYLA, ÖZLEMLE VE RAHMETLE ANMAKTADIR. MARMARA GRUBU VAKFI, BÜYÜK ATATÜRK'ÜN 1933 YILINDA KAFKASLARDA VE ORTA ASYA'DA YAŞAYAN SOYDAŞLARIMIZLA İLGİLİ OLARAK ORTAYA KOYDUĞU YÜKSEK DEĞERLERİN ÖNEMİNİ UNUTMAMAKTADIR.

MARMARA GRUBU VAKFI DR. AKKAN SUVER’İN BAŞKANLIĞINDA 8 KİŞİLİK BİR HEYET İLE AZERBAYCAN SEÇİMLERİNE GÖZLEMCİ OLARAK KATILDI.

02 Kasım 2015 Pazartesi - Okunma : 2445

Dr. Akkan Suver’in Başkanlığı'nda Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Engin Köklüçınar, İlhan Aküzüm, Cengiz Güldamlası, Müjgan Suver ve Aslı Yanardağ’dan oluşan heyet Bakü'de bir basın toplantısı düzenleyerek seçimler ile ilgili açıklama yaptılar. (Haberin devamı ve görseli için lütfen resmin üzerini tıklayınız.)

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Ekim 2015 Cumartesi - Okunma : 5175

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN BÜYÜK MİLLET BAYRAMI KUTLU OLSUN. 1923 YILINDA BÜYÜK ATATÜRK'ÜN YÜKSEK ÖNCÜLÜĞÜNDE KURULAN VE İNSANIMIZI KUL'LUKTAN VATANDAŞLIĞA YÜKSELTEN CUMHURİYETİMİZ BUGÜN 92. ŞEREF YAŞINDADIR. BU BÜYÜK MİLLET BAYRAMINDA ÇAĞDAŞLIĞI VE İNSANCA YAŞAMAK VİZYONUNU BİZE KAZANDIRAN BÜYÜK ATATÜRK, VATAN SANA MİNNETTARDIR.

TUNUS CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU NEYLA CHALA CHEBAANE DR. SUVER’İ KABUL ETTİ

27 Ekim 2015 Salı - Okunma : 7055

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Tunus İstanbul Başkonsolosu Neyla Chala CHEBAANE’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Tunus Cumhuriyeti Konsolosu Faouzi Hidri de hazır bulundu. Dr. Suver, Tunus’un katılımına verdiği önemi vurgulayarak, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Tunus’tan gelecek heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

MARMARA GRUBU VAKFI ABDULLAH GÜL’Ü ZİYARET ETTİ

19 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 2521

Marmara Grubu Vakfı, Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, makamında ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, (E) Orgeneral Necdet Timur, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Ertuğrul Kumcuoğlu, Müjgan Suver, Yalçın Sönmez, Ümran Kumcuoğlu, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Cengiz Güldamlası hazır bulundular. Dr. Suver, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdiği yüksek ilgi ve teşriflerinden dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu. Heyet 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü 5-7 Nisan 2016 günleri gerçekleşecek olan 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ettiler. Ziyaret sonrası Heyet adına Müjgan Suver, özel olarak yaptırılmış bir fincan takımı hediye etti.

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 16-17 Ekim 2015 günleri İstanbulda düzenlenen W20 Zirvesine katıldı.

18 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 3275

Müjgan Suver, bu yıl Türkiye'nin teklifi ile G20 programına giren W20'nin (Kadın - 20) İstanbul'da düzenlenen toplantısına katıldı. Toplantının açılışında Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, kadının güçlendirilmesini vurgulayan, ülke ve dünya gündemine değinen bir konuşma yaptı. İki gün devam eden W20 Zirvesi'nde, "Sosyal Güvenlik Yoluyla Yaşam-İş Dengesinin Sağlanması", "Eğitim, İstihdam ve Girişimcilik Yoluyla Kadının Ekonomik Olarak Güçlendirilmesi", "Kadının Güçlendirilmesinin İzlenmesi", "Kamu ve Özel Sektörde Kadının Liderliği", "Kadının Finansman ve Üretim Araçlarıma Erişimi", "İşyerinde Ayrımcılığın Önlenmesi, Çalışan Haklarının Uygulanması ve Eşit Fırsatların Desteklenmesi", "Sürdürülebilir Kalkınma ve Yeşil Büyüme Konularında Kadının Liderliği" ve "Kadın KOBİ'lerinin desteklenmesi ve İnovasyon" konuları ele alındı.

TACİKİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ABDURRAHMONOV DR. SUVER’İ KABUL ETTİ

09 Ekim 2015 Cuma - Okunma : 2569

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu İlhomcon Abdurrahmonov ile bir görüş alışverişi toplantısı gerçekleştiren Dr. Akkan Suver, Tacikistan’ın katılımına verdikleri yüksek önemi görüşmede gündeme getirdi. Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu İlhomcon Abdurrahmonov görüşmede Dr. Suver’e Tacikistan’a ait hatıra kitaplar armağan etti.

MARMARA GRUBU VAKFI AZERBAYCAN’A BİR GÜNLÜK ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

06 Ekim 2015 Salı - Okunma : 2976

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım gerçekleştirdikleri Azerbaycan çalışma ziyaretinde İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Prof. Dr. Ali Abbasov tarafından kabul edildiler. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi konu başlıkları hakkında görüş alışverişi sonrasında Azerbaycan’ın sahip bulunduğu yüksek değerlerin Zirve’de yansıtılmasına karar verildi. Aynı gün Azerbaycan’da Atatürk Merkezi Başkanı Prof. Dr. Nizami Caferov tarafından da kabul edilen Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım kasım ayı içinde ortak bir faaliyet düzenlenmesi konusunda görüş birliğine vardılar.

MAKEDONYA BAŞBAKANI GRUEVSKI MARMARA GRUBU VAKFINI KABUL ETTİ

5 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 2584

Marmara Grubu Vakfı'nın Makedonya'ya gerçekleştirdiği bir günlük çalışma ziyareti sırasında; Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski Marmara Grubu Vakfı'nı makamında kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver ve Dr. Fatih Saraçoğlu Başbakan Nikola Gruevski'yi önce Zirve ile bilgilendirdiler ve 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler. Başbakan Nikola Gruevski prensip olarak Zirve'ye katılacağını belirtti.

MAKEDONYA DEVLET BAKANI FURKAN CAKO MARMARA GRUBU VAKFI HEYETİNİ KABUL ETTİ

05 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 2811

Marmara Grubu Vakfı’nın Üsküp’e yaptığı bir günlük çalışma ziyaretinde Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Cako’da yaptığı kabulde Türkiye’den yatırımcı ve işadamı beklediklerini vurguladı. Ziyarette Avrasya Ekonomi Zirvelerinin önemine de değinen Furkan Cako 5-7 Nisan 2016 günleri gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Makedonya’nın önemli bir sunum yapacağını da bildirdi.