Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Vakfı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyaret etti

14 Eylül 2020 Pazartesi - Okunma : 480

Marmara Grubu Vakfı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Milletvekili Şamil Ayrım ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Şeref Konuğu olarak davet etti.

Marmara Vakfı I. Bartholomeos’u ziyaret etti

12 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma : 653

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili olarak İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos’u makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos’a 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Zoom Üzerinden İkinci Webinarımız Gerçekleşti

12 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma : 707

Yürüttüğümüz AB Projesi kapsamında Webinar serilerinin ikincisi Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri Yasemin Kültür'ün katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Webinar kapsamında Türk Kadınlar Birliği'nin çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapılan webinara öğrencilerin yüksek bir katılımı oldu. Sivil toplum kuruluşlarının yasama ve yürütme organlarının işlemesindeki etkisi üzerine önemli konulara parmak basılan bu webinarda esas olarak üç konu üzerinde duruldu. Bunlar; İstanbul Sözleşmesi ve Türkiye’de Kadınlara Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi (CEDAW), gençlerin demokratik süreçlere katılımının önemi ve kadın haklarının kazanımının yolları oldu. Webinarın sonunda örgütlenmeyi başarabilmiş bir toplumun, demokrasinin iyi işlediğini kanıtlamış bir toplum olduğu sonucu ortaya çıktı. Yasemin Kültür'ün ‘’Sevgili gençler; lütfen siyasete girin. Korkmayın. Oturduğumuz yerden şikayet etme hakkımız yok. Herkes elini taşın altına koymak zorunda.’’ cümleleri ise genç katılımcılar için cesaret veren sözler oldu.

AB Projesi Webinar Serisi

11 Eylül 2020 Cuma - Okunma : 420

Yürüttüğümüz AB Projesi kapsamında Webinar serileri başlamıştır. Birinci webinar olan Çankaya Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Meral Güler'in katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Webinar kapsamında Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapılan webinara öğrencilerin katılımı yüksekti.

Özbekistan Kültür ve Medeniyet Bakanı Ozodbek Nazarbekov, İstanbul’daydı

11 Eylül 2020 Cuma - Okunma : 872

Ünlü düşünce ve fikir adamlarımızdan Prof. Dr. Bekir Karlığa 'nın kaleme aldığı Biruni Kitabı'nın Özbekistan'da çekilen filminin Galası için İstanbul’a gelen Özbekistan Kültür ve Medeniyet Bakanı Ozodbek Nazarbekov şerefine Biruni Üniversitesi'nde Rektör Prof. Dr. Adnan Yüksel bir resmi kabul verdi. Dr. Akkan Suver ve Prof. Dr. Babahan Muhammed'in de katıldığı Gala’da Bakan Ozodbek Nazarbekov, Prof. Dr. Bekir Karlığa’ya teşekkür etti.

Marmara Vakfı Yusuf Çetin’i ziyaret etti

8 Eylül 2020 Salı - Okunma : 514

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili olarak Türk Süryani Kadim Cemaati Ruhani Reisi Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar. Lale Aytanç Nalbant ve Sezgin Bilgiç’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Selim Lika, Dr. Suver’i ziyaret etti

5 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma : 635

Montenegro (Karadağ) İstanbul Başkonsolosu Selim Lika Dr. Akkan Suver’i ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Büyükelçi Michael B. Christides’i ziyaret

4 Eylül 2020 Cuma - Okunma : 553

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (BSEC) Genel Sekreteri Büyükelçi Michael B. Christides ile bir çalışma Yemeği'nde yan yana gelerek 23. Avrasya Ekonomi üzerine ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Sabina Klimek Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

5 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma : 730

Polonya’nın İstanbul Konsolosu Sabina Klimek Marmara Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver’i makamında ziyaret etti. Ziyarette AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver’de hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Polonya’nın İstanbul Konsolosu Sabina Klimek’e Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ziyaret

4 Eylül 2020 Cuma - Okunma : 437

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.