Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Arnavutluk halkına geçmiş olsun mesajı

27 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 829

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Arnavutluk'ta meydana gelen deprem dolayısıyla, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta'ya, Arnavutluk önceki Cumhurbaşkanları Bujar Nishani ve Bamir Topi'ye, Arnavutluk Başbakan Edi Rama ile Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli ve Arnavutluk Başkonsolosu Blerta Kadzadej'e yaşanan acıdan dolayı bir mektup yazdı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

László Keller’i ziyaret

27 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 753

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na yeni atanan László Keller’i makamında ziyaret eden, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver tebriklerini iletti. Ziyarette Dr. Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Macaristan’ın katılımına verdikleri önemi de vurgulayarak, Macaristan’ın yüksek seviyede katılımı konusunda Başkonsolos László Keller’den destek istedi.

Yanındayız Derneği “Nöbetteyiz” etkinliği gerçekleştirdi

26 Kasım 2019 Salı - Okunma : 630

İş insanı Nur Ger öncülüğünde yaklaşık bir yıl önce kurulan, toplumsal cinsiyet eşitliğe inanmış erkeklerle birlikte çalışmalar yapan Yanındayız Derneği Beşiktaş’ta “Nöbetteyiz” etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de katıldı.

Dr. Suver Bulgaristan Diplomatik Enstitüsünde konferans verdi

21 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 541

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı'nın Bulgaristan Diplomatik Enstitüsünde Dr. Akkan Suver , Avrasya ve Bir Kuşak - Bir Yol Projesi ile ilgili bir konferans verdi. Dr. Akkan Suver'e konferansında Bulgaristan Diplomatik Enstitüsü Müdürü Tanya Mihailova moderatörlük etti. Büyükelçilerin, genç diplomatların katıldığı konferans sonrası Dr. Akkan Suver sorulara cevap verdi.

Snezana Radovice ve Vladimir Penkova ziyaret

21 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 754

Sofya'da bir dizi temasta bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver Montenegro (Karadağ) Büyükelçisi Snezana Radovic'i makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Babür Koçoğlu ile Serdar Eraslan da hazır bulundu. Gene Dr. Akkan Suver ünlü Hukuk Adamı Vladimir Penkov'u da makamında ziyaret etti.

Dr. Akkan Suver Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy'u ziyaret etti

21 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 940

PABSEC (KEİPA) Genel Kurul çalışmaları dolayısıyla Sofya'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy'a makamında bir nezaket ziyaretinde bulundu ve Marmara Grubu Vakfı hakkında bilgi sundu. Ziyarette Serdar Eraslan ile Babür Koçoğlu da hazır bulundu.

KEİPA (PABSEC) 54 Genel Kurulu Toplandı

20 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 680

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 54. Genel Kurulu Sofya’da toplantı. Bulgaristan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı Tsveta Karayancheva’nın konuşmasıyla çalışmalarına başlayan KEİPA (PABSEC) Genel Kurulu’nda Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Tomislav Donchev de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı adına Genel Kurula katılan Dr. Akkan Suver da yaptığı konuşmada Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin önemi üzerinde durdu.

Dr. Erhard Busek Dr. Suver'i kabul etti

18 Kasım 2019 Pazartesi - Okunma : 529

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Müjgan Suver ve Birol Kılıç ile birlikte Suver Şansölye Dr. Erhart Busek'e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgilendirme sunumunda bulundu ve kendisini İstanbul’a davet etti.

Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım Dr. Suver'i kabul etti

18 Kasım 2019 Pazartesi - Okunma : 655

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Müjgan Suver ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım'ı makamında ziyaret etti. Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım'ın kabulünde Viyana Başkonsolosu Asip Kaya da hazır bulundu.

Avusturya önceki Cumhurbaşkanı Heinz Fischer Dr. Suver'i kabul etti

18 Kasım 2019 Pazartesi - Okunma : 629

Avusturya önceki Cumhurbaşkanı Heinz Fischer Dr. Akkan ve Müjgan Suver'i kabul etti. Kabulde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı Heinz Fischer'i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Dr. Suver ziyarette Zirve ile ilgili geniş bir bilgi sunumunda da bulundu.