Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Selim Lika, Dr. Suver’i ziyaret etti

5 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma : 422

Montenegro (Karadağ) İstanbul Başkonsolosu Selim Lika Dr. Akkan Suver’i ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Büyükelçi Michael B. Christides’i ziyaret

4 Eylül 2020 Cuma - Okunma : 353

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (BSEC) Genel Sekreteri Büyükelçi Michael B. Christides ile bir çalışma Yemeği'nde yan yana gelerek 23. Avrasya Ekonomi üzerine ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Sabina Klimek Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

5 Eylül 2020 Cumartesi - Okunma : 480

Polonya’nın İstanbul Konsolosu Sabina Klimek Marmara Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver’i makamında ziyaret etti. Ziyarette AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver’de hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Polonya’nın İstanbul Konsolosu Sabina Klimek’e Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ziyaret

4 Eylül 2020 Cuma - Okunma : 307

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

İsmail Gülleye Ziyaret

3 Eylül 2020 Perşembe - Okunma : 323

Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar, Yönetim Kurulu Üyesi Turan Sarıgülle ve Marmara Mütevelli Üyesi Murat Ali Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'yi makamında ziyaret etti. Başkan Dr. Akkan Suver, Sayın İsmail Gülle ile 7-8 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerliye Ziyaret

2 Eylül 2020 Perşembe - Okunma : 414

Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel ile birlikte Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'yi makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Dr. Akkan Suver, Av. Turan Hançerli'ye 7-8 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Azerbaycan Başkonsolosu’na ziyaret

2 Eylül 2020 Çarşamba - Okunma : 448

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili, Mütevelli Heyet Üyemiz Şamil Ayrım ile birlikte İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluk görevine yeni atanan Nermine Mustafayeva’yi makamında ziyaret ederek, tebrik ettiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver Başkonsolos Nermine Mustafayeva’ya 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulundu.

İHKİB’İ ziyaret

28 Ağustos 2020 Cuma - Okunma : 304

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreteri Cafer Okray, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Rıza Arslan ve Turan Sarıgül’den oluşan bir heyetle İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’yi makamında ziyaret ederek, 7-8 Ekim 2020 günleri gerçekleşecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

PABSEC’e ziyaret

27 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 308

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir görüş alışverişinde bulundular.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

25 Ağustos 2020 Salı - Okunma : 913

Büyük Zafer Bayramı'nı idrak etmenin yüksek heyecanı içindeyiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Dr. Akkan Suver;"- sivil toplum kimliğimizle Lozan'a oradan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolun başlangıç noktası olan bu gün Büyük Atatürk'ün askeri dehasına ve kahraman Türk Ordusu'na aziz ve eşsiz başarılarından dolayı sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Dr. Akkan Suver mesajı aynen şöyledir: "30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun. Türk Ordusu'nun ve Başkomutan Atatürk'ün büyük ve müstesna eseri olan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhaberesi Lozan'a uzanan bahtımızın yol haritasıdır. Büyük Atatürk ve kahraman askerlerimiz Anadolu'nun ortasına sıkıştırılmak istenen vatan toprağını 30 Ağustos Zaferi'yle önce Ege'ye ve Akdeniz'e sonra da Marmara'ya taşımışlardır. Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi 30 Ağustos Zaferi'ne borçluyuz. Sivil toplum kimliğimizle bu büyük günde, Başkomutan Mustafa Kemal Paşa'ya ve kahraman Türk Ordusu'na aziz ve eşsiz başarılarından dolayı sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Zafer Bayramımız kutlu olsun."