Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Büyükelçi Songül Ozan’ı ziyaret etti

6 Mayıs 2019 Pazartesi - Okunma : 1324

Montenegro (Karadağ’da) bulunan Dr. Akkan Suver çalışma ziyaretleri kapsamında Podgorica Türkiye Büyükelçisi Songül Ozan’ı da ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Songül Ozan’a Marmara Grubu Vakfı’nın 2020 yılının çalışmalarına ait bir sunum yaptı. Kabul de Mümtaz Tahincioğlu ile Müsteşar Hakan Özdemir de hazır bulundular.

Montenegro Karadağ 3. Fahri Konsoloslar Toplantısı yapıldı

2 Mayıs 2019 Perşembe - Okunma : 1132

Montenegro (Karadağ) 3. Fahri Konsoloslar toplantısı Podgorica’da yapıldı. Toplantıya Montenegro İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver de katıldı. Toplantılar esnasında Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Srđan Darmanović’le görüşen Dr. Akkan Suver toplantının kapanışında Fahri Konsolosları Dışişleri Bakanlığı adına başarıyla biraraya getiren Selim Lika’ya teşekkür etti.

Dr. Akkan Suver 5.Kültürlerarası Dünya Diyalog Forumuna katıldı

2 Mayıs 2019 Perşembe - Okunma : 1035

2-3 Mayıs 2019 günleri Bakü'de düzenlenen 5. Kültürlerarası Dünya Diyalog Toplantısı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yaptığı açılış konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Azerbaycan Medeniyet Bakanı Abulfas Garayev tarafından düzenlenen Forum'a Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov da konuşmacı olarak katıldı. Birleşmiş Milletler Yüksek Temsilcisi Miguel Ángel Moratinos ile İslam İşbirliği Genel Sekreteri Yousef Bin Ahmad Al-Othaimeen'in de hazır bulunduğu Forum'da Dr. Akkan Suver de "Göç ve Mültecilik" konusunda bir sunum yaptı. Dr. Akkan Suverin söz aldığı oturumda Karadağ İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic, Azerbaycan Göç Bakanı Vusal Hüseynov, İtalyan Milletvekili Maurizio Lupi, Prof. Dr. Heaven Crawley, Linda Oucho ve Alexandra Bilak konuşmacıydılar. Oturumu Prof. Dr. Michael Hardy yönetti.

Birinci Hazar Ekonomi Forumu tanıtıldı

30 Nisan 2019 Salı - Okunma : 1115

İstanbul’da Türkmenistan Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev'in ve Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’un katılımıyla Birinci Hazar Ekonomi Forumu, Türkiye Odalar Birliği’nde gerçekleşen bir toplantı ile tanıtıldı. 12 Ağustos 2019 günü Türkmenistan’ın Avaz Milli Turizm Bölgesinde tertiplenecek Forum "Hazar Denizi" günü ile aynı tarihte düzenlenecek. Türkmenistan Devlet Başkanı Kurbankulu Berdimuhammedov tarafından önerilen ve hayata geçirilecek bu Forum üç farklı düzeyde yapılacaktır.

Dr. Akkan Suver Montenegro Askeri Okul Gemisi Jadranı ziyaret etti

29 Nisan 2019 Pazartesi - Okunma : 1233

Dr. Akkan Suver İstanbul’a gelen Karadağ (Montenegro) Okul Gemisi Jadran'ı ziyaret etti. Gemi Kumandanı Albay Vesko Tomanovic ve Savunma Bakan Yardımcısı Albay Zoran Boskovic tarafından karşılanan Dr. Akkan Suver Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral Tayyar Ertem ve Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal ile gemide görüştü.

Marmara Grubu Vakfı “24 Nisan sonrası Ermeni iddialarını ele aldı

29 Nisan 2019 Pazartesi - Okunma : 964

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Akkan Suver:-"Türkiye'ye karşı ırkçı nefret söylemini körükleyenlerin nefretten, ön yargıdan uzaklaşmalarını ve uluslararası yargı organlarının kararlarına itibar etmelerinin aklın gereği olduğunu” vurguladılar. "24 Nisan sonrası Ermeni iddiaları" Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nca düzenlenen ve Prof. Dr. Aygün Attar'ın modaratörlüğünde gerçekleşen Çalıştayda ele alındı. Azerbaycan Başkonsolosu Mesim Hacıyev ile Azerbaycan Diaspora Bakanlığı temsilcisi Taşkın Recepli'nin de katıldığı Çalıştay da AKP'den Milletvekili Şamil Ayrım, CHP'den Milletvekili Uğur Bayraktutan ve İYİ Parti'den Milletvekili Naci Cinisli katılırken, Cumhurbaşkanlığı'nı temsilen Dr. İsmail Safi ile Büyükelçi Onur Öymen, Büyükelçi Özden Sanberk, Büyükelçi Uluç Özülker, Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu, Büyükelçi Mehmet Ali Bayar, Büyükelçi Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu da hazır bulundu. Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, Prof. Dr. Yakut Özden Irmak, Prof. Dr. Suat Gezgin, Prof. Dr. Erman Tuncer ve Prof. Dr. Sacit Yıldız'la birlikte eski milletvekilleri Yüksel Çengel ve Hilmi Develi de Çalıştay'da yer aldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Paskalya Bayramı devam ediyor

28 Nisan 2019 Pazar - Okunma : 716

Ortodoks dünyasının Paskalya Bayramı münasebetiyle Süryani Ortodoks Patrikhanesi'nde yapılan kutlama törenlerine katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Patrik Vekili Mor Filuksinos Yusuf Çetin'in ve cemaat mensuplarının Paskalya Bayramları'nı tebrik etti.

Dr. Akkan Suver kütüphanesinin bir bölümünü 29 Mayıs Üniversitesine bağışladı

28 Nisan 2019 Pazar - Okunma : 776

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Kütüphanesi’nin bir bölümünü 29. Mayıs Üniversitesi'ne bağışladı. İçinde imzalı kitaplarında bulunduğu değerli kitapların oluşturduğu 68 koliyi 29 Mayıs Üniversitesi'ne hibe eden Dr. Akkan Suver, bağışı bizden sonra gelecek nesillere küçük bir armağan diye değerlendirdi. Aralarında Türkçe, İngilizce, Montenegroca, Bulgarca, Fransızca, Rusça özel kitapların da olduğu bu hediyelerin yakın bir gelecekte Üniversite kütüphanesinin raflarında sergileneceği bildirildi.

Yanındayız Grubu toplantı

25 Nisan 2019 Perşembe - Okunma : 744

Yanındayız Derneği'nin danışman üyeliğini yapan Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver’in de aralarında olduğu YANINDAYIZ Danışma Kurulu ve Yönetim Kurulu birlikte toplandı ve üyelerden Necati Özkan "Kampanya Stratejileri” konusunda bilgi sunumunda bulundu.

23 Nisan’ın 99. Yılı Kutlu Olsun

23 Nisan 2019 Cumartesi - Okunma : 1464

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.