Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Yusuf Çetin’e ziyaret

28 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 1888

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, İstanbul ve Ankara Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri ve Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Lale Aytanç Nalbant’tan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti makamında ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkanımız Dr. Akkan Suver ve heyetimiz Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin ile 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ele alınacak "su ve göç - su ve din" oturumuyla ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular.

Dr. Akkan Suver’e Romanya Prensi Radu Kraliyet Liyakat Madalyası verdi.

27 Kasım 2018 Salı - Okunma : 1474

Bükreş ziyaretlerinin sonunda Romanya Kraliyet Sarayı’nda Romanya Prensi Radu tarafından Dr. Akkan Suver’e Romanya Kraliyet Madalyası verildi. Dr. Akkan Suver’in Romence biyografisinin okunmasının ardından Türkiye Büyükelçisi Koray Ertaş tarafından biyografisinin Türkçesi okundu. Biyografilerin okunmasının ardından Prens Radu Dr. Suver'in Madalyasını sundu. Madalya Merasimine Prof. Dr. Enis Tulca da hazır bulundu.

Emil Constantinescu’yu ziyaret

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1167

Bükreş temaslarına devam eden Dr. Akkan Suver Romanya Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu (1996-2000) tarafından kabul edildi. Yeni yapılmakta olan Levanten Enstitüsü’nde gerçekleşen kabulde Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu binayı gezdirdiği Dr. Akkan Suver’e Levanten Enstitüsü’nün gerçekleştireceği projeler konusunda görüşlerini açıkladı. Dr. Suver de Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu’ya 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sundu.

Dr. Akkan Suver Titu Maiorescu Üniversitesini ziyaret etti

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1201

Bükreş'te sivil toplum kuruluşları nezdinde temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Titu Maiorescu Üniversitesi'ni ziyaret etti. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Smaranda Angheni ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Valentin Cornelia ve Prof. Dr. İoana Panc tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, üniversite ve vakıf işbirliği hakkında konuştular. Dr. Suver ayrıca 22 Avrasya Ekonomi Zirvesi konusunda bilgi sunumunda bulundu ve kendilerini Zirve'ye davet etti.

Romanya Türkiye İş İnsanları Derneğine ziyaret

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1172

Bükreş'te sivil toplum alanında temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Romanya Türk İş İnsanları Derneği yöneticileriyle bir çalışma yemeğinde bir araya geldi. Büyükelçi Koray Ertaş'ın da bulunduğu birliktelikte Yönetim Kurulu Başkanı Güven Güngör ve Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koska ile Türk Romen ekonomik ilişkilerinin görüşüldüğü yemekte Bükreş'e bulunan askerlerimiz de hazır bulundular.

İon İliescu Dr. Suveri kabul etti

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2032

Bükreş temasları sırasında Romanya Cumhurbaşkanı İon İliescu (1990-1996; 2000-2004) tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı'na Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu. Cumhurbaşkanı İon İliescu'yu 22, Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet eden Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı'nın geride bırakılan yıllar içinde Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin gelişmesine ve verdiği yüksek değere de teşekkür etti.

Marmara Grubu Vakfı Karadağ’da

25 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1084

Marmara Grubu Vakfı; Karadağ Bar Şehrinin Faşizm ve Nazizm’den kurtuluş günü nedeni ile düzenlenen kutlama etkinliklerine katılmak üzere Bar şehrine gitti. Belediye Başkanı Dusan Raicevic tarafından davet edilen Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Denetim Kurulu üyemiz Av. Serhat Tabanca ve beraberinde Mustafa Ergin ile ziyaret gerçekleştirdi. İki gün süren kutlamalar sırasında, yeni seçilen Belediye Başkanı Dusan Raicevic’ i kazandığı seçim başarısından dolayı tebrik etti ve Kurtuluş günlerini kutladı. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Serhat Galip, İçişleri eski Bakanı Jusuf Kalemperovic ve birçok ülkeden üst düzey katılımın sağlandığı kutlamalarda, Şehit ve Gazilerin anma programına da katıldılar.

(Nöbetteyiz)

25 Kasım 2018 Pazar - Okunma : 1693

Yanındayız Derneği'nin danışman üyeliğini yapan Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Yanındayız Derneği tarafından Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Beşiktaş'ta düzenlediği "Nöbetteyiz" etkinliğine katıldı. 25 Kasım 2018 günü gerçekleştirilen etkinlikte, 2018’de erkekler tarafından öldürülen kadınlar, isimleri okunarak anıldı ve kamuoyu açıklaması okundu.

Moğolistan Büyükeçisi Bold Ravdan ile görüşme

23 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 1007

Dr. Akkan Suver Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan ile 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları çerçevesinde bir çalışma kahvaltısında bir araya geldi. Türkiye ile Moğolistan ilişkilerinin 50. yılı münasebetiyle Türkiye'de olsun Moğolistan'da olsun gerçekleştirilecek etkinlikler konusunda görüş alışverişinde bulunulan kahvaltıda 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde bir Moğol Gecesi yapılmasının da üzerinde duruldu.

Serkan Ata Marmara Grubundaydı

22 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 1667

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Genel Sekreteri Serkan Ata Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Dr. Akkan Suver Organize Sanayi Bölgeleri'ne verdikleri önemi vurguladı ve 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Organize Sanayi Bölgeleri'nin katılımını arzu ettiklerini belirtti.