Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bulgaristan Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’ye Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1043

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel Bulgaristan Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver, daha önceki yıllarda olduğu gibi 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de Bulgaristan’ın yüksek seviyede katılımı konusunda Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’den desteklerini beklediklerini ilettiler. Dr. Akkan Suver Büyükelçisi Nadezhda Neynsky'i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde görmekten de mutlu olacaklarını ayrıca belirtti.

Büyükelçi Giorgi Janjghava'ya Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 713

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjghava’yı makamında ziyaret etti. Gürcistan ile Türkiye arasında mevcut bulunan yüksek ve samimi ilişkilerin ışığında Gürcistan'ın önemli bir şahsiyetle 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde temsil edilmesinin önemi üzerinde duran Dr. Akkan Suver'in ziyaretinde, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel de hazır bulundu.

Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Genti Gazheliye Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1077

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde yaptığı tanıtım ziyaretleri kapsamında Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli'i makamında ziyaret etti. Arnavutluk Devleti Ankara Konsolosu Nertila Doka'nın hazır bulunduğu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Arnavutluk'un Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne devamlı katılımlarından ve verdiği yüksek öenmden dolayı Büyükelçi Genti Gazheli'ye ayrıca teşekkür etti.

Büyükelçi Aleksei Erkhova Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 725

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksei Erkhov'a makamında bir sunum yaptılar. Ziyarette Dr. Suver ve Yüksel Çengel, Marmara Grubu Vakfı'nın Rusya'nın Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne verdiği yüksek değere minnettar olduğunu da teşekkürle belirtti.

Büyükelçi Primož Šeligoya Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 935

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri kapsamında Slovenya’nın Ankara Büyükelçisi Primož Šeligo’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, gelecek yıl yapılacak Zirve'de Slovenya'nın temsiline büyük önem verdiklerini vurguladı.

Cui Wei, Marmara Vakfı'nın konuşmacı misafiriydi

8 Ekim 2019 Salı - Okunma : 727

Marmara Grubu Vakfı'nın 2019-2020 34.Dönem - III. Oturumu 8 Ekim 2019 günü Mercure İstanbul The Plaza Bosphorus Oteli'nde Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei’in Misafir-Konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım, İstanbul Rum Patriği Bartholomeos, akademisyenler ve iş adamlarının yanı sıra gazetecilerin de katıldığı Yemekli toplantıda Başkonsolos Cui Wei, Çin ve Türkiye arasındaki işbirliğine verdikleri önemi dile getirdi. 3 saat süren toplantı Çin Halk Cumhuriyeti’nin 70. Yılına girmesi münasebetiyle de kesilen bir pasta ile nihayete erdi.

Polonya Başkonsolosu Joanna Pilecka’ya ziyaret

8 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1837

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Polonya'nın İstanbul Başkonsolosu Joanna Pilecka’yı makamında ziyaret etti. Zirve hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Polonya'nın İstanbul Konsolosu Dorota Andrzejak da hazır bulundu.

Güney Kore Milli Bayramı kutlandı

7 Ekim 2019 Salı - Okunma : 748

Güney Kore'nin Kuruluş Yıldönümünü münasebetiyle Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jong tarafından Ritz Carlton Otelinde bir Resepsiyon verdi. İstanbul Vali Yardımcısı Hülya Kaya ile birlikte mülki erkanla diplomatik misyon şeflerinin hazır bulunduğu Resepsiyon'a Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de katıldı. Yaşları beş ila on arasında on Koreli çocuğun okuduğu iki ülke İstiklal Marşı davetlilerin büyük takdirini kazandı.

İstanbul Üniversitesi açıldı

7 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 637

İstanbul Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak’ın konuşmasıyla açıldı. Türkiye Kamu Denetçiliği Kurumu Ombudsman'ı Şeref Malkoç'un ilk dersi verdiği açılışa Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de katıldı.

Tacikistan Başkonsolosu Safarov Mizrobiddine ziyaret

4 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 719

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtımı çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Tacikistan'ın İstanbul Başkonsolosu Safarov Mizrobiddin'i makamında ziyaret etti. Geçen Zirve'ye Tacikistan'ın Bakan Yardımcısı düzeyinde katılımdan dolayı Başkonsolos Safarov Mizrobiddin'e teşekkür eden Dr. Akkan Suver bu yıl da Tacikistan Devleti'nin yüksek seviyede katılımını beklediklerini vurguladı.