Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Ukrayna Başkonsolosu Yeni Yıl Konseri Tertipledi

23 Aralık 2017 Cumartesi - Okunma : 1658

Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman yaklaşan Noel ve Yeni Yıl dolayısıyla İstanbul'da bulunan Aya Triada Kilisesi'nde bir konser düzenledi. Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gaman'nın açılış konuşmasıyla başlayan gecede, "Blahovist" Koro Topluluğu tarafından sunulan Yeni Yıl konserine İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şefleriyle, kalabalık bir dinleyici grubu katıldı. Konser sonrasında Ekümenik Patrik Bartholomeos koro mensuplarını tebrik ederek, kendilerine hediyeler sundu. Konser toplu fotoğraf çekimiyle nihayete erdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalderi Ziyaret Etti

22 Aralık 2017 Cuma - Okunma : 781

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Fransa'nın Istanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalder'i makamında ziyaret etti. Fransa'nın katılımına büyük önem verdiklerini belirten Dr. Akkan Suver'e Fransa'nın Istanbul Başkonsolos Bertrand Buchwalder katılımın sağlanabilmesi için gereken çalışmaları yapacağını belirtti.

Dr. Akkan Suver Azerbaycandaydı

21 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 999

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili sunumlar yapmak üzere Azerbaycan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver devlet yetkilileriyle temaslarda bulundu. Azerbaycan Enerji Bakanı Pervin Şahbaz tarafından da kabul edilen Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin konuları hakkında Bakan'ı bilgilendirdi. Avrasya Ekonomi Zirvelerinde büyük ve önemli bir yeri bulunan Azerbaycan Devleti'n de temaslarını üst seviyede sürdürerek yetkilerin bilgi sahibi olmaları konusunda sunumlarda bulundu.

Vasip Şahin Marmara Grubu Vakfı’nı Makamında kabul etti

19 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 849

Marmara Grubu Vakfı, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Şamil Ayrım ve Yüksel Çengel’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti’ni kabul eden İstanbul Valisi Vasip Şahin daha önceki yıllarda verilen desteğin devam edeceğini ve 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılacağını bildirdi.

YAVUZ YILMAZ VEFAT ETTİ

18 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 908

Önceki Başbakanlardan Mesut Yılmaz (1991-1991, 1995-1996, 1997-1999) Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı'nın dostlarından Başbakan Mesut Yılmaz'ın ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları çalışmalarında yer alan Berna Yılmaz’ın anne ve baba olarak yaşadığı büyük acıyı paylaşıyoruz. Yavuz Yılmaz’ın cenaze merasimine başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Valisi Vasip Şahin’le birlikte Anavatan Partisi’nin önceki Bakan ve Milletvekilleriyle büyük bir vatandaş topluluğu katıldı. Marmara Grubu Vakfı da cenaze törenine Dr. Akkan Suver başkanlığında bir heyetle katıldı. Marmara Grubu Vakfı olarak merhuma Tanrı'dan rahmet dilerken Yılmaz Ailesi'nin büyük kederini paylaşıyor, en samimi sabır dileklerimizi sunuyoruz.

Romanya Kralı 1.Mihai vefat etti

14 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 862

Romanya Kralı I. Mihai, 5 Aralık 2017 günü vefat etti. Vefatı münasebetiyle 14-15 Aralık 2017 günleri İstanbul Romanya Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defterini Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı ve Fahri Başkonsolosluğunu yaptığı Karadağ Devleti adına imzaladı. Marmara Grubu Vakfı’nın dostu olan Kral I. Mihai Türkiye’yi tanıyan ve Türklere büyük sevgisi olan bir şahsiyet olarak tanınmaktaydı. Kızı Prenses Margarita ve damadı Prens Radu ile yakın bir çalışma ve işbirliği içinde bulunan Marmara Grubu Vakfı olarak Prenses Margarita ve Prens Radu’nun büyük acısını paylaşıyor, Romen milletine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Patrik Bartholomeos’a ziyaret

14 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 1086

Marmara Grubu Vakfı 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgi sunumu ziyaretleri çerçevesinde Ekümenik Patrik Bartholomeos’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Müjgan Suver, Cafer Okray ve (E) Amiral Yüksel Önel hazır bulundu. Karşılıklı görüş alış verişinin yapıldığı ziyarette Marmara Grubu Vakfı ile Patrik Bartholomeos arasında karşılıklı Yeni Yıl tebriği de yapıldı. Heyet ayrıca Patrik Bartholomeos’un Noel’ini de kutladı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Kadir Topbaş’a Nezaket Ziyareti

13 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 770

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Nuri Artok, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Aslı Kefeli, Ali Rıza Arslan ve Mustafa Kefeli’den oluşan heyet mensupları Kadir Topbaş’a görevi esnasında sivil toplum örgütlerine gösterdiği yüksek alakadan dolayı teşekkürlerini sundular. Özellikle Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarında ve Avrasya Ekonomi Zirveleri tertibin de Kadir Topbaş’ın Belediye Başkanı olarak gösterdiği ilgiyi unutmayacaklarını belirttiler.

Moğolistan Ankara Büyükelçisi’nin özel yemeği

13 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 929

Moğolistan’ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan Türk-Moğol Parlamenterler Grubu’nun Türk Milletvekilleri ’ne bir akşam yemeği verdi. Yemekte Türk-Moğol siyasi, sosyal ve kültürel meseleleri gündeme getirildi. Yemeğe Marmara Grubu Vakfı adına katılan Şamil Ayrım da, Moğolistan’a bir ay önce gerçekleştirilen seyahatte gördüklerini ve tespit ettiği noktaları gündeme getiren bir konuşma yaptı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

HAYDAR ALİYEV İN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 14.YILINDAYIZ

6 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 1447

Azerbaycan Devleti'nin Milli Lideri Haydar Aliyev'in ebediyete intikalinin ondördüncü yılındayız. Haydar Aliyev bugünkü çağdaş ve modern Azerbaycan'ın kurucusudur. O'nun emek ve hizmetleri yalnız Azerbaycan için değil büyük Türk dünyası içindi. O, Türk birlikteliğinin gerçekleşmesi için çalışmış ve özellikle Türkiye - Azerbaycan ilişkilerinin en yüksek seviyeye çıkmasını kendisine gaye edinmişti. Bu duygularla; büyük bir inançla yarattığı Bakü, Tiflis, Ceyhan boru hattı ile O, her zaman söylediği gibi bir millet-iki devlet düşüncesinin hayata geçmesini temin etmiş ve gene kendi deyimleriyle iki ülkeyi çelik halatlarla birbirine bağlamıştır.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)