Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Füsun Aramaza Ziyaret

2 Nisan 2019 Salı - Okunma : 934

Bükreş'te bulunan Marmara Grubu Vakfı heyeti Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Füsun Aramaz'ı ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Av. Serhat Tabanca'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Büyükelçi Füsun Aramaz'ı başladığı yeni görevinden dolayı tebrik etti ve Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

KAGİDER Kadın Girişimciler Derneği Akşam Yemeği

1 Nisan 2019 Pazartesi - Okunma : 710

KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği) Başkanı Sanem Oktar ve Yönetim kurulu üyeleri, KAGİDER Kurucu Üyelerine ve önceki dönemin Yönetim Kurullarında bulunanlara bir akşam yemeği verdi. Eski hatıraların dile getirildiği gecede Kurucu Üyelerden Müjgan Suver de hazır bulundu. Kurucu üyelere teşekkür edilen gecede, kadın girişimcilerin sorunları gündeme getirildi.

Doğu Avrupada Komünizmin Çöküşünün 30 Yılı toplantısı başladı

1 Nisan 2019 Pazartesi - Okunma : 804

Romanya'nın başkenti Bükreş'te Doğu Avrupa'da Komünizmin Çöküşünün 30. Yılı toplantısı Romanya'nın önceki Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu'nun açış konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver’in, Cafer Okray’ın ve Av. Serhat Tabanca'nın katıldığı toplantı iki gün sürecek. Sabah oturumunda bir konuşma yapan Romanya Senatosu Başkanı Valim Popescu Tariceanu toplantının Romanya'da yapılmasının önemini vurguladı.

Ali Rıza Arslan ITOda konuştu

29 Mart 2019 Cuma - Okunma : 595

İstanbul Ticaret Odası'nda tertiplenen bir toplantıyla inşaat sektörünün yurt içi ve yurt dışı sorunlarına çözüm önerileri gündeme getirildi. Toplantıda söz alan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan iki bin civarında alt sektörü ilgilendiren inşaat sektörüne ait çözümler öne sürdü.

Kırgızistan’dan davet

22 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1013

Kırgızistan Yatırım Bakanlığı’ndan Zhusupbekov Tayir Kamaldinovich Başkanlığında bir heyet Dr. Akkan Suver’i makamında ziyaret ederek, bu yaz gerçekleşecek uluslararası Türk Dünyası Kurultayı’na davet etti. Davette Ünlü Kırgız Yazar Mamad Bolot da hazır bulundu.

Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan Marmara Grubu Vakfıyla biraraya geldi

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1042

Madalya Töreni münasebetiyle Üsküp’te bulunan Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Serhat Tabanca, Sezgin ve Işıl Bilgiç' ten oluşan Heyetine Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan bir iş yemeği verdi. Yemekte gelecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin ana hatları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Ali Rıza Arslan Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi oldu

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1010

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Ali Rıza Arslan merkezi Üsküp’te bulunan Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliğine seçildi. Balkan Üniversite’si Mütevelli Heyeti ve Rektörüyle biraraya gelen Ali Rıza Arslan’a Üniversite’de geniş çaplı bir brifing verildi.

Jelena Miladcic’e Ziyaret

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 850

Dr. Akkan Suver’in Madalya Töreni münasebetiyle Üsküp’te bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Montenegro (Karadağ) Üsküp Maslahatgüzarı Jelena Miladcic’İ Karadağ Büyükelçiği’nde ziyaret etti.

Büyükelçi Tülin Erkal Kara’ya ziyaret

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 906

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Madalya Töreni münasebetiyle bulunduğu Makedonya’da Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara’yı makamında ziyaret etti. Ziyarete Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Sezgin Bilgiç, Serhat Tabaca ve Işıl Bilgiç ile birlikte Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver’e Büyük Onur Makedonya Cumhurbaşkanı’ndan “ÜSTÜN HİZMET MADALYASI”

21 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 934

Madalya Töreni’nde bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver;-“Bu Madalya Türk Makedon uluslarının kardeşliğine, ülkelerimizin barış ve istikrar içinde refahına ve ilişkilerimizin aydınlık geleceğine yeni bir pencere açacaktır. dedi. Dr. Akkan Suver’e diyalog ve barış alanında ortaya koyduğu çalışmalarından ve Türkiye ile Makedonya arasında sivil toplum alanında ortaya koyduğu katkılardan dolayı, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından “ÜSTÜN HİZMET MADALYASI” verildi. Üsküp’te Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan Tören’e Türkiye Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Karadağ Maslahatgüzarı Jelena Mlacic, Makedonya Devlet önceki Bakanları Hadi Nezir ve Furkan Cako, ünlü Gazeteci, yazar ve şair İlhami Emin’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli katıldı. Marmara Grubu Vakfı da bu merasimde Müjgan Suver, Ali Rıza Arslan, Sezgin Bilgiç, Işıl Bilgiç ve Av. Serhat Tabanca’dan oluşan bir heyetle hazır bulundu.