Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Darko Uskokovicin Ziyareti

13 Temmuz 2019 Cumartesi - Okunma : 1259

Montenegro (Karadağ) Ankara Büyükelçisi Darko Uskokovic beraberinde Maslahatgüzarı Anda Alivodic ile birlikte Montenegro (Karadağ) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Ziyarette yeni atanan Büyükelçi'ye Dr. Suver geride bırakılan dönemlerdeki çalışmalar ile ilgili bilgi sundu. Ziyarette Nigar Sargan da hazır bulundu.

Myratgeldi Seyitmammedova Ziyaret

11 Temmuz 2019 Perşembe - Okunma : 721

Marmara Grubu Vakfı Türkmenistan'ın İstanbul Başkonsolosu'nu makamında ziyaret ederek 12 Ağustos 2019 günü Türkmenistan'da gerçekleşecek etkinliklerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Dr. Akkan Suver ve Av. Serhat Tabanca Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov'dan etkinliklerle ilgili bilgi aldı.

Marmara Grubu Vakfı Berlin’de

5 Temmuz 2019 Cuma - Okunma : 2409

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” Projesi çerçevesinde Almanya’nın Berlin Şehrine 5 günlük bir çalışma ziyaretinde bulundu. Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Nur Batur, Sevil Kulak, Demet Erdemir, Yasemin Kültür, Fatma Özbabacan, Lamiya Valiyeva, Ömer Yıldırım’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ile proje ortaklarından oluşan Heyet ilk ziyaretini Berlin Türkiye Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’a yaptı. Büyükelçi Ali Kemal Aydın’dan Almanya’da bulunan Türklerin yaşamları, demokratik süreçlere katılımları konularında bilgi alındıktan sonra Büyükelçiye Heyet Marmara Grubu Vakfı’nın “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” projesi konusunda bilgi sunumunda bulundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Bağımsızlığının 243. Yılını kutladı

3 Temmuz 2019 Çarşamba - Okunma : 860

Amerika Birleşik Devletleri’nin Bağımsızlığını ilan etmesinin 243. Yıldönümü İstanbul’da verilen bir Resepsiyonla kutlandı. Başkonsolos Daria Darnell’in ve ABD Ankara Maslahatgüzarı Jeff Hoverier’in konuşmasıyla başlayan Resepsiyon’a İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Patrik Bartholomeos, Patrik Vekilleri Yusuf Çetin ve Aram Ateşyan, Hahambaşı İsak Haleva, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız ile beraber kalabalık bir misafir topluluğu katıldı. Dr. Akkan Suver’in de katıldığı Resepsiyon geç saatlere kadar sürdü.

Karadağ Ziyareti

2 Temmuz 2019 Pazar - Okunma : 870

Marmara Grubu Vakfı olarak olarak (Montenegro) Karadağ’a bir günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Av. Serhat Tabanca, Gökhan Humbaracı, Ediz Çıtak ve Yahya Durak'tan oluşan Marmara Grubu Heyeti (Montenegro) Karadağ’da temaslarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Milutin Simovic ile de görüşen Marmara Grubu Vakfı Devlet Yatırım Ajansı Başkanı Milos Jovanovic, Odalar Birliği Başkan Vekili İvan Savelfic, Proje Geliştirme Merkezi Başkanı Defan Medovic tarafından ayrı ayrı kabul edildi. Başbakanlıkta Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İlişkiler Başkanı ile beraber Ekonomi Bakan Yardımcısı, Turizm ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakan Yardımcısı, Ulaştırma ve Deniz İşleri Bakan Yardımcısı ve Tarım Bakan Yardımcısı ile görüşen Marmara Grubu Vakfı Heyeti Türkiye Büyükelçisi Songül Ozan tarafından da kabul edildi. Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı'nın çalışma ziyaretinde (Montenegro) Karadağ önceki Büyükelçisi Branko Milic de hazır bulundu.

İrina Vlah Yeniden Başkan

1 Temmuz 2019 Pazartesi - Okunma : 818

İrina Vlah Yeniden Başkan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Gagauziya’da yapılan Başkanlık seçimlerini kazanan Gagauziya Özerk Bölgesi Başkanı Irina Vlah’ı tebrik etti. Dr. Akkan Suver tebrik mektubunda yüzde 91 oy alarak seçilen Irina Vlah’ın Türk-Gagauz ilişkilerini daha da verimli kılacağını belirtti. “Sayın İrina Vlah, Marmara Grubu Vakfı olarak dün gerçekleşen seçimlerde ortaya koyduğunuz yüksek başarıyı tebrik ediyorum. Bu başarı verimli çalışmalarınızın eseridir. Sizi bir defa daha tebrik ediyor, hizmetlerinizin Türkiye ve Gagauzya arasında daha verimli eserler ortaya getireceğine inanıyorum. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Branko Milic onuruna yemek

14 Haziran 2019 Cuma - Okunma : 1063

Montenegro'nun (Karadağ) Ankara Büyükelçisi Branko Milic'in Ankara'daki görevinin nihayete ermesi münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı  Genel Başkanı ve Montenegro (Karadağ) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver Büyükelçi Branko Milic onuruna bir yemek verdi. İstanbul'da Milport Oteli'nde gerçekleşen yemekte  bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Branko Milic'in müstesna hizmetlerinin unutulmayacağını belirtti.Gene Dr. Akkan Suver; Branko Milic'in Ankara ile Podgorica arasında oluşturduğu dostlukların ve  verimli  münasebetlerin önemini zikrettiği konuşmasında, kendisine "Zat-ı Ali'niz bundan böyle benim Karadağlı Kardeşimsiniz "  dedi.Yemeğe Marmara Grubu Vakfı'ndan  Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Av. Serhat Tabanca, Ediz Çıtak, Av. Ercüment Güvercin, Mustafa Ergin. İsmail Hasan Doğan ve Rahmi Dilek katıldılar. Daha önce Karadağ'ın  (Montenegro) Bar şehri ile kardeş şehir olan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da yemekte hazır bulunarak, Büyükelçi Branko Milic ile sohbet etti. Yemeğe Montenegro Parlamentosu'ndan Andrija Nikolic, Dragutin Papovic ve Ervin Ibrahimoviç şeref konuğu olarak katıldılar.

Moğol İş Kadınları Dr. Suver'i Moğolistan'a davet ettiler

14 Haziran 2019 Cuma - Okunma : 1558

Moğolistan Kadınlar  Birliği Direktörü S.Dolgorkhand başkanlığında, Moğol İş Kadınları Birliği'nden bir heyet Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Heyet Dr.Akkan Suver'i 8 - 11 Temmuz 2019 günleri Moğolistan'da gerçekleşecek "Dünya çapında Yaşayan Moğollar İş ve Yatırım Birinci Forumu'na" davet etti. Dr. Akkan Suver heyet mensuplarına gösterdikleri yüksek ilgiden dolayı şahsı ve Marmara Grubu Vakfı adına teşekkür etti. Karşılıklı hediye takdiminin gerçekleştiği ziyarette Dr. Akkan Suver heyetle, Moğolistan'a gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili anılarını da paylaştı.

Avusturya Büyükelçisi Ulrike Tilly e veda partisi

12 Haziran 2019 Çarşamba - Okunma : 1200

Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly Türkiye'deki görevinin sona ermesi münasebetiyle Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Konsolosu Georg Karabaczek tarafından bir veda partisi düzenledi. İstanbul’da Avusturya Sarayı'nda düzenlenen veda partisine Avusturya İstanbul Başkonsolusu Gerhard Lutz ile birlikte Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver katıldılar.

Dr. Akkan Suver Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı ziyaret etti

1 Haziran 2019 Cumartesi - Okunma : 1345

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı makamında ziyaret ederek, seçilmesinden dolayı tebriklerini sundu. Ziyarette Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’da hazır bulundu.