Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bangladeş Başkonsolosluğu Dünya Ana Dil Gününü kutladı

22 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1870

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Monirul İslam tarafından, İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi'nde Dünya Ana Dil Günü münasebetiyle bir panel tertiplendi. İstanbul’da bulunan uluslararası öğrencilerin Türkçe öğrendikleri Merkez'de yapılan paneli Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Monirul İslam yönetti. Dr. Akkan Suver de, Koç Üniversitesi'nden Dr. Nazmi Ağıl ve Gazeteci Ahmet Coşkunaydın’la birlikte bir sunum yaptı. Panelistlerden sonra Bangladeşli, Suriyeli, Makedonyalı, Ugandalı, Zimbabweli ve Malezyalı öğrenciler kendi dillerinde seslendirdikleri şarkılarla panele renk kattılar.

TESAM Yöneticileri Marmara Grubu’ndaydı

21 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 1827

Merkezi Bursa’da bulanan TESAM (Ekonomik, Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) adına Yıldırım Deniz ve Halil İbrahim Yıldız Marmara Grubu Vakfı’na bir ziyaret gerçekleştirdiler. İki sivil toplum kuruluşu arasında ortak çalışmalar yapılabilmesi konusunun görüşüldüğü ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’a yemek

19 Şubat 2018 Pazartesi - Okunma : 1981

Ülkemize bir çalışma ziyaretinde bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov onuruna Marmara Grubu Vakfı, İstanbul’da Beyti Lokantasında bir öğle yemeği verdi. Patrik Bartholomeos’un da hazır bulunduğu yemeğe Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Müjgan Suver’le birlikte Prof. Dr. Erman Tuncer, Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz ve Patrikhane Genel Sekreteri Peder Yuvakim Bilis de katıldı. Yemekte Beyti Lokantası Sahibi Beyti Güler Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov’a çini işlemeli bir anı tabağı hediye etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Marmara Grubu Vakfı’nı Kabul etti

17 Şubat 2018 Cumartesi - Okunma : 1587

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Lefkoşa’da 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ve davet ziyaretleri için bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti’ni kabul etti. Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan ve Şamil Ayrım’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Kabulde KKTC Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ da hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Kıbrıs’taydı

17 Şubat 2018 Cumartesi - Okunma : 1994

21.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım sunumları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Ali Rıza Arslan, çalışmalarına Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’ı makamında ziyaret ederek başladılar. Ziyarette Dr. Suver ve arkadaşları Büyükelçi Derya Kanbay’a 11-12 Nisan 2018 günleri gerçekleşecek 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundular.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ali Rıza Arslan Belarus’taydı

15 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 3218

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve DEİK Belarus İş Konseyi Başkanı Ali Rıza Arslan Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Belarus’taydı. Türkiye-Belarus İş Forumu’nda Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte işadamlarının talep ve düşüncelerini dinleyen Ali Rıza Arslan forumda yaptığı konuşmada: "Karşılıklı ticaret hacmimiz 2017'de yüzde 30'un üzerinde bir artış gösterdi. Bu ticaret hacmi 1 milyar dolara yakın. Türk firmaları Belarus'ta doğrudan yatırım yapmak için tecrübe kazandılar. Bu tecrübelerin gelecek yıllarda devam etmesini diliyorum” dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Danimarka Prensi Henrik vefat etti

15 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1813

Danimarka Kraliçesi’nin Eşi Danimarka Prensi Henrik’in ebediyete intikali üzerine Danimarka Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defteri’ni imzalayan Dr. Akkan Suver, Danimarkalılara ve Majeste Kraliçe’ye başsağlığı ve sabır dileklerini sundu. Defterin imzalanmasında Danimarka Başkonsolosu Jesper Kamp da hazır bulundu.

Konsolos eşleri toplandılar

14 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 1894

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver İstanbul’da yapılan geleneksel Konsolos Eşleri toplantısına katıldı. İstanbul’da bulunan Konsolosların eşlerinin her ay düzenledikleri ve bilgi alışverişinde bulundukları yemekli toplantı Füsun İhsanoğlu’nun evinde gerçekleşti. Füsun İhsanoğlu’nun verdiği yemeğe Türkiye’den Zeynep Germen, Kuveyt’ten Heba Al Mohammed, Togo’dan Kurtuluş Gnassounou, Slovakya’dan Dr. Anna Sestakova, Orta Afrika Cumhuriyeti’den Meral Akdikmen, Gine’den Mine Argün, İzlanda’dan Sennur Hamamcıoğlu, Fildişi Sahili’nden Ayşe Erez, Yeni Zelanda’dan Ayşe Olgun, Umman’dan Sylvian Magribli, Slovenya’dan Berna Arıoğlu, Surinam’dan Prof. Dr. Emel Başar da katılanlar arasındaydılar.

Dr. Suver’e Romanya Kraliyet Nişanı

14 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 2140

Romanya Kraliyet Ailesi adına Majesteleri Margareta Dr. Akkan Suver’i Romanya Kraliyet Nişanı ile onurlandırdı. Dr. Akkan Suver’in madalyası 26 Mart 2018 günü Bükreş’te Kraliyet Sarayı’nda yapılacak merasimde verilecek.

Tek Rumeli Televizyonu Balkanların

12 Şubat 2018 Pazartesi - Okunma : 1585

Tek Rumeli Televizyonu tarafından tertiplenen Balkanların "En"leri gecesi İstanbul'da Cemal Reşit Rey Kongre Merkezi'nde büyük bir katılımla gerçekleşti. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen Balkan Derneklerinin temsilcilerinin yanı sıra Balkan ülkelerinin bakan, parlamenter ve sivil toplum önderlerinin de hazır bulunduğu gecede; Atatürk bütün konuşmacılar tarafından en büyük Balkanlı olarak anıldı. Tek Rumeli Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal'ın açılış konuşmasıyla başlayan gecede spikerler Gamze Matracı ve Yusuf Emini fevkalade güzel sunumları ile büyük takdir topladı. Balkanların "En"leri Ödüllerinden birini de Dr.Akkan Suver Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na verdi. Balkan folklor ekipleriyle Balkan kökenli sanatçılar tören sırasında gösteriler ve sunumlar yaparak geceye renk kattılar.