Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Danimarka Prensi Henrik vefat etti

15 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1927

Danimarka Kraliçesi’nin Eşi Danimarka Prensi Henrik’in ebediyete intikali üzerine Danimarka Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defteri’ni imzalayan Dr. Akkan Suver, Danimarkalılara ve Majeste Kraliçe’ye başsağlığı ve sabır dileklerini sundu. Defterin imzalanmasında Danimarka Başkonsolosu Jesper Kamp da hazır bulundu.

Konsolos eşleri toplandılar

14 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 2074

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver İstanbul’da yapılan geleneksel Konsolos Eşleri toplantısına katıldı. İstanbul’da bulunan Konsolosların eşlerinin her ay düzenledikleri ve bilgi alışverişinde bulundukları yemekli toplantı Füsun İhsanoğlu’nun evinde gerçekleşti. Füsun İhsanoğlu’nun verdiği yemeğe Türkiye’den Zeynep Germen, Kuveyt’ten Heba Al Mohammed, Togo’dan Kurtuluş Gnassounou, Slovakya’dan Dr. Anna Sestakova, Orta Afrika Cumhuriyeti’den Meral Akdikmen, Gine’den Mine Argün, İzlanda’dan Sennur Hamamcıoğlu, Fildişi Sahili’nden Ayşe Erez, Yeni Zelanda’dan Ayşe Olgun, Umman’dan Sylvian Magribli, Slovenya’dan Berna Arıoğlu, Surinam’dan Prof. Dr. Emel Başar da katılanlar arasındaydılar.

Dr. Suver’e Romanya Kraliyet Nişanı

14 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 2326

Romanya Kraliyet Ailesi adına Majesteleri Margareta Dr. Akkan Suver’i Romanya Kraliyet Nişanı ile onurlandırdı. Dr. Akkan Suver’in madalyası 26 Mart 2018 günü Bükreş’te Kraliyet Sarayı’nda yapılacak merasimde verilecek.

Tek Rumeli Televizyonu Balkanların

12 Şubat 2018 Pazartesi - Okunma : 1728

Tek Rumeli Televizyonu tarafından tertiplenen Balkanların "En"leri gecesi İstanbul'da Cemal Reşit Rey Kongre Merkezi'nde büyük bir katılımla gerçekleşti. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen Balkan Derneklerinin temsilcilerinin yanı sıra Balkan ülkelerinin bakan, parlamenter ve sivil toplum önderlerinin de hazır bulunduğu gecede; Atatürk bütün konuşmacılar tarafından en büyük Balkanlı olarak anıldı. Tek Rumeli Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal'ın açılış konuşmasıyla başlayan gecede spikerler Gamze Matracı ve Yusuf Emini fevkalade güzel sunumları ile büyük takdir topladı. Balkanların "En"leri Ödüllerinden birini de Dr.Akkan Suver Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na verdi. Balkan folklor ekipleriyle Balkan kökenli sanatçılar tören sırasında gösteriler ve sunumlar yaparak geceye renk kattılar.

CIIDS “Çin Yenilik ve Geliştirme Strateji Enstitüsü” Marmara Vakfı’ndaydı

9 Şubat 2018 Cuma - Okunma : 2078

Çin Halk Cumhuriyeti CIIDS “Çin Yenilik ve Geliştirme Strateji Enstitüsü” Başkan Yardımcısı Feng Wei ile Uluslararası Bürosundan Chen Yinlong beraberinde İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğundan Siyasi Bölüm Şefi Konsolos Li Chunliang ve Ataşe Hu Yuzhe ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. Ziyarette sivil toplum alanında Türkiye ile Çir Halk Cumhuriyeti arasında birlikte çalışma ve işbirliği konuları ele alındı. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da bilgi alışverişinin yapıldığı ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Fatih Saraçoğlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Ali Rıza Arslan, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Yüksel Önel ve Dr. Akkan Suver hazır bulundular. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı'nın İpek Yolu Projesine verdiği önem de gündeme getirildi. İpek Yolu Projesini cağın felsefesi olarak değerlendiren Marmara Grubu Vakfı yetkilileri bu alanda da ortak çalışma tekliflerinde bulundular.

Maltepe Belediye Başkanı’na ziyaret

8 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1708

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver ve Yüksel Çengel’den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yapan heyet, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı “Akıllı Şehirler” Oturumuna konuşmacı olarak davet etti.

İsrail Başkonsolosu Marmara Grubundaydı

7 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 1776

İstanbul'a yeni atanan İsrail Başkonsolosu Yosef Levi-Sfari Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyaretinde bulundu. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi alan Başkonsolos Yosef Levi-Sfari, İsrail'den katılım konusuyla ilgileneceğini belirtti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Ali Rıza Arslan ve Yüksel Önel hazır bulundu.

Fas Krallık Başkonsolosluğunu Ziyaret

7 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 2173

Dr. Akkan Suver 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mhamed Ifriquine'yi makamında ziyaret etti. Geçen yıl gerçekleşen Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas Krallığı'nın Bakan Yardımcısı düzeyinde katıldığını dolayısıyla bu yıl da aynı seviyede katılımın gerçekleşmesinin önemi üzerinde Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Mhamed Ifriquine'den destek rica etti.

Dr. Suver SOCAR Türkiyeyi ziyaret etti

6 Şubat 2018 Salı - Okunma : 1999

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, SOCAR Türkiye'yi ziyaret etti. İş Destek Başkanı Gülmirza Cavadov ile görüşen Dr. Akkan Suver, SOCAR Türkiye'nin ve TANAP projesinin Türkiye için önemini vurguladı. SOCAR Türkiye'nin ortaya koyduğu işbirliğinin, yenilikçi teknolojinin çağdaş değerlerini konuşmasında gündeme getiren Dr. Suver, SOCAR Türkiye'nin katılımına verdikleri önemi de vurguladı.

Belarus tanıtım toplantısı yapıldı.

1 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1816

Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile (DEİK) Belarus İş Konseyi Başkanlığı’nın ortaklaşa tertipledikleri “Belarus Cumhuriyeti Ülke Tanıtım Günü” Ankara Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Belarus İş Konseyi Başkanı Ali Rıza Arslan’ın konuşmasıyla çalışmalarına başlayan Ülke Tanıtım programında Belarus’ta öne çıkan sektörler, yatırım fırsatları ve ticari potansiyel konularında bilgilendirme sunumları yapıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)