Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya ziyaret

22 Ocak 2020 Salı - Okunma : 1655

Marmara Grubu Vakfı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray, Müjgan Suver, Turan Sarıgülle, Ahmet Polat ve Mustafa Ergin’de hazır bulundu.

Hayrettin Karaca’yı kaybettik

21 Ocak 2020 Salı - Okunma : 1507

Marmara Grubu Vakfı 9 Kasım 2007 tarihinde Toplumsal Sorumluluk Ödülü Sahibi Hayrettin Karaca’yı kaybettik. Ömrünü tarım üzerine çalışmalara ayıran, TEMA Vakfı’nı kuran ve “Toprak Dede” diye anılan Hayrettin Karaca’nın aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

Nigar Sargan'a Plaket

20 Ocak 2020 Pazartesi - Okunma : 1449

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 2008-2020 yılları arasında Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosluğu görevini yaparken ortaya koyduğu samimi destek ve hizmetlerden dolayı; Nigar Sargan'a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunan bir plaket sundu.

Selim Lika"ya Ziyaret

20 Ocak 2020 Pazartesi - Okunma : 2092

Marmara Grubu Vakfı İstanbul'a Karadağ (Montenegro) Başkonsolosu olarak atanan Büyükelçi Selim Lika'ya bir tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Nigar Sargan, Lale Aytanç Nalbant, Gökhan Humbaracı, Cafer Okray, Ömer İrtem Çelik, Mustafa Ergin, Ahmet Polat hazır bulundular. Ziyarette, Dr. Akkan Suver Selim Lika'ya bir başarı plaketi sundu. Karadağ (Montenegro) İstanbul Konsolosu Jelena Grabovitch ile Konsolos Yardımcısı Selma Fetic de toplantı da hazır bulundu. Büyükelçi Selim Lika'da Dr. Akkan Suver'e Karadağ (Montenegro) Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Srdan Darmanovic'in hizmetlerinden dolayı kaleme aldığı teşekkür mektubunu sundu.

20 Yanvarın Acı Yıldönümü

18 Ocak 2020 Cumartesi - Okunma : 1453

Kardeş Azerbaycan'ın 30 yıl önce yaşadığı katliamın acı yıldönümündeyiz. Önce Macaristan'da sonra Çekoslovakya'da gerçekleşen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri'nin kanlı işgal yöntemleri bu defa 1990 yılında Bakü’de denenmiş ve 137 Azerbaycan Türkü'nün şehadetine ve 600'den fazla kişinin gazi olmasına neden olmuştu. Kanlı 20 Yanvar olaylarının otuzuncu yılında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, bu geceyi karanfillerin ağladığı Kara Yanvar olarak değerlendirmiştir. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir:"- Bakü 1990 yılının 20 Ocak günü akıl almaz ve insanlık dışı davranışla karşı karşıya kalmış ve zamanın Sovyet Ordusu silahsız 137 Azerbaycan evladını şehit ederek bir insanlık suçu işlemiştir. Bugün Şehitler Hıyabanında yatan bu kahramanlar geleceğin bağımsız ve özgür Azerbaycan'ın temellerini atmışlardır. Kara Yanvar'ın otuzuncu acı yıldönümünde şehitleri rahmetle anarken Azerbaycanlı kardeşlerimize en içten sabır dileklerimizi sunuyorum. Bu gece karanfilin ağladığı gecedir. Şehitlerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum."

Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı'ya Ziyaret

16 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 1690

8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar ve Genel Sekreter Cafer Okray, Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı'yı makamında ziyaret ederek resmi davet mektubunu sundular.

Bisse, 44 Yaşında

16 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 1859

Bisse, 44. yılına özel 2020 İlkbahar&Yaz ve 2020-2021 Sonbahar &Kış olmak üzere 2 koleksiyonunu birden tanıttı. Doubletree byHilton Topkapı’da gerçekleşen lansmana iş, siyaset, cemiyet ve magazin dünyasından çok sayıda isim katılarak yeni koleksiyonu yakından incelediler. Sektörde ilklerin öncüsü olan Bisse, 2 sezon koleksiyonunu birden tanıtarak yeni sezonlarda da iddiasını sürdürüyor. Sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un yaptığı özel gecede Bisse yöneticileri ve ekibi 44. yıl pastasını sahnede kestiler. Defilenin sonunda sahneye çıkan Mustafa Kefeli büyük alkış aldı. Gecenin sonunda misafirler Avantgarde Müzik Organizasyon ve Sahne Sanatları yönetiminde DJ Mert Levent’in müzik direktörlüğündeki after party’de eğlendiler. Defileye Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Yüksel Çengel, Ayfer Çengel, Necdet Timur ve Nezihe Timur da katıldılar.

Lin Yi Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

16 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 1529

Çin Halkının Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı Lin Yi ve Asya ve Afrika İşleri Departman Direktörü Zhang Rong ve Gong Xu ile birlikte Marmara Grubu Vakfı'nı bir nezaket ziyaretinde bulundular. Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği Heyetinin kabulünde Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant ve Genel Sekreter Cafer Okray da hazır bulundular. Dr. Akkan Suver, Çin Halkının Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı Lin Yi'i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet etti.

Binali Yıldırım’ı ziyaret

15 Ocak 2020 Salı - Okunma : 1202

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Milletvekilleri Şamil Ayrım ve Orhan Erdem ile Dr. Hüseyin Avcı’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti önceki Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Önceki Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet eden Heyet, kendisinin kısmet olursa bu yıl 5.defa Zirve’yi şereflendireceklerini de vurguladılar.

Patrik Yusuf Çetin’e ziyaret

15 Ocak 2020 Çarşamba - Okunma : 1639

8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul’da gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin’i makamında ziyaret ederek resmi davet mektubunu sundu.