Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Özbekistan Başkonsolosluğunu Marmara Grubu Vakfı ziyaret etti

19 Ekim 2016 Çarşamba - Okunma : 3355

Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Shukhrat Aminov ve Konsolos Jahongir Parmanov’u makamında ziyaret ederek, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Davet sırasında Özbekistan Başkonsolosu Shukhrat Aminov İslam Kerimov sonrasının Özbekistan’ı hakkında bilgi sunumu yaptı.

Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Patrik Bartholomeos u Makamında ziyaret etti

15 Ekim 2016 Cumartesi - Okunma : 3297

Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Cafer Okray ve Kenan Acıkök’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Patrik Bartholomeos'u makamında ziyaret ederek, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Zirve hakkında geniş bir bilgi sunumunda da bulunan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri, Patrik'in bugüne kadar Vakfın çalışmalarına gösterdiği ilgiye de teşekkür ettiler.

Konsolos Eşleri 2016-2017 yılı etkinliklerine başladı

13 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 2958

Karadağ Fahri Başkonsolosluğu'nu temsilen Müjgan Suver'in de aralarında bulunduğu İstanbul'daki yabancı devlet temsilcilerinin eşlerinin, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri buluşmaların ilki, (2016-2017 dönemi) yüksek katılımla İstanbul Sofa Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıda yıllık faaliyet programı üzerine tartışma yapıldı. Ayrıca Kazakistan Başkonsolos Eşi tarafından Kazakistan'ı tanıtan bir sunum da yapıldı. Grup öğle yemeğinin ardından toplantıyı bitirdi.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Qian Bo'ya ziyaret

12 Ekim 2016 Çarşamba - Okunma : 3298

Marmara Grubu Vakfı genel başkanı Dr. Akkan Suver, İstanbul'a yeni atanan Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu Qian Bo'yu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, gelecek yıl 4-6 Nisan 2017 günleri tertiplenecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptı. Başkonsolos Qian Bo da, Dr. Akkan Suver'in kendisini ziyaret eden ilk Türk temsilci olduğunu belirtti.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

11 Ekim 2016 Salı - Okunma : 3130

Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine varmak için BM Genel Kurulu 11 Ekim Gününü Dünya Kız Çocukları Günü olarak kabul edilmesine karar vermiştir. Bu kararla kız çocuklarının, çocuk haklarından eşit olarak yararlanması, bu hakları eşit kullanabilmesi için eğitim yoluyla güçlendirilmesinin önemine dikkat çekilmiştir. Onlara verilecek her destek, toplumsal yaşamda karşılaştıkları her türden ayrımcılık ve şiddetin önlenmesine yardımcı olacaktır. Dolaysıyla toplumun güçlenmesine katkıda bulunacaktır. 2016 yılında "2030 Vizyonu ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kız Çocuklarının Gücü" ana başlığı altında öncelikle eğitimin her kademesinde ilerleme sağlanması için bir eylem planı yapılması hedeflenmiştir. Amaç ailede ve toplumda özgür ve eşit bireyler olarak yer alabilmelerine destek verilmesidir. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu olarak ülkemizdeki kız-erkek bütün çocuklarımıza, eşitlikçi, yenilikçi, akla ve bilime dayalı, çağdaş bir eğitim verilmesini istiyoruz. Yeni öğretim yılında bu konuda kararlı bir devlet politikası ve uygulamanın yapılacağını umuyor ve bekliyoruz. Bir yerlerde bir kız çocuğu yardımlarınızı bekliyor.

Slovakya 1. Cumhurbaşkanı Michal Kovac vefat etti

10 Ekim 2016 Pazartesi - Okunma : 2842

Michal Kovac’ın vefatı münasebetiyle Slovakya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defteri’ni Dr. Akkan Suver imzaladı. Dr. Akkan Suver, Michal Kovac’ın ebediyete intikali münasebetiyle Slovakya’nın acısını paylaştı ve Slovak milletine sivil toplum kimliğiyle Marmara Grubu Vakfı adına sabır dileklerini sundu.

Süryani Patriği görevde 30. Yılında. Marmara Grubu Vakfı Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin’i ziyaret etti

6 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 3443

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray Süryani Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin Metropolitliğinin 30. Yıl Töreni’ne Marmara Grubu Vakfı’nı davet etti.

Makedonya- Marmara Grubu Vakfı, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından kabul edildi

5 Ekim 2016 Çarşamba - Okunma : 3536

Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Müjgan Suver ve Aslı Gezmiş’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un kabulü çerçevesinde Makedonya’nın Üsküp, Manastır ve Ohri şehirlerini de ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve beraberinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti kabulde Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’u 20 Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Şeref Konuğu olarak davet etti. Makedonya’da Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Cako tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı Heyeti aynı gün Üsküp’te bulunan Slovenya Savunma Bakanı Andreja Katic’le de görüştü. Görüşmede Slovenya’nın Üsküp Büyükelçisi Milan Jazbec de hazır bulundu. Heyetin Makedonya çalışmalarına Makedonya Cumhurbaşkanlığı Uluslararası ilişkiler bölümünden İsmail Aliji eşlik etti.

20. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ 44 ÜLKENİN KATILIMIYLA TAMAMLANDI

1 Ekim 2016 Cumartesi - Okunma : 25307

20. Avrasya Ekonomi zirvesi, 44 ülkeden 300 devlet adamı, akademisyen, din adamı ve iş insanının katılımıyla gerçekleşti. Azerbaycan’ın bu yıl da yıldız ülke seçildiği zirvenin Şeref Konuğu ise dünyaca ünlü vizyoner yazar Edward De Bono oldu.

Shimon Peres Vefat Etti

30 Eylül 2016 Cuma - Okunma : 3356

İsrail Cumhurbaşkanlarından Shimon Peres (2007-2014) vefat etti. Yaklaşık yetmiş yıl İsrail'de siyaset yapan ve Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve de Cumhurbaşkanlığı görevlerinde bulunan Shimon Peres 1996 yılında Marmara Grubu Vakfı'na misafir konuşmacı olarak teşrif etmişti. Marmara Grubu Vakfı'nın toplantısına katılan Shimon Peres, daha sonra Marmara Grubu Vakfı'nın İsrail'e yaptığı ziyarette Heyetimizi kabul etmişti. İstanbul'a gerçekleştirdiği son ziyarette de Marmara Grubu Vakfı Onursal Başkanı Jak Kamhi'nin evinde, Dr. Akkan Suver başkanlığındaki Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni kabul eden Shimon Peres, Nobel Barış Ödülü sahibi ünlü bir devlet adamıydı. İstanbul'da adına açılan Taziye Defteri'ni imzalayan Dr. Akkan Suver, daha sonra İsrail Başkonsolosu Shai Cohen'e başsağlığı dileğinde bulundu.