Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlunu ziyaret etti

01 Şubat 2016 Pazartesi - Okunma : 4762

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Başkan Dr Akkan Suver ile Şamil Ayrım ve Yüksel Çengel'den oluşan Divan Heyeti, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nu makamında ziyaret ederek, 5-7 Nisan 2016 günleri İstanbul'da tertiplenecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir tanıtım sunumu yaptı. Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Başkan Kerimoğlu'nu, 5 Nisan 2016 akşamı yapılacak Gala Yemeği'ne ve 6 Nisan 2016 günü gerçekleşecek Açılış seremonisine de davet ettiler.

Dr.Suver ve Şamil Ayrım Azerbaycan İçtimai Televizyonunda 19.Avrasya Ekonomi Zirvesini anlattılar

29 Şubat 2016 - Okunma : 3337

Bakü'ye iki günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti İçtimai Televizyonu'nun sabah canlı yayınlanan Yenigün programında 19 Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni anlattılar. Canlı yayında Azerbaycan'ın bugüne kadar Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek teveccühe teşekkür eden Dr. Suver ve Ayrım; bu yıl Zirve'de, ekonomi ve enerjinin yanı sıra terör ve zorunlu göç konusunun ele alınacağını da belirttiler.

DR. SUVER YENİDEN BAŞKAN

27 Ocak 2016 Çarşamba - Okunma : 3554

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nın olağanüstü genel kurulu Yıldız Sarayı Malta Köşkü'nde yapıldı. Eski Bakanlardan Prof.Dr. Ahmet Samsunlu'nun Divan Başkanlığı'nda toplanan Genel Kurul'da yapılan seçimler sonrasında Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkanlığa seçildi. Dr. Suver'in başkanlığında yeni İcra Konseyi üyeleri Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Cengiz Güldamlası, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray ve Nuri Artok'tan oluştu. (Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara’da büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

21 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 4286

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara bulunan Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss, Lübnan Büyükelçisi Mansour Abdallah, Gürcistan Büyükelçisi Irakli Koplatadze, Moğolistan Büyükelçisi Batkhishig Badamdorj, Estonya Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Leemet Paulson ve Pakistan Büyükelçisi Sohail Mahmood ile yapılan görüşmelerde kendilerine 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptılar.

TERÖR KINANDI

18 Ocak 2016 Pazartesi - Okunma : 2762

İstanbul’da meydana gelen menfur Törer saldırısı dolayısıyla, İstanbul Valiliği’nde açılan taziye defterini Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver imzaladı. Geride bıraktığımız hafta, Sultanahmet Meydanı’nda on Alman vatandaşının hayatına mal olan saldırı ile ilgili olarak, terörü lanetleyen Dr. Suver; bunun bir insanlık sucu olduğunu belirterek herkesi el birliğiyle mücadeleye davet etti.

İstanbulda Sultanahmet Parkında meydana gelen terör saldırısı münasebetiyle teröre kurban giden Alman vatandaşları için açılan Taziye Defterini Dr. Akkan Suver de imzaladı.

15 Ocak 2016 Cuma - Okunma : 2923

İnsanlık âleminin en büyük düşman olan teröre kurban verilen Alman kardeşlerimizi anmak üzere bugün buradayız. Terörle mücadele bütün insanlığın görevidir. Bu görevin sorumluluğuyla Alman milletine sabırlar diliyor, dünyanın bütün insanlarını ortak bir şuurda terörle mücadeleye davet ediyorum.

Denge ve Denetleme Ağı, kalıcı barışın sağlanması için katılımcı ve kapsayıcı bir sürecin inşasında farklı çevreleri bir araya getiriyor

14 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 1410

Denge ve Denetleme Ağı, kalıcı barışın sağlanması için katılımcı ve kapsayıcı bir sürecin inşasında farklı çevreleri bir araya getiriyor. Ağ, kalıcı barış için katılımcı ve kapsayıcı bir sürece öneriler oluşturmak, toplumun farklı kesimlerinden süreci sahiplenici görüşler almak amacıyla düzenlediği buluşmalardan ilkini, 14 Ocak 2016 Perşembe günü İstanbul'da, akademisyen ve gazetecilerden oluşan uzmanlarla birlikte gerçekleştirdi. Siyaset, hukuk ve uluslararası ilişkiler alanlarında uzmanlarla yapılan bu ilk toplantıda, öncelikle var olan durumun politik ve toplumsal bir değerlendirmesi yapıldı. Denge ve Denetleme Ağı'nın neden bu sürecin inşası üzerinde çalıştığının ve hangi alanlara odaklandığının anlatıldığı toplantıda süreç inşasında var olan engellerin kaldırılması için somut adımlar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Dr. Akkan Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankarada büyükelçi ziyaretlerine devam etti.

14 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 3908

Malezya Büyükelçisi Amran Bin Mohamed ZIN, Slovakya Büyükelçisi Anna TURENICOVA, Polonya Büyükelçisi Mieczyslaw CIENIUCH, Litvanya Büyükelçisi Audrius BRUZGA, Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel KAFKA, Bangladeş Büyükelçisi M. Allama SIDDIKI, Hırvatistan Büyükelçiliği Maslahatgüzar'ı Mario Zadro ve Çin Büyükelçisi Yu HONGYANG ile ayrı ayrı görüşen Dr. Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin önemini vurguladı ve sivil bir inisiyatifin aralıksız 19 yıldır ulaştığı başarıyı, kazandığı prestiji ortaya koyan bir sunum yaptı.

Denge ve Denetleme Ağı İstanbul Üyeleri bir araya geldiler

12 Ocak 2016 Salı - Okunma : 1440

Denge ve Denetleme Ağı'nın İstanbul'da bulunan üyeleri, 20 Şubat 2016 cumartesi günü İstanbul'da yapılacak Büyük Buluşma öncesinde, Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerini konuşmak için bir araya geldiler. 12 Ocak 2016 Salı günü gerçekleştirilen toplantıda üyeler, gruplara ayrılarak moderatörler yönetiminde Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerinin neler olması gerektiği üzerinde görüş alışverişinde bulundular. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de Koordinasyon Grubu Üyesi olarak moderatörlük yaptığı toplantıda, grup tartışmalarında öne çıkan görüşler derlenerek, diğer katılımcılarla paylaşıldı.

8. Büyükelçiler Konferansı Açılış Toplantısı’na Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfını temsilen birlikte katıldılar.

11 Ocak 2016 Pazartesi - Okunma : 2769

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından Ankara'da yılda bir defa toplanan Büyükelçiler Konferansı'na Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen birlikte katıldılar. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşmasıyla Ankara'da çalışmalarına başlayan Büyükelçiler Konferansı daha sonra Gaziantep’te devam etti.