Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bagaç ve Yanka Kupala Sergisi Açıldı

25 Eylül 2021 Cumartesi - Okunma : 921

İstanbul Bakırköy'de Belarus İstanbul Başkonsolosluğu tarafından Yanka Kupala sergisi açıldı ve Belarus'un Bagaç Bayramı kutlandı.

Dr. Akkan Suver Dünya Barış Günü’nde konuştu

24 Eylül 2021 Cuma - Okunma : 892

Dünya Barış Günü dolayısıyla Birleşmiş Milletler ’de çevrimiçi tertiplenen uluslararası konferansta Dr. Akkan Suver, Türk sivil toplum kuruluşları adına bir konuşma yaptı, barışa duyulan özlemi dile getirdi.

Tacikistan Bağımsızlık Günü

24 Eylül 2021 Cuma - Okunma : 926

Tacikistan Başkonsolosu Murod Saidzoda Tacikistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 30. Yıldönümü dolayısıyla Hilton Oteli’nde bir resepsiyon verdi.

34. Ahilik Haftasında Mahmut Saklı Ödül aldı

20 Eylül 2021 Pazartesi - Okunma : 995

İstanbul Valiliği Ahi Evran kutlamaları çerçevesindeki kutlamaların önemli bir ayağı Ahi İş Adamları Derneği, Pendik Kaymakamlığı, Pendik Belediyesi, tarafından Pendik'te kutlandı.

Akkan Suver Bakünün Kurtuluşu Münasebetiyle AZERTACa demeç verdi

16 Eylül 2021 Perşembe - Okunma : 1044

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Bakü'nün Nuri Paşa kumandasındaki Kafkas İslam Ordusu tarafından kurtarılışı münasebetiyle Azerbaycan resmi ajansı AZERTAC'a bir mülakat vererek tebriklerini şundu.

Gözlem Gazetesi 31 Yaşında

8 Eylül 2021 Çarşamba - Okunma : 1131

İzmir'de yayınlanmakta olan Gözlem Gazetesi 31. yayın yıldönümünü Yayın Kurulu'nun katıldığı bir birliktelikle kutladı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in Müjgan Suver ile birlikte katıldığı kutlama birlikteliğinde Çetin Güler, Zeynep Güler, Öcal Uluç Güman Kızıltan, Metin Öney, Soner Aydın, Zeki Hozer, Aykut Güsar, Saim Uysal da hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı İzmir'in entelektüel sesi olan Gözlem Gazetesi' ne daha nice yıllar temenni eder.

Kuşak ve Yol Girişimi 8 Yaşında

4 Eylül 2021 Cumartesi - Okunma : 1260

Bu yıl sekizinci yılını idrak eden, Kuşak ve Yol Girişimi ile ilgili olarak Çin Medya Grubu Dr. Akkan Suver ile bir mülakat gerçekleştirdi. Dr. Suver, “Kuşak ve Yol Projesi ile tarihi İpek Yolu, tarih sahnesinden inerek, aramıza karıştı” dedi. Dr. Akkan Suver, Çin Medyası adına mülakatı gerçekleştiren Wei Yan’a: "Marmara Grubu Vakfı olarak Kuşak ve Yol Projesi'ni sivil toplum kimliğimizle 8 yıldır ulusal ve uluslararası çalışmalarımızda gündemde tutuyoruz. Ne güzel bir tesadüf olacaktır ki, Türkiye Cumhuriyet’inin 100 yılında Kuşak ve Yol Girişimi de bir barış ve işbirliği projesi olarak 10.yılını idrak edecektir." Dedi

Anadolu Kahve Festivali Pendik’te başarıyla gerçekleşti

3 Eylül 2021 Cuma - Okunma : 1055

Pendik Belediyesi tarafından bu yıl ilki tertiplenen Anadolu Kahve Festivali 27-29 Ağustos tarihlerinde, Pendik Sahil Meydanı’nda Kahve sektörü duayenlerinin workshop ve söyleşileri ile gerçekleşti. Akşam konserleri ve 27 firmanın katılımıyla düzenlenen Anadolu Kahve Festivali, halk tarafından büyük bir ilgi gördü. Yerel ve uluslararası basında geniş yer alan festivalin organizasyonunu üstlenen Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Saklı festivalde, kahvenin tanıtımının Anadolu'ya taşınmasını sağlayıp destek veren Pendik Belediyesi Başkanı Sayın Ahmet Cin ve şahsında Pendik Belediyesi’nin bütün çalışanlarına ve halkına ayrı ayrı teşekkür etti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a ziyaret

2 Eylül 2021 Perşembe - Okunma : 1037

Marmara Grubu Vakfı olarak, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne gösterdiği yüksek alakadan dolayı Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'a ve şahsında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na Marmara Grubu Vakfı adına gösterilen yüksek alakaya teşekkür edildi.

Büyükelçi Rashad Mamadova ziyaret

2 Eylül 2021 Perşembe - Okunma : 1075

Azerbaycan’ın yeni Ankara Büyükelçisi Rashad Mammadov'u Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’ten oluşan Heyeti makamında ziyaret ederek, tebriklerini sundu. Büyükelçilikte gerçekleşen ziyarette Marmara Grubu Vakfı hakkında Büyükelçi'ye bilgi sunumunda bulunuldu ve başarı dilekleri sunuldu.