Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Khishigsuren Sharava Ziyaret.

27 Eylül 2023 Salı - Okunma : 311

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Moğolistan'ın İstanbul Başkonsolosu Khishigsuren Sharav'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver Moğolistan'ın katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek önemi de belirtti.

Muhammetnur Övezova Ziyaret

26 Eylül 2023 Pazartesi - Okunma : 327

İstanbul'a yeni tayin olan Türkmenistan Başkonsolosu Muhammetnur Övezov'a Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver bir "hoş geldiniz" ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver Başkonsolos Muhammetnur Övezov'a Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi arzında bulunarak başarı dileklerini ve tebriklerini sundu.

Prof. Dr. Piotr Klodkowski Dr. Akkan Suveri ziyaret etti

25 Eylül 2023 Pazartesi - Okunma : 390

Krakov Jagiellonian Üniversitesi Öğretim Üyeleri'nden Prof. Dr. Piotr Klodkowski Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti Ziyarette Orta Avrupa ve Avrasya üzerine akademik görüş alışverişinde bulunuldu.

Çin Devleti 74. Yaşında

24 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 419

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiadong tarafından Çin Halk Cumhuriyeti'nin Kuruluşu'nun 74. Yılı münasebetiyle bir Gala Yemeği verildi. Yemekte sergilenen performans gösterisi büyük bir ilgi topladı. İstanbul’da bulunan misyon şeflerinin büyük katılım sağladığı Gala Yemeği'nde Marmara Grubu Vakfı da; Sezgin Bilgiç, Cafer Okray ,Ümran Köksüz, Mahmut Saklı ve Oğuzhan Ceylan ile temsil edildi.

Amirsaid Agzamkhodjayeve veda

24 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 391

Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev'in İstanbul'daki diplomatik misyon temsilciliğinin sona ermesi münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı'nda bir "güle-güle" yemeği verildi. İstanbul’dan Varşova'ya Büyükelçi olarak atanan Amirsaid Agzamkhodjayev'e Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini Prof. Dr. İlber Ortaylı sundu. İstanbul'daki görevi esnasında Marmara Grubu Vakfı ile müstesna bir dostluk kuran Büyükelçi Amirsaid Agzamkhodjayev'e tebrik ve başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Ukrayna Bağımsızlık Günü Kutlandı

23 Eylül 2023 Perşembe - Okunma : 460

Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilsky ve Eşi Nedilska Ukrayna Bağımsızlık Günü münasebetiyle bir resepsiyon verdi. İstanbul'da bulunan mülki erkanla diplomatik misyon şeflerinin katıldığı resepsiyonda; 2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Birincisi olan Ruslana Lyzhychko müstesna bir performansla katılımcılara emsalsiz bir konser verdi.

11. Cumhurbakanı Abdullah Gül’ü Makanımda ziyaret

22 Eylül 2023 Perşembe - Okunma : 495

Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Ümran Köksüz ve Mahmut Saklı’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Lazar Comanescu ya ziyaret

21 Eylül 2023 Çarşamba - Okunma : 448

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Lazar Comanescu'yu makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu.

Lui Shaobin Marmara Grubu Vakfındaydı

20 Eylül 2023 Çarşamba - Okunma : 496

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin, Marmara Grubu Vakfı'nın Eylül ayı toplantısında misafir konuşmacı olarak yer aldı. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong birlikte Marmara Grubu Vakfı'na gelen Büyükelçi Lui Shaobin, onuncu yılını idrak eden Kuşak ve Yol inisiyatifinin ortaya koyduğu kazanımları; Marmara Grubu Vakfı'nın aralarında işinsanlarının, akademisyenlerin, devlet adamlarının ve gazete yazarlarının bulunduğu yaklaşık 70 önemli şahsiyetine anlattı. Yakasında Marmara Grubu Vakfı rozeti ile yemeğe gelen Büyükelçi'nin, yaptığı başarılı değerlendirmeler üzerine Genel Sekreter Sezgin Bilgiç, Büyükeçi'nin Vakfa Fahri Üye yapılmasını teklif etti. Genel Başkan Dr. Akkan Suver; teklifin ilk Yönetim Kurulu'nda ele alınacağını söyledi. Konuşması sonrası Büyükelçi Lui Shaobin'e Marmara Grubu Vakfı adına Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar ile Devlet Eski Bakanı Ali Talip Özdemir tarafından ayrı ayrı hediye sunumunda bulunuldu.

Dr. Suver, Mehdi Erramiye Ziyaret

19 Eylül 2023 Salı - Okunma : 485

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Fas Krallığının yaşadığı büyük deprem sonrası, Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mehdi Errami'ye bir geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, sivil toplum adına geçmiş olsun dileklerini sunduktan sonra, 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas'ın önceki Başbakanı'yla katılımından dolayı da Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini iletti.