Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Katolik Dünyası Paskalya Bayramı’nı kutladı

9 Nisan 2023 Pazar - Okunma : 525

Katolik Dünyası’nın Paskalya (Diriliş) Bayramı İstanbul’da da kutlandı. İstanbul Katolik Süryani Kilisesinde gerçekleşen Bayram tebrik töreninde Marmara Grubu Vakfı da hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Cafer Okray ve Eşi Şen Okray, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyesi Ferit Sağ ile birlikte Süryani Patrik Vekili Korepiskopos Orhan Çanlı'yı makamında tebrik ettiler.

Ali Rıza Arslan Solar Fuarına katıldı

7 Nisan 2023 Cuma - Okunma : 570

Güneş enerjisi ve teknoloji alanında açılan Solar Enerji Fuarı'na Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Ali Rıza Arslan firması Klaus & Miller ile katıldı. Yenilenebilir Enerji Sistemleri alanında çalışmalar yapan Ali Rıza Arslan’ın Otağ şeklindeki standı büyük bir ilgi gördü. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver' in ziyaret ettiği Klaus & Miller otağı Çinli ve Türk iş insanlarının akınına uğradı.

Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Ruslan Kazakbayev Dr Akkan Suveri ziyaret etti

6 Nisan 2023 Perşembe - Okunma : 528

Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Ruslan Kazakbayev beraberinde Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sydikova ile birlikte Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver' i ziyaret etti. Ziyarette sivil toplum alanında Türk - Kırgız ilişkilerinde neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Sarıyara ziyaret

6 Nisan 2023 Perşembe - Okunma : 564

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne gösterdiikleri yüksek alakadan dolayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Sarıyar'a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Dr Akkan Suver ve Cafer Okray Başkan Yardımcısı Selçuk Sarıyar'a bilgi sunumunda da bulundular

Alparslan Türkeşi kaybedeli 26 yıl oldu

4 Nisan 2023 Salı - Okunma : 481

Türk milliyetçi hareketinin önde gelen ismi Alparslan Türkeş'i 4 Nisan 1997 günü ebediyete uğurlamıştık. Alparslan Türkeş'in ebediyete intikalinin 26.yılında Dr. Akkan Suver bir mesaj yayınladı.

Dr.Akkan Suver, Dünya Türkleri Genel Kurulu’nda konuştu

1 Nisan 2023 Cumartesi - Okunma : 536

Dünya Türkleri Bilim Teknoloji Akademisi'nin 1.Genel Kurulu’na katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Türk Dünyası ile ilgili bir konuşma yaptı. Dr.Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı ile birlikte geldiği Genel Kurulun açılışında yaptığı konuşmada Türk Dünyası'nın birlikteliğinin önemini anlattı.

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Dışişleri Enstitüsü ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı

30 Mart 2023 Perşembe - Okunma : 548

Marmara Grubu Vakfı merkezi Pekin’de bulunan Çin Halkı Dışişleri Enstitüsü ile sivil toplum alanında ortak projeleri hayata geçirmek ve etkinlikler yapmak üzere bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Marmara Grubu Vakfından Havalimanı na teşekkür ziyareti

27 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 613

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi esnasında gösterdikleri yüksek ev sahipliğinden dolayı Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ile Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı, Havaalanı Mülki Amiri Mehmet İlker Haktankaçmaz ile Havalimanı Emniyet VIP Sorumlusu Ömer Karan'a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Heyet gösterdikleri yüksek ilgiden dolayı Haktankaçmaz'a ve Karan'a Marmara Grubu Vakfı'nın Anı Plaketlerini sundu.

Denge ve Denetleme Ağı Danışma Kurulu toplandı

25 Mart 2023 Cumartesi - Okunma : 607

Denge Denetleme Ağı Danışma Kurulu toplandı. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver 'in de aralarında bulunduğu Denge ve Denetleme Ağı Danışma Kurulu ( Adil ve özgür bir seçim) kampanyası hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere toplandı. Danışma Kurulu üyeleri'nden Prof Dr Fuat Keyman, Müjgan Suver, Denge Denetleme Ağı Sözcüleri Murat Can Işıldak, Zübeyde Ozanözü ve Prof. Dr. Mehmet Nuri Gültekin'i toplantı sonrası birarada görmektesiniz.

Atatürkün Astanadaki Heykeli'ni Dr.Akkan Suver ziyaret etti

21 Mart 2023 Salı - Okunma : 632

Astana' da Atatürk Heykeli'ni ziyaret eden Dr.Akkan Suver, ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada ; Kazak halkının Atatürk 'e olan saygısının her türlü takdirin özerinde olduğunu görmenin mutluluğu içindeyim, dedi Atatürk Heykeli Astana' nın en büyük parkının ortasında yer almaktadır.