Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Gençlerin Demokratik Katılımı Semineri

24 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1770

Avrupa Birliği Projesi kapsamında Marmara Grubu Vakfı'nın düzenlediği seminerler devam ediyor. Marmara Üniversitesinde gerçekleştirilen Doç. Dr. Yonca Özer moderatörlüğünü yaptığı ''Demokrasi İçin Siyasal Katılımın Önemi: Gençlerin Demokratik Katılımı'' başlıklı seminer'de Prof. Dr. Serhat Güvenç, demokratik süreçlere katılım ve katılımın mekanizmaları ile ilgili deneyimlerini paylaştı. AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar projesinin tanıtımını yaptı. Seminer'e ev sahipliği yapan Marmara Üniversitesi Avrupa Araştırmaları Enstitü Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Dartan ve proje ortağı Türk-Alman Enstitüsü'nden Kenan Kolat, Dr. Ertekin Özcan ve Cem Gençtürk de seminer de görüşlerini açıklayarak katılım sağladı.

Yunanistan Başkonsolosu Georgia Soultanopoulov’a ziyaret

24 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1635

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgia Soultanopoulov ‘u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Yunanistan Başkonsolosu Georgia Soultanopoulov’a ülkesinin Zirve’de temsiline verdikleri önemi anlattı ve Yunanistan’ın Zirve’de yüksek düzeyde temsili konusunda destek istedi.

Çin Barış ve Silahsızlandırma Derneği CPAPD Marmara Grubu Vakfındaydı

23 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1533

Çin Halk Cumhuriyeti Barış ve Silahsızlandırma Derneği'nden (CPAPD) An Yuejun, Hou Hongyu, Shen Fang, Han Shuai'den oluşan bir Heyet Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Oluş Molu ve Lamiya Valiyeva ile görüşen Barış ve Silahsızlandırma Derneği temsilcileri Marmara Grubu Vakfı'nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde hazır bulunacaklarını da belirttiler.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat’a ziyaret

22 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1967

Marmara Grubu Vakfı, Türk Kadınlar Birliği Derneği ve Türk-Alman Eğitim, Kültür, Politika Enstitüsü TBMM’de karar alma organlarını ziyaret ederek gençler ve kadınlar ile ilgili yürütülmekte olan politikalar hakkında bilgi aldı. İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat’ı makamında ziyaret eden, Marmara Grubu Vakfı’ndan Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ebrar Eda Demir ve Ömer Yıldırım, Türk Kadınlar Birliği Derneği’nden Yasemin Kültür ve Demet Erdemir, Türk-Alman Enstitüsünden Kenan Kolat, Dr. Ertekin Özcan ve Cem Gençtürk Projenin hedef grubu olan gençler ve kadınlar ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Engin Altay'a ziyaret

22 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1420

TBMM ziyaretleri çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubu'nu da ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı’ndan Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ebrar Demir ve Ömer Yıldırım, proje ortakları Türk Kadınlar Birliği’nden Demet Erdemir ve Yasemin Kültür ile DTI Berlin Türk Alman Kültür Enstitüsü'nden Kenan Kolat, Ertekin Özcan ve Cem Gençtürk'ten oluşan AB Proje Heyeti CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay tarafından kabul edildi. Heyet İstanbul Milletvekili Engin Altay'a uygulanmakta olan (Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi) hakkında bilgi sunumunda bulundu. Heyet mensuplarına İstanbul Milletvekili Engin Altay da CHP'nin kadın, gençlik ve demokrasi alanında çalışmaları hakkında kapsamlı bir bilgi sundu.

İYİ PARTİ Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur'a ziyaret

22 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1466

Marmara Grubu Vakfı'nın Türk Kadınlar Birliği ve Berlin DTI Berlin Türk Alman Kültür Politika Enstitüsü ile birlikte uyguladığı (Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi) kapsamında gerçekleştirdiği TBMM ziyaretinde, Heyet mensupları İYİ PARTİ'yi de ziyaret ettiler. İYİ PARTİ Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’u TBMM'deki makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı'ndan Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ebrar Demir ve Ömer Yıldırım, Türk Kadınlar Birliği'nden Demet Erdemir ve Yasemin Kültür ile DTI Berlin Türk Alman Kültür Enstitüsü'nden Kenan Kolat, Ertekin Özcan ile Cem Gençtürk gerçekleşmekte olan proje çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular. Milletvekili Dr. Aylin Cesur, İYİ PARTİ'nin demokrasi, kadın ve gençlik konularındaki çalışmaları hakkında Heyet mensuplarına bilgi sundu.

AK PARTİ İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'a ziyaret

22 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1460

Marmara Grubu Vakfı Türk Kadınlar Birliği ve merkezi Berlin'de bulunan DTI Berlin Türk Alman Kültür Politika Enstitüsü ile birlikte uygulamakta olduğu (Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi) çalışmaları çerçevesinde AK PARTİ İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'ı TBMM'deki makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı'ndan Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ebrar Demir ve Ömer Yıldırım ile Türk Kadınlar Birliği'nden Demet Erdemir ve Yasemin Kültür ve DTI Berlin Türk Alman Kültür ve Politika Enstitüsü'nden Kenan Kolat, Ertekin Özcan ile Cem Gençtürk'ten oluşan Heyet mensupları AK PARTİ İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'a uygulanan proje hakkında bilgi sunumunda bulundu. AK PARTİ İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da Heyet mensuplarına gençlere ve kadınlara dönük Meclis çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TBMM Başkan Vekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'a ziyaret

22 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1630

Marmara Grubu Vakfı; Türk Kadınlar Birliği ve DTI Berlin Türk Alman Politika Enstitüsü ile birlikte uygulamakta olduğu AB Projesi (Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi) çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. TBMM'de grubu bulunan partileri ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı'nın ilk ziyareti TBMM Başkan Vekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan'a oldu. Makamında Marmara Grubu Vakfı’ndan Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ebrar Demir, Ömer Yıldırım, Türk Kadınlar Birliği'nden Demet Erdemir ve Yasemin Kültür, DTI Berlin Türk Alman Kültür ve Politika Enstitüsü'nden Kenan Kolat, Ertekin Özcan ve Cem Gençtürk'ü kabul eden TBMM Başkanvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan'a proje çalışmaları hakkında bilgi sunuldu ve gençlerle kadınların demokrasi içinde sorumluluğu üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Viyana’da şehit edilen Büyükelçi Hüseyin Danış Tunagil anıldı

22 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1515

ASALA militanları tarafından 22 Ekim 1975’te şehit edilen Viyana Büyükelçisi Daniş Tunalıgil, şehit edildiği elçilik binası önünde yapılan törenle anıldı. Viyana Büyükelçisi Ümit Yıldırım başta olmak üzere Türk diplomatların katıldığı törende, Avusturya Türk toplumunun temsilcileri de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı gönüllülerinden Birol Kılıç da Anma Töreni’nde hazır bulundu.

Macaristan Milli Bayramı kutladı

22 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 1488

Macaristan Milli Bayramı Macaristan İstanbul Başkonsolosu Laszlo Keller tarafından İstanbul'da Macar Kültür Merkezi'nde verilen bir Resepsiyonla kutlandı. Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis'in de katıldığı Resepsiyona İstanbul Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in yanı sıra bir çok ülkenin diplomatik misyon temsilcisi de katıldı. İki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından başlayan etkinlikte konuşan Büyükelçi Viktor Matis ve Başkonsolos Laszlo Keller Türk-Macar münasebetlerinin sahip olduğu değerleri ve Macarların kavuştukları demokratik yapıyı anlattılar.