Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


TÜSİAD Türkiye ekonomisini değerlendirdi

31 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2344

Kariyer ve Fahri Konsoloslar "TÜSİAD'ın Türkiye Ekonomisi ve Küresel Eğilimler Değerlendirmesi" konulu toplantısında biraraya geldi. Macaristan İstanbul Başkonsolosu ve ICC Dönem Başkanı Balázs Hendrich'in yanı sıra TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası ve TÜSİAD Başekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu Türkiye ekonomisine dair değerlendirmeler yaptı. Dr. Akkan Suver’in de katıldığı toplantıda açılış konuşmasını ICC Dönem Başkanı ve Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich’in yaptı. TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Bahadır Kaleağası “Küresel Eğilimler-Türkiye, AB ve Dünya” konulu bir sunum yaparken, TÜSİAD Başekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu “Türkiye Ekonomisi” konulu bir tebliğ sundu. Etkinliğin katılımcıları sunumların ardından yapılan soru-cevap oturumunda Türkiye ekonomisi ve küresel eğilimleri masaya yatırdı.

Dr. Suver, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ziyaret etti

29 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 3121

Marmara Grubu Vakfı Başkan Dr. Akkan Suver, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich’i makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yaptı. Macaristan önceki Cumhurbaşkanı Pál Schmitt’in 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Akıllı Şehirler konusuna da dikkat çekildi.

Bulgaristan Başkonsolosu’na ziyaret

29 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 3117

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov’u makamında ziyaret etti. Kabulde Konsolos Petar Arabadzhev de hazır bulundu. Dr. Suver Akıllı Şehirler kapsamında bir Belediye Başkanının ve önceki Cumhurbaşkanlarından Petar Stoyanov’un teşrifi konusunun önemini gündeme getirdi.

Ukrayna Başkonsolosunu Ziyaret

29 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 2206

Dr. Akkan Suver 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ve bilgi sunumu ziyaretlerine Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gaman ile devam etti. Ukraynanın 2018 Avrasya Ekonomi Zirvesinde temsiline büyük önem verdiklerini vurgulayan Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Oleksandr Gaman’dan desteğini rica etti.

Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov Ali Rıza Arslanı kabul etti

26 Ocak 2018 Cuma - Okunma : 2906

Özbekistan'da temaslarda bulunan Ali Rıza Arslan ve arkadaşları Başbakan Abdulla Aripov tarafından kabul edildiler. Türk işadamlarının Özbekistan'a gelmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Başbakan Abdulla Aripov'a Ali Rıza Arslan 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdikten sonra kendilerini Zirveye davet etti. Kabulde Mehmet Fatih Arslan ve Alparslan Uçar'da Özbekistan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Cemşid Kuçkarov'la birlikte hazır bulundular.

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu yapıldı. Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkan

24 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2864

Marmara Grubu Vakfı'nın Olağan Genel Kurulu geniş bir katılımla İstanbul'da Malta Köşkü'nde yapıldı. Çalışmalarına Ertuğrul Kumcuoğlu'nun başkanlığında İncilay Toplar, Av. Oktay Gök, Yalçın Sönmez ve Turan Sarıgülle'den oluşan Genel Kurul Divanı'yla başlayan Marmara Grubu Vakfı'nın yıllık faaliyet raporunu okuyan Dr. Akkan Suver 2017 yılını anlattı. Geçen yıl Marmara Grubu'nun 24 defa yurt dışına çıktığını, üçer defa Azerbaycan'a, Karadağ'a ve Çin Halk Cumhuriyeti'ne, birer defa da Makedonya, Romanya, Bosna Hersek'e, Moldova'ya, Avusturya'ya, Arnavutluk'a, Kosova'ya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne, Slovenya'ya, Moğolistan'a ve Özbekistan'a gidildiğini ve bu ülkelerde tertiplenen etkinliklerde sivil toplum kimliğiyle Türkiye'nin aydınlık yüzünü temsil ettiklerini vurgulayan Dr. Suver kendisine destek olan arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Suver Türkmenistan Başkonsolosu Seyitmammedov’u ziyaret etti

19 Ocak 2018 Cuma - Okunma : 2515

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretlerinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Mıratgeldi Seyitmammedov’u makamında ziyaret etti. Ziyarette 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Türkmenistan’ın katılımına büyük önem verdiklerini vurgulayan Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın enerji politikasının sunumunu özellikle de beklediklerini de ziyaretinde vurguladı. Ziyarette Başkonsolos Mıratgeldi Seyitmammedov Dr. Akkan Suver’e Türkmenistan İlimler Akademisi tarafından Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov adına hazırlanan tarihi “İrfan Kaynağı” adlı bir kitabı da hediye etti.

20 Yanvar-2O Ocak Faciasının Acı Yıldönümü

19 Ocak 2018 Cuma - Okunma : 2243

20 Ocak (20 Janvar-Kara Ocak) Azerbaycan tarihinin kara günü münasebetiyle bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, ‘’- 20 Ocak günü Ermenistan yalnız Azerbaycan’a, yalnız Türk dünyasına karşı değil, bütün insanlığa bir suç karşı işlemiştir. Bu insanlık suçu geleceğin Karabağ faciasının başlangıcıdır. Bu günü unutmamalıyız. İnsanlığa karşı işlenen bu suçu nesilden nesille aktarmakla yükümlüyüz.20 Ocak günü için özellikle de gençlere bilgiler aktaracak eserlere de sahip çıkmalıyız.’’ dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Aziz Sancar’dan Mardin Üniversitesine Replika Hediyesi

18 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 3028

Türkiye'nin Nobel ödüllü Bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar kendisine verilen Nobel Ödülü'nü daha önce Büyük Atatürk'e ithaf ettiği için sergilenmek üzere Anıtkabir'de düzenlenen bir törenle Anıtkabir'e hediye etmişti. Nobel Komitesi'nin geleneksel olarak Ödülle beraber verdiği üç orijinal Replika'dan birini daha önce mezun olduğu İstanbul Üniversitesi'ne veren Prof. Dr. Sancar, ikinci Replika'yı da çalıştığı Kuzey Carolina Üniversitesine armağan etmişti. Prof. Dr. Aziz Sancar son Replika'yı da doğduğu şehrin Üniversitesi'ne hediye etti. Bu vesileyle Hilton Oteli'nde yapılan bir törenle; Mardin Vakıfları'nın başkanlığını yapan Av. Haluk Eldem ve Vali Kemal Nehrozoğlu, Artuklu Üniversitesi Rektörü'ne Aziz Sancar'ın Nobel Replikası'nı birlikte verdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Suver Gürcistan Başkonsolosu’nu ziyaret etti

18 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 2457

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Gürcistan’ın İstanbul Başkonsolosu Inga Kikvadze’yi makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Dr. Suver, Başkonsolos Inga Kikvadze’ye Gürcistan’ın Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımlarına verdikleri önemi gündem getirdi.