Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Suver Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’neydi

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 1979

Dr. Akkan Suver KKTC temasları çerçevesinde Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'ni de ziyaret etti. Ziyarette Rektör Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Uğur Özgöker, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Asım Vehbi ile görüşen Dr. Akkan Suver daha sonra Üniversite'de açılan KAAT SERGİSİ'ni de gezdi.

Derviş Eroğlu’na ziyaret

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 2458

Dr. Akkan Suver KKTC önceki Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nu ofisinde ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver’le birlikte gerçekleştirilen ziyaretinde Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’na Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver Kıbrıs’ta

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 2507

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın davetlisi olarak Cumhuriyetin 35.Yıl Törenlerine katılmak üzere Kıbrıs’a gelen Dr. Akkan Suver önce KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın yapılmakta olan Anıt Mezarı’nı ziyaret etti

Dr. Akkan Suvere Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası verildi

13 Kasım 2018 Salı - Okunma : 1716

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i "Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası" ile Onurlandırdı. Ankara'da Avusturya Büyükelçiliği'nde tertiplenen bir törenle Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e "Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası" verildi. Madalya Törenine Avusturya önceki Şansölyesi Dr. Erhard Busek (1991 - 1995) de katıldı. Avusturya'dan Madalya Töreni için özel olarak gelen Dr. Erhard Busek, törende yaptığı konuşmada Marmara Grubu Vakfı'nın Avusturya'da tanınan ve kabul gören bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti. Özel olarak bu madalya töreni için Viyana'dan geldiğini vurgulayan Dr. Erhard Busek, Dr. Akkan Suver'i tebrik etti. Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Ulrike Tilly; Dr. Akkan Suver'in yıllar içinde barış ve diyalog alanında gerçekleştirdiği sivil toplum çalışmalarında ortaya koyduğu hizmetlerinden dolayı Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından "Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası" ile onurlandırıldığını belirterek Dr. Akkan Suver'in madalyasını sundu. Dr. Akkan Suver ise yaptığı teşekkür konuşmasında Avusturya Devleti'nin sivil toplum düşüncesine ve felsefesine verdiği önemi vurguladı ve kendisine verilen bu madalyayı Türk sivil toplumu adına kabul ettiğini belirtti. Törene Ankara'da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra parlamenterler de katıldılar.

Dr. Batir Tursunov İle Görüşme

12 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2254

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Stratejik ve Bölgelerarası Araştırmalar Enstitüsü Genel Müdür Yardımcısı Dr. Batir Tursunov ile Özbekistan Büyükelçiliğinde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Ali Rıza Arslan bir görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmede iki kuruluş arasında yazılı ve sözlü çalışmalarla ilgili yol haritası üzerinde duruldu. Görüşmede Özbekistan Büyükelçilik Müsteşarı Suhrat Yiğitaliev hazır bulundu.

TİKAyı Ziyaret

12 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2426

Marmara Grubu Vakfı, TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Er'i makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Ali Rıza Arslan ve Av. Serhat Tabanca'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Süreyya Er'i yeni atandığı Taşkent Büyükelçiliği görevinden dolayı kutladı. 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver ve arkadaşları, TİKA'nın başarılı çalışmalarından dolayı duydukları yüksek takdiri de belirttiler.

BÜYÜK ATATÜRK VATAN SANA MİNNETTARDIR.

10 Kasım 2018 Cumartesi - Okunma : 3803

10 Kasım 1938 günü ebediyete yolcu ettiğimiz Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk’ü 80 ölüm yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. İstiklalimizi, bağımsızlığımızı ve hür medeni âlemde yar almamızı temin eden Büyük Atatürk “benim mirasım bilimdir buyurmuştu.” Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle O’nun eserlerinin takipçisi olarak bugünlere ulaşmanın yüksek mutluluğu ve sorumluluğu içindeyiz.. Büyük insan rahat uyu…

Montenegro ( Karadağ) Dışişleri Heyeti Marmara Grubu'ndaydı

9 Kasım 2018 Cuma - Okunma : 2297

Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanlığı'ndan Ekonomik ve Kültürel Diplomasi Genel Müdürü Veljko Milonjic ile Üçüncü Sekreter Iva Simonovic Marmara Grubu Vakfı'nda Dr. Akkan Suver'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Prof. Dr. Ali Bardakoğluna Ziyaret

7 Kasım 2018 Salı - Okunma : 2091

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Ali Rıza Arslan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde 16. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nu makamında ziyaret etti. Dr. Suver ve Arslan, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'yla 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ele alınacak "su ve göç - su ve din" oturumuyla ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular.

Oleksandr Gaman'a Ziyaret

6 Kasım 2018 Salı - Okunma : 2085

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman'ı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Ukrayna'nın 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımına Marmara Vakfı'nın verdiği önemi vurguladı.