Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İrina Vlah İstanbuldaydı

29 Temmuz 2022 Cuma - Okunma : 813

Gagavuzya Başkanı Irina Vlah Türkiye'ye yaptığı resmi ziyaret çerçevesinde İstanbul'da Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr.Akkan Suver ile bir araya geldi. Toplantıya, Marmara Grubu Vakfı İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ve Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Belgin Tanrıverdi ile Mahmut Saklı da katıldı. Ziyarette Gagavuz Heyeti; Vitalii Vlah - Dış İlişkiler Genel Müdürü,Andrey Vedutenko - Media Danışmanı ve Tatiana Celebi- Büyükelçilik, II Katibinden oluşmuştu.

Kelony Dünya Koruma Forumu Marmara Grubu Vakfı ile İyi Niyet Anlaşması imzaladı

21 Temmuz 2022 Perşembe - Okunma : 1504

Kelony Dünya Koruma Forumu Marmara Grubu Vakfı ile İyi Niyet Anlaşması imzaladı. İmza Töreninde “WPF” Ceo’su Angela Pietrantoni ve Başkan Genséric Cantournet Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreter Cafer Okray hazır bulundu.

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı Kutlandı

20 Temmuz 2022 Çarşamba - Okunma : 807

Kıbrıs Türk'ünün bağımsızlığının ilk adımı olan Kıbrıs Barış Harekatının 48.yıldönümü İstanbul'da kutlandı. Kıbrıs Türk Kültür Derneği 'nin KKTC istanbul Başkonsolosluğu' nun himayesinde gerçekleştiği Resepsiyon Yıldız Parkı Çadır Köşkü'nde büyük bir katılımla gerçekleşti. Resepsiyonda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Başkanı Prof. Dr. Uğur Özgöker hazır bulundu.

Josef Saigere Ziyaret

19 Temmuz 2022 Salı - Okunma : 717

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, gelecek yıl tertiplenecek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Avusturya İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger'e bir bilgilendirme ziyareti yaptı.

Baski Genel Müdürü İzzet Günal’a Ziyaret

18 Temmuz 2022 Pazar - Okunma : 776

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı ve Karadağ (Montenegro) Balıkesir Fahri Konsolosu Dr. Akkan Suver AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'le birlikte Balıkesir Su İşleri (BASKİ) Genel Müdürü İzzet Günal'a makamında bir nezaket ziyareti yaptı.

Hasköy Musevi Mezarlığına yapılan saldırıyı kınadık

15 Temmuz 2022 Perşembe - Okunma : 748

İstanbul Hasköy' de bulunan Musevi Mezarlığı'nda mezar taşlarının kırılması, mezarların tahrip edilmesi üzerine, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Türkiye Hahambaşı' na bir mektup yazarak Marmara Grubu Vakfı'nın üzüntü ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2022 Cuma - Okunma : 875

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün 6.yıldönümü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver bir açıklama yaptı. Açıklamasında Dr.Akkan Suver," 15 Temmuz 2016 günü kalkışılan darbe girişimine Türk Milletinin kahramanca karşı koymasının yıldönümündeyiz. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Onların demokrasimizin yaşaması için ortaya koydukları yüksek kahramanlıklarına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. "dedi

Shinzo Abe için Açılan Taziye Defterini Sezgin Bilgiç imzaladı

14 Temmuz 2022 Perşembe - Okunma : 732

Japonya Eski Başbakanı Shinzo Abe'nin bir suikast sonucu öldürülmesi üzerine İstanbul Japonya Başkonsolosluğunda açılan Taziye Defteri'ni Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç imzaladı. Taziye defterine Sezgin Bilgiç Marmara Grubu Vakfı adına şunları yazdı:

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli Birleşmiş Milletlerde konuştu.

13 Temmuz 2022 Çarşamba - Okunma : 784

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli Birleşmiş Milletler'de "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Zirvesi" konusunda konuştu.

Kurban Bayramı Kutlu Olsun

8 Temmuz 2022 Cuma - Okunma : 791

Müslüman Dünyası Kurban Bayramı' nı yeniden yaşamanın sevinci içinde. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver: Kurban Bayramı münasebetiyle bir Bayram Tebriği yayınladı:" - İdrak etmek üzere bulunduğumuz Kurban Bayramının, Türk Milletine, Türklük Coğrafyasına ve Müslüman Alemine barış, saadet ve iyilikler getirmesini temenni ediyorum. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Kurban Bayramı'nı insanlık alemine esenlikler getirmesini diliyorum. Nice Bayramları sağlık, mutluluk içinde kutlamak dileğiyle"