Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Şişecama Ziyaret

14 Kasım 2022 Pazartesi - Okunma : 343

26. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı 'dan oluşan bir heyet Şişecam Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kırman'ı makamında ziyaret etti. Tanıtım ziyareti sonrası Şişecam Fabrikalarının Kurucusu Atatürk için cam bir platforma özel kırma yöntemiyle portresini yapan İsviçre'li Çağdaş Görsel Sanatçı Simon Berger'in eseri ziyaret edildi.

Taksim İstiklal Caddesi'ndeki Saldırıyı Lanetliyoruz

13 Kasım 2022 Pazar - Okunma : 287

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde İstiklal Caddesi'nde bombalı bir terör saldırış meydana geldi. Saldırıyı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle lanetliyoruz. Hayatını Kaybeden 6 yurttaşımıza rahmet diliyor, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

5. Medya Okuryazarlığı Forumu yapıldı

12 Kasım 2022 Cumartesi - Okunma : 376

İstanbul 5. Medya Okuryazarlığı Forumu’nda; Domino's Türkiye ve Birising Yazılım, Veri Okuryazarlığı hakkında bilgi sunumunda bulundu. Aralarında, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı da konuşmacı olarak programa katıldı. Birising Yazılım adına Sayın Osman Aktaş ve Domino's Türkiye adına Sayın Erhan Serter konuşmalarını gerçekleştirdi.

Ekümenik Patrik Bartholomeos Marmara Grubu Vakfını Kabul Etti

10 Kasım 2022 Perşembe - Okunma : 338

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver gelecek yıl gerçekleşecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Ekümenik Patrik Bartholomeos’u makamında ziyaret etti. Bilgi sunumunda bulunulan ziyarette İcra Konseyi Üyeleri Yüksel Çengel, Sezgin Bilgiç, Ümran Köksüz, Cafer Okray ve Mahmut Saklı da hazır bulundu.

Büyük Atatürk Vatan Sana Minettardır

10 Kasım 2022 Perşembe - Okunma : 601

Ebediyete intikallerinin 84.yıllarında Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimiz ile bizlere kazandırdığınız emsalsız değerlere minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak ebediyete intikallerinin 84.yılında, farklılığı özümsemiş uluslararası bir sivil inisiyatif olarak hukukun üstünlüğüne, çağdaşlığa, katılımcı demokrasiye, laikliğe, Cumhuriyete ve eserlerinize bağlılığı bir prensip olarak benimsemenin gururu ile yüksek huzurunuzda saygı ve tazimle eğiliyoruz. BÜYÜK ATATÜRK VATAN SANA MİNNETTARDIR

Fransa Başkonsolosuna Ziyaret

9 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 320

Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreter Cafer Okray'ı makamında kabul etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Rumeli Kanaat Önderleri Bir Arada

9 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 197

Aralarında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver'in de bulunduğu Rumeli Kanaat Önderleri bir araya geldi. Rumeli Tek Tv Sahibi Atilla Baykal'ın öncülüğünde toplanan ve aralarında geçmiş dönem Milletvekili ve Bakanları'nında bulunduğu Heyet mensupları Balkan konuları üzerinde konuştular. Dr. Akkan Suver de son seyahati Gagavuzya'yı anlattı.

KEİ Genel Sekreterine Ziyaret

9 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 407

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Karadeniz Ekonomik İşbirliği - KEİ Genel Sekreteri Lazăr Comănescu ile bir araya geldi. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Karadeniz Ekonomik İşbirliği - KEİ Genel Sekreterini makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Şuşa Zaferi Hayırlı Olsun

8 Kasım 2022 Salı - Okunma : 392

Azerbaycan'ın Büyük Zafer Günü 8 Kasım Zafer Bayramı'nın ikinci yılındayız. Vatan Muharebesiyle işgal altında bulunan Karabağ artık ebediyen Azerbaycan toprağıdır. Şuşa Zaferi'nin ikinci yılı münasebetiyle bir demeç veren Marmara Grubu : Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yüksek iradesi ve kahraman Azerbaycan askerlerinin büyük azmiyle gerçekleşen Zafer Bayramı'nı kutladı. Dr.Akkan Suver'in demeci şöyledir: " Bu büyük Bayram Günü'nde Azerbaycanlı soydaşlarımızı kutluyoruz Kahraman Azerbaycan askerlerini kutluyoruz. Ve tarihi zaferi yöneten Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i kutluyoruz. . Bu zaferle; Azerbaycan ordusu 44 günde 3 şehir, 4 kasaba ve 286 köyü işgalden ve zulümden kurtardı ve Ermenistan Ağdam, Kelbecer, Laçin illerini terk etmek zorunda kaldı. İkinci Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan ordusu büyük bir kahramanlık destanı yazdı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, operasyonun başladığı 27 Eylül'ü "Şehitleri Anma Günü" ilan etti. Ermenistan'ın kaybettiği savaş günü olan 10 Kasım tarihini ise "Zafer Günü" ilan etti. Ne var ki kardeş Azerbaycan, bu tarihi, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat günü olduğu için Şuşa'nın işgalinden kurtarıldığı 8 Kasım ile değiştirdi.

Gagavuzya Kasım Şenlikleri Şarap Yortusu

6 Kasım 2022 Pazar - Okunma : 359

Gagavuzya Başkanı İrina Vlah tarafından düzenlenen Kasım Şenlikleri'ne "Gagavuzya Şarap Yortusu" büyük bir coşku, sanat ve dans gösterileriyle Komrat şehrinde gerçekleşti. Bu yıl tertiplenen Kasım Şenlikleri (Şarap Yortusu'na) Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, Sabri Şahin, Mustafa Gültekin, Ziya Cihan katıldılar. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Belediye temsilcileriyle birlikte Antalya ve Çanakkale Belediyeleri de Kasım Şenlikleri'nde (Şarap Yortusu'nda) hazır bulundular.