Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


KEİPA (PABSEC) 54 Genel Kurulu Toplandı

20 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 1976

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 54. Genel Kurulu Sofya’da toplantı. Bulgaristan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı Tsveta Karayancheva’nın konuşmasıyla çalışmalarına başlayan KEİPA (PABSEC) Genel Kurulu’nda Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Tomislav Donchev de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı adına Genel Kurula katılan Dr. Akkan Suver da yaptığı konuşmada Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin önemi üzerinde durdu.

Dr. Erhard Busek Dr. Suver'i kabul etti

18 Kasım 2019 Pazartesi - Okunma : 1516

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Müjgan Suver ve Birol Kılıç ile birlikte Suver Şansölye Dr. Erhart Busek'e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgilendirme sunumunda bulundu ve kendisini İstanbul’a davet etti.

Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım Dr. Suver'i kabul etti

18 Kasım 2019 Pazartesi - Okunma : 1780

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Müjgan Suver ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım'ı makamında ziyaret etti. Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım'ın kabulünde Viyana Başkonsolosu Asip Kaya da hazır bulundu.

Avusturya önceki Cumhurbaşkanı Heinz Fischer Dr. Suver'i kabul etti

18 Kasım 2019 Pazartesi - Okunma : 1682

Avusturya önceki Cumhurbaşkanı Heinz Fischer Dr. Akkan ve Müjgan Suver'i kabul etti. Kabulde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı Heinz Fischer'i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Dr. Suver ziyarette Zirve ile ilgili geniş bir bilgi sunumunda da bulundu.

16. Viyana Ekonomik Forumu yapıldı

17 Kasım 2019 Pazartesi - Okunma : 1555

16. Viyana Ekonomik Forumu çalışmalarına Viyana'da Imperial Otel'de tertiplenen Açılış Resepsiyonu ile başladı. Açılış Viyana Ekonomik Forumu Genel Sekreteri Dr. Elena Kirtcheva, Başkan Günther Rabensteiner ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile birlikte yaptıkları konuşmalarıyla çalışmalarına başladı. Türkiye'nin Gülsüm Azeri başkanlığında DEİK Heyetiyle katıldığı 16. Viyana Ekonomik Forumu'nun Açılışı'nda Karadağ (Montenegro) Ekonomi Odası Başkanı Vlastimir Golubovic de ülkesinin sanayi ve ticaret alanındaki fırsatlarını tanıtan ve özetleyen bir sunum yaptı.

Dr. Suver ve Ayrım Azerbaycan Milli Meclisi’nde

16 Kasım 2019 Cumartesi - Okunma : 1371

Azerbaycan’da temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım Azerbaycan Milli Meclisi’ni ziyaret ettiler. Azerbaycan Milli Meclisi’nde Başkan Vekilleri Ziyafet Asgerov ve Valeh Alesgerov ile görüşen Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları ve 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıklarıyla ilgili bilgi sunumunda bulundular.

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Hazar TV ve AZ TV’de konuştular

16 Kasım 2019 Cumartesi - Okunma : 1560

Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi buluşması münasebetiyle çeşitli televizyon, radyo kanalları ve basın toplantıları gerçekleştiren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım; mültikültüralizm, dinler ve kültürlerarası diyalog konularında görüşlerini açıkladılar.

Marmara Grubu Vakfı Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’ne katıldı.

15 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1546

14-15 Kasım 2019`da Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini Liderlerinin Zirvesi’ne Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım ile birlikte katıldılar. Dünya Dini Liderleri 2'nci Bakü Zirvesi’ne bu yıl dünyanın 5 kıtasındaki 70’ten fazla ülkeden din işlerinden sorumlu 25 başkan ve dini tarikatların başkanları dahil olmak üzere yaklaşık 10 uluslararası kuruluştan 500’e yakın üst düzey temsilci katıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kafkas Müslümanları İdaresi Başkanı Allahşükür Paşazade ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da katıldığı zirvede, terörizm, saldırganlık, yabancı düşmanlığı, İslamofobi, antisemitizm ve Hristiyan fobisine karşı, kadın ve çocuk haklarının korunmasında ve gençlerin eğitiminde dini liderlerin, hükümet, bilim ve kamu insanlarının ortak faaliyetlerinin önemi üzerine tartışmalar yapıldı. 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’nde Şeyhülislam Allahşükür Paşazade hazretlerinin 70. doğum günü ve Şeyhülislamlığının 40. Yıldönümü de kutlandı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’nde diyalog ile ilgili konuşma da yaptı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Prof. Dr. Ali Hasanov’a ziyaret

14 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 1521

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım Azerbaycan’da bulundukları süre zarfında resmi ziyaretler gerçekleştirerek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov’u makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Suver ve Ayrım, 8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında Prof. Dr. Ali Hasanov’a bilgi sunumunda bulunarak Azerbaycan’ın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımına büyük önemi verdiklerini vurguladılar.

Hisao Nishimakiye ziyaret

12 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1487

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Japonya’nın İstanbul Muavin Konsolosu Ayumi Takeda da hazır bulundu. Dr. Suver yaptığı bilgi sunumundan sonra Japonya'nın katılımına verdikleri önemi belirtti ve davet konusuna verdikleri önemi de vurguladı.