Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


CUMHURİYETİMİZ 93 YAŞINDA

29 Ekim 2016 Pazartesi - Okunma : 2898

Ulu Önder Atatürk'ün "Büyük Millet Bayramı" diye nitelendirdiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılını idrak ettik. Türk milletini kulluktan vatandaşlığa yükselten ve medeni âlemde şerefli yerimizi almamızı temin eden Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü münasebetiyle İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Valiliğinde sabah tebrikleri kabul etti. 29 Ekim akşamı da İstanbul WOW OTEL'de bir resepsiyon verdi. Tebrik Töreni'nde Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte askeri, mülki ve diplomatik erkân da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Kenan Acıkök'ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti de sivil toplum adına İstanbul Valisi'nin Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik etti.

Denge ve Denetleme Ağı Koordinasyon Grubu Ankarada toplandı

27 Ekim 2016 - Okunma : 3566

Marmara Grubu Vakfı'nın 2011 yılından bugüne aktif işbirliği içinde bulunduğu Denge ve Denetleme Ağının Koordinasyon Grubu, 27-28 Ekim 2016 günleri Ankara'da bir araya geldi. Yargı Grubu Sözcüsü olarak Müjgan Suver'in de katıldığı toplantıda, güncel politik gelişmeler ve durum değerlendirmesi yapıldı. Ağın bileşenlerinin gelecek süreçteki çalışma programı değerlendirildi. Sürdürülebilirlik açısından görev ve sorumluluklar tanımlandı. Toplantıda yapılan değerlendirmeler sonucunda; bundan böyle National Democratic Institute -NDI-, İstanbul Politikalar Merkezi - IPM- gibi Ağ bileşenleri arasında olan Demokratik Katılım Derneği çatısı altında faaliyetlerin sürdürülmesine karar verildi.

Kosova Başkonsolosu Dr. Suver'le görüştü

26 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 2607

Dr. Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Kosova'nın İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina’yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkonsolos; Dr. Akkan Suver'e Marmara Grubun Vakfı’nın Kosova’ya verdiği önemi gündeme getirdi. Ziyaret Kosova'nın geniş çaplı bir katılım gerçekleştirmesi düşüncesiyle son buldu.

Azerbaycan Başkonsolosu Mesim Hacıyev Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

26 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 3655

Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev beraberinde Konsolos Esmira Huseynova ile birlikte Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyaretinde bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bir bilgi sunumu yapan Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Azerbaycan Türkiye ilişkilerinde sivil toplum faaliyetlerinin önemini vurguladı. Marmara Grubu Vakfı Şeref Defteri'ni de imzalayan Başkonsolos Mesim Hacıyev ile Dr. Suver gelecek yıl tertiplenecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Türkiyeye resmi ziyarette bulundu

25 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 3204

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Türkiye'ye bir ziyarette bulunarak, başta Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu olmak üzere devlet adamlarımızla görüşmelerde bulundu. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş tarafından bir akşam yemeğiyle de ağırlanan Prof. Dr. Ali Hasanov'un yemeğine Dr. Akkan Suver ile Şamil Ayrım da katıldı. Yemekte Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bagırov, Turizm ve Tanıtma Eski Bakanı İlhan Aküzüm, İstanbul Milletvekili Murtuza Zengin ve SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Vagıf Aliyev'de hazır bulundu.

Kazakistan Büyükelçisi Veda Etti

24 Ekim 2016 Pazartesi - Okunma : 3077

Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Kazakistan'ın Güney Eyalet Valiliği'ne tayin olması münasebetiyle, Türkiye'den ayrılıyor. İstanbul'da Intercontinental Otel'inde görevinden ayrılması münasebetiyle şerefine tertiplenen Veda Resepsiyonu'na diplomatik erkân ve işadamları katıldılar. Veda Resepsiyonu'nda bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Canseyit Tüymebayev'in Türkiye'de başarılı ve verimli hizmetler ortaya koyduğunu, Türk - Kazak münasebetlerini geliştirdiğini, dolayısıyla sıcak hatırasının unutulmayacağını gündeme getirdi.

DR. AKKAN SUVER POLONYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU GRZEGORZ MİCHALSKİ'Yİ ZİYARET ETTİ

21 Ekim 2016 Cuma - Okunma : 2803

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver İstanbul Polonya Başkonsolosu Grzegorz Michalski’yi makamında ziyaret ederek, Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sundu. Ziyarette Polonya’nın Zirve’ye katılmasına önem verdiklerini vurgulayan Dr. Suver, 2 ülke arasında mevcut bulunan ticari ilişkilere de Zirve’nin yeni bir kapı açacağını belirtti.

Medeniyetler İttifakı İstanbul’da Toplandı

20 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 3094

Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al-Nasser’in katılımıyla Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı İstanbul’da toplandı. “Şiddete Varan Aşırıcılıkla Mücadelede Gençliğin Rolü” isimli uluslararası konferans İstanbul’a gelen Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al-Nasser’in ve Türkiye’den Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in katılımıyla İstanbul Hilton Oteli’nde yapıldı. Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Bekir Karlığa ile Türk Konseyi Genel Sekreteri Ramil Hasanov’un da tebliğ sunduğu Konferans büyük ilgi gördü. Konferansa Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver ve Av. Ercüment Güvercin de katıldı.

Özbekistan Başkonsolosluğunu Marmara Grubu Vakfı ziyaret etti

19 Ekim 2016 Çarşamba - Okunma : 3182

Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Shukhrat Aminov ve Konsolos Jahongir Parmanov’u makamında ziyaret ederek, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Davet sırasında Özbekistan Başkonsolosu Shukhrat Aminov İslam Kerimov sonrasının Özbekistan’ı hakkında bilgi sunumu yaptı.

Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Patrik Bartholomeos u Makamında ziyaret etti

15 Ekim 2016 Cumartesi - Okunma : 3053

Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Cafer Okray ve Kenan Acıkök’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Patrik Bartholomeos'u makamında ziyaret ederek, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Zirve hakkında geniş bir bilgi sunumunda da bulunan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri, Patrik'in bugüne kadar Vakfın çalışmalarına gösterdiği ilgiye de teşekkür ettiler.