Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Amirsaid Agzamkhodjayeve Yemek

24 Ocak 2023 Salı - Okunma : 308

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan'ın İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev onuruna bir Akşam Yemeği verdi. Yemekte Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile Genel Başkanı Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Mütevelli Heyet Üyeleri Mahmut Saklı, Mustafa Ergin, Cemal Bilgiç ile Dr. Faruk Gökyer de hazır bulundular. Yemekte, Marmara Grubu Vakfı Heyeti Özbekistan Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev'e 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Özbekistan'ın katılımına verdikleri yüksek önemi gündeme getirdi.

Orhan Erinçi Kaybettik

23 Ocak 2023 Pazartesi - Okunma : 305

Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarında yer almış gönüllülerimizden Gazeteci Orhan Erinç'i kaybettik. Uzun yıllar Cumhuriyet Gazetesi'nin başında bulunan ve Türkiye Gazeteciler Cemiyesi'nde başkanlık yapan Orhan Erinç'in ebediyete intikali münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ne bir başsağlığı mesajı göndererek, sabır dileklerini sundu. “Değerli arkadaşımız Orhan Erinç’in elim kaybından dolayı duyduğumuz acı tarifsizdir. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’nı şerefle ifa etmiş ve başkanlığı döneminde, başarılı hizmetler gerçekleştirmiş arkadaşımız Orhan Erinç’e, Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi’ne sabır dileklerimi sunuyorum. En içten saygılarımla.”

Kazakistan Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfını Ziyaret etti

16 Ocak 2023 Pazartesi - Okunma : 520

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev Marmara Grubu Vakfı’nda Dr.Akkan Suver’i ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mustafa Ergin de hazır bulundu. Dr.Akkan Suver ve Mustafa Ergin Büyükelçi Yerkebulan Sapiyev’e 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Yeşil İş Dünyası Kadınlar Resepsiyonu

13 Ocak 2023 Cuma - Okunma : 576

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu'nun desteğiyle gerçekleşen (Yeşil İş Dünyası Çalıştayı) nihayete erdi. Başarı ile sona eren Yeşil İş Dünyası çalıştayı sonrası Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjien Uijterlinde, Hollanda Sarayı'nda bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda Marmara Grubu Vakfı'nı Mustafa Ergin ve Laura Maulenova birlikte temsil ettiler.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Güle ziyaret

12 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 618

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı ile birlikte Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül'e bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti Belediye Başkanı Erdem Gül'e, Marmara Grubu Vakfı'nın ve 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular.

Ukrayna Başkonsolosuna Ziyaret

12 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 361

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Monsenyör Yusuf Sağ Dr.Akkan Suveri ziyaret etti

10 Ocak 2023 Salı - Okunma : 559

Süryani Katolik Kilisesi' nin önceki Patrik Vekili Monsenyör Yusuf Sağ, yeni yıl münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı 'nda Dr Akkan Suver'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Geride kalan yıllara ait hatıraların gündeme getirildiği ziyarette Dr. Akkan Suver, Monsenyör Yusuf Sağ'ın hizmetlerinin “unutulmaz" olduğunu belirtti.

Nikolaos Manginas Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

7 Ocak 2023 Cumartesi - Okunma : 546

Uzun yıllar Fener Patrikhanesi'nin fotoğrafçılığını yapan iki yıl önce kaybettiğimiz fotoğrafçı Nikolaos Manginas adına yapılan Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nın Ödül Töreni Bomontiada Ara Güler Sergi Salonu'nda yapıldı. Geniş bir katılımla yapılan Ödül Töreni'nde yarışmada birinciliği kazanan Hintli Fotoğrafçı Pranab Basak oldu. Ödül Töreni'nde Marmara Grubu Vakfı adına Şen Okray, Mustafa Ergin, Mahmut Saklı ve Laura Maulenova hazır bulundu.

Papa XVI Benoitın Gıyabi Cenaze Merasimi Yapıldı

7 Ocak 2023 Cumartesi - Okunma : 652

İstanbul 'da Notre Dame de Sion Lisesi' nde bulunan Saint Esprit Katolik Kilisesinde XVI Benoit için gıyabi cenaze töreni yapıldı. Vatikan Ankara Büyükelçisi Nonce Apostolique Monsenyör Marek Solczynski tarafından yönetilen Dini Törende başta Ekümenik Patrik Bartholomeos olmak üzere İstanbul'da bulunan ruhanilerle, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ve Diplomatik Misyon Şefleri hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray da giyabi cenaze töreninde sivil toplumu temsil ettiler.

Nauman Aslama Ziyaret

6 Ocak 2023 Cuma - Okunma : 357

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Pakistan İstanbul Başkonsolosu Nauman Aslam'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Pakistan Ankara Büyükelçisi Yousaf Junaid da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.