Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Büyükelçi Ayşe Sözen Usluer’e ziyaret

20 Haziran 2023 Salı - Okunma : 535

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Hasan Yediyıldız’dan oluşan Heyeti, Dışişleri Bakanlığı’nın İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Ayşe Sözen Usluer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet, Büyükelçi Ayşe Sözen Usluer’e Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Denge Denetleme Ağında Müjgan Suver konuştu

17 Haziran 2023 Cumartesi - Okunma : 525

Denge ve Denetleme Ağı'nda (Demokrasi Atölyeleri sonuçları ışığında seçimler ve Türkiye'nin ikinci yüzyıl vizyonu) paneli yapıldı. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Hakan Yavuzyılmaz, Dr. Tanju Tosun, Ceren Bayar, Doç. Dr. Berk Esen tertiplenen panelde söz aldılar. Hayriye Ataş, Prof. Dr. Emre Erdoğan' ın bilgi sunumunda bulunduğu panelin açılışını Zübeyde Ozanözü, Muratcan Işıldak ve Kerem Ateş yaptılar.

Demirel’i Saygıyla Anıyoruz

17 Haziran 2023 Cuma - Okunma : 493

Sekiz sene önce, Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i kaybetmiştik. Marmara Grubu Vakfı’nın ve Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin oluşumunda Süleyman Demirel’in payı ve hissesi büyüktür. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Türk demokrasi tarihinin örnek bir şahsiyeti olarak kabul görmekte ve anılmaktadır. Gelecek yıl 100. Doğum günü münasebetiyle, Avrasya Ekonomi Zirveleri’nde uluslararası bir etkinlikte anacağımız Süleyman Demirel’in aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Toplantısı

16 Haziran 2023 Cuma - Okunma : 551

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu sonrası yeni seçilen İcra Konseyi Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji’nde ilk toplantısını yaptı. Dr. Akkan Suver’in konuşmasıyla çalışmalarına başlayan İcra Konseyi’nde Genel Sekreterliğe Sezgin Bilgiç, Genel Başkan Yardımcılığı’na Cafer Okray, Genel Mali Sekreterliği de Av. Serhat Tabanca getirildi. Zirve kitaplarının basıldığı, dağıtıma verildiğinin de kaydedildiği toplantıda Yüksek İstişare Konseyi’nin kurulması ve başkanlığına da Yüksel Çengel’in getirilmesi karalaştırıldı. Toplantı bitiminde Adem Ceylan, Dr. Akkan Suver’e “Türk Devletleri Tarih ve Kültür Atlası” adlı muhteşem bir kitap sundu.

Şamil Ayrım Şuşadaydı

15 Haziran 2023 Perşembe - Okunma : 377

Türk Devletler Teşkilatı Aksakallar Şurası Başkanı Binali Yıldırım Başkanlığındaki Türk Devletler Teşkilatı parlamento heyeti Şuşa'da törenlere katıldı. Türk Dünyası Kültür Başkenti, Karabağ’ın incisi Şuşa’da “Kurtuluştan Zafere” adlı Uluslararası Konferansta Doğumunun 100.Yılında Haydar Aliyev de anıldı.Şuşa Beyannamesi'nin yıldönümü ile taçlanan Azerbaycan Milli Kurtuluş gününü, aralarında Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'ın da bulunduğu parlamenterlerimiz kutladılar. Toplantılarda konuşan Şamil Ayrım, Türkiye - Azerbaycan ilişkilerini gündeme getirdi.

Rusya Milli Günü Kutlandı

12 Haziran 2023 Pazartesi - Okunma : 433

Rusya İstanbul Başkonsolosu Andrey Burarov, Rusya Milli Günü münasebetiyle bir Resepsiyon verdi. Resepsiyonda İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleri mülki erkan mensupları ve iş insanları'yla Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçisi Ayşe Sözen Usluer, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da hazır bulundu. Resepsiyon'a Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Cafer Okray ve Mahmut Saklı da katıldı. Resepsiyonda Prof. Dr. İlber Ortaylı ve KEİPA Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajıyev ile Marmara Grubu Vakfı Heyeti bir süre sohbet etti.

Marmara Grubu Vakfı Şile Belediye Başkanını ziyaret etti

10 Haziran 2023 Cumartesi - Okunma : 407

Marmara Grubu Vakfı'nın hazırlanmakta olduğu AB Projesi çalışmaları çerçevesinde Lale Aytanç Nalbant, Mustafa Ergin, Selda Muhçu ve Mahmut Saklı Şile Belediye'sini ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Yasin Çakır'a gerçekleşecek yeni AB projesi bilgi sunumunda bulundu.

Avrupa Diplomatlar Birliği İstanbul da toplandı.

10 Haziran 2023 Cumartesi - Okunma : 443

Avrupa Diplomatlar Birliği İstanbul' da , Avrupa Diplomatlar Birliği Uluslararası Başkanı (E) Büyükelçi Dr. Günther Meinel'in Başkanlığında yıllık toplantısını yaptı. İsviçre Başkanı Dr. Halil Sert, Almanya Başkanı Siegfried Benedict Paulus ile Türkiye' den Avrupa Diplomatlar Birliği Başkanı Ferhat Bozçelik'le Prof. Dr. Uğur Özgöker ve Mahmut Saklı'nın hazır bulunduğu toplantıya Dr. Akkan Suver de katıldı.

Çin Merkez Komitesi Üyeleri Marmara Grubu Vakfı’nda

9 Haziran 2023 Cuma - Okunma : 456

Çin Merkez Komitesi Uluslararası Araştırmalar Bölümü Başkanı Su Zuhui başkanlığında Zou Guoyu, Liu Yuwenshi ve Zhang Tianqi oluşan Heyeti, Marmara Grubu Vakfı ile Kuşak ve Yol Girişimi, Türkiye Yüzyılı, Çin’den beklentilerle ilgili düşünceler konulu bir çalıştay gerçekleştirdiler. Çalıştay’da Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Jia Jian da hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı da çalıştaya Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç, Prof. Dr. Nedret Kuran, Prof. Dr. Özgür Çengel, Prof. Dr. Uğur Özgöker, Prof. Dr. Figen Yıldırım, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Mahmut Saklı, Oğuzhan Ceylan, Mustafa Ergin, Av. Murat Keçeciler’den oluşan bir heyetle katıldı.

İtalya Milli Günü kutlandı

6 Haziran 2023 Salı - Okunma : 442

İtalya Milli Günü münasebetiyle ,İtalya Başkonsolosu Elena Clemente Venedik Sarayında İtalya Ankara Büyükelçisi Giorgio Marropodi ile birlikte bir resepsiyon verdi. Resepsiyona İstanbul’da bulunan İtalyan vatandaşları, yabancı misyon şefleri ile mülki erkan mensupları katıldılar. Resepsiyon'da Müjgan ve Dr. Akkan Suver ile Şen ve Cafer Okray da Marmara Grubu Vakfı adına hazır bulundular.