Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’a yemek

19 Şubat 2018 Pazartesi - Okunma : 3045

Ülkemize bir çalışma ziyaretinde bulunan Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov onuruna Marmara Grubu Vakfı, İstanbul’da Beyti Lokantasında bir öğle yemeği verdi. Patrik Bartholomeos’un da hazır bulunduğu yemeğe Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Müjgan Suver’le birlikte Prof. Dr. Erman Tuncer, Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz ve Patrikhane Genel Sekreteri Peder Yuvakim Bilis de katıldı. Yemekte Beyti Lokantası Sahibi Beyti Güler Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov’a çini işlemeli bir anı tabağı hediye etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Marmara Grubu Vakfı’nı Kabul etti

17 Şubat 2018 Cumartesi - Okunma : 2463

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Lefkoşa’da 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ve davet ziyaretleri için bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti’ni kabul etti. Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan ve Şamil Ayrım’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Kabulde KKTC Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ da hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Kıbrıs’taydı

17 Şubat 2018 Cumartesi - Okunma : 3124

21.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım sunumları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Ali Rıza Arslan, çalışmalarına Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’ı makamında ziyaret ederek başladılar. Ziyarette Dr. Suver ve arkadaşları Büyükelçi Derya Kanbay’a 11-12 Nisan 2018 günleri gerçekleşecek 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundular.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ali Rıza Arslan Belarus’taydı

15 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 4817

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve DEİK Belarus İş Konseyi Başkanı Ali Rıza Arslan Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Belarus’taydı. Türkiye-Belarus İş Forumu’nda Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte işadamlarının talep ve düşüncelerini dinleyen Ali Rıza Arslan forumda yaptığı konuşmada: "Karşılıklı ticaret hacmimiz 2017'de yüzde 30'un üzerinde bir artış gösterdi. Bu ticaret hacmi 1 milyar dolara yakın. Türk firmaları Belarus'ta doğrudan yatırım yapmak için tecrübe kazandılar. Bu tecrübelerin gelecek yıllarda devam etmesini diliyorum” dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Danimarka Prensi Henrik vefat etti

15 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 2600

Danimarka Kraliçesi’nin Eşi Danimarka Prensi Henrik’in ebediyete intikali üzerine Danimarka Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defteri’ni imzalayan Dr. Akkan Suver, Danimarkalılara ve Majeste Kraliçe’ye başsağlığı ve sabır dileklerini sundu. Defterin imzalanmasında Danimarka Başkonsolosu Jesper Kamp da hazır bulundu.

Konsolos eşleri toplandılar

14 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 2999

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver İstanbul’da yapılan geleneksel Konsolos Eşleri toplantısına katıldı. İstanbul’da bulunan Konsolosların eşlerinin her ay düzenledikleri ve bilgi alışverişinde bulundukları yemekli toplantı Füsun İhsanoğlu’nun evinde gerçekleşti. Füsun İhsanoğlu’nun verdiği yemeğe Türkiye’den Zeynep Germen, Kuveyt’ten Heba Al Mohammed, Togo’dan Kurtuluş Gnassounou, Slovakya’dan Dr. Anna Sestakova, Orta Afrika Cumhuriyeti’den Meral Akdikmen, Gine’den Mine Argün, İzlanda’dan Sennur Hamamcıoğlu, Fildişi Sahili’nden Ayşe Erez, Yeni Zelanda’dan Ayşe Olgun, Umman’dan Sylvian Magribli, Slovenya’dan Berna Arıoğlu, Surinam’dan Prof. Dr. Emel Başar da katılanlar arasındaydılar.

Dr. Suver’e Romanya Kraliyet Nişanı

14 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 3234

Romanya Kraliyet Ailesi adına Majesteleri Margareta Dr. Akkan Suver’i Romanya Kraliyet Nişanı ile onurlandırdı. Dr. Akkan Suver’in madalyası 26 Mart 2018 günü Bükreş’te Kraliyet Sarayı’nda yapılacak merasimde verilecek.

Tek Rumeli Televizyonu Balkanların

12 Şubat 2018 Pazartesi - Okunma : 2463

Tek Rumeli Televizyonu tarafından tertiplenen Balkanların "En"leri gecesi İstanbul'da Cemal Reşit Rey Kongre Merkezi'nde büyük bir katılımla gerçekleşti. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen Balkan Derneklerinin temsilcilerinin yanı sıra Balkan ülkelerinin bakan, parlamenter ve sivil toplum önderlerinin de hazır bulunduğu gecede; Atatürk bütün konuşmacılar tarafından en büyük Balkanlı olarak anıldı. Tek Rumeli Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal'ın açılış konuşmasıyla başlayan gecede spikerler Gamze Matracı ve Yusuf Emini fevkalade güzel sunumları ile büyük takdir topladı. Balkanların "En"leri Ödüllerinden birini de Dr.Akkan Suver Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na verdi. Balkan folklor ekipleriyle Balkan kökenli sanatçılar tören sırasında gösteriler ve sunumlar yaparak geceye renk kattılar.

CIIDS “Çin Yenilik ve Geliştirme Strateji Enstitüsü” Marmara Vakfı’ndaydı

9 Şubat 2018 Cuma - Okunma : 2948

Çin Halk Cumhuriyeti CIIDS “Çin Yenilik ve Geliştirme Strateji Enstitüsü” Başkan Yardımcısı Feng Wei ile Uluslararası Bürosundan Chen Yinlong beraberinde İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğundan Siyasi Bölüm Şefi Konsolos Li Chunliang ve Ataşe Hu Yuzhe ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. Ziyarette sivil toplum alanında Türkiye ile Çir Halk Cumhuriyeti arasında birlikte çalışma ve işbirliği konuları ele alındı. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da bilgi alışverişinin yapıldığı ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Fatih Saraçoğlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Ali Rıza Arslan, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Yüksel Önel ve Dr. Akkan Suver hazır bulundular. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı'nın İpek Yolu Projesine verdiği önem de gündeme getirildi. İpek Yolu Projesini cağın felsefesi olarak değerlendiren Marmara Grubu Vakfı yetkilileri bu alanda da ortak çalışma tekliflerinde bulundular.

Maltepe Belediye Başkanı’na ziyaret

8 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 2426

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver ve Yüksel Çengel’den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yapan heyet, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı “Akıllı Şehirler” Oturumuna konuşmacı olarak davet etti.