Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Haydar Aliyevin 85. Doğum Günü kutlandı

10 Mayıs 2018 Perşembe - Okunma : 2027

Azerbaycan'ın Milli Lideri merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 85. Doğum Günü münasebetiyle, Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev tarafından İstanbul Sarıyer'de bulunan Haydar Aliyev Anıtı'nda bir merasim düzenlenerek, törenle çiçekler konuldu. İstanbul’da bulunan Azerbaycanlı vatandaşların yoğun olarak katıldığı Doğum Günü merasimde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım da hazır bulundu. Merasim sonrası Başkonsolos ve erkânı ile Marmara Grubu Vakfı heyeti Atatürk'ün Anıtı'nı da çiçek koydu.

Dr. Akkan Suver Azerbaycan Televizyonunda Haydar Aliyevi anlattı

8 Mayıs 2018 Salı - Okunma : 2575

Azerbaycan'ın milli lideri önceki Cumhurbaşkanı merhum Haydar Aliyev'in 85. Doğum Günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Azerbaycan televizyonunda Haydar Aliyev'i anlattı. Prof. Dr. Halit Niyazov'un yönettiği oturumda Dr. Akkan Suver'le birlikte Azerbaycan Milletvekilleri Prof. Dr. Şemseddin Hacıyev, Fettah Heydarov, Prof. Dr. Eldar İbrahimov ve Prof. Dr. Hüseyinbala Mirelemov hazır bulundular.

DAV BAŞKANLIĞINA DR. FATİH SARAÇOĞLU YENİDEN SEÇİLDİ

28 Nisan 2018 Cumartesi - Okunma : 3603

Kısa adı DAV olan Darülaceze Vakfı Genel Kurulu yapıldı. İstanbul Teknik Üniversite Sosyal Tesisleri’nde yapılan DAV Genel Kurulu çalışmalarına Dr. Fatih Saraçoğlu’nun açış konuşmasıyla başladı. Dr. Akkan Suver’in de üye olarak katıldığı DAV Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonrasında Vakıf Başkanlığı’na Dr. Fatih Saraçoğlu yeniden seçilirken, Şamil Ayrım da Başkan Yardımcılığına getirildi.

14. KOBİ Zirvesi yapıldı.

26 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 2253

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV)’ün tertiplediği 14. KOBİ Zirvesi yapıldı. TOSYÖV Başkanı Nezih Kuleyin’in açış konuşmasıyla başlayan 14. KOBİ Zirvesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Denizbank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız, KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin ve TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu’nun konuşmalarıyla çalışmalarını sürdürdü. Öğleden sonra yapılan oturumlarda ise, Yalçın Sönmez ve Hilmi Develi’nin yönetiminde Bankacılık sektörü ve KOBİ sorumluları söz alarak strateji belirleme de ve hedef üzerine odaklanmada ortaya koydukları çalışmaları anlattılar.

Marmara Grubu Vakfı’ndan Özbekistan Devletine teşekkür

23 Nisan 2018 Pazartesi - Okunma : 2360

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev’ye bir nezaket ziyaretinde bulunarak Özbekistan Devleti’nin 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdiği dikkate teşekkür etti. Özbekistan Devleti’nin Dış İşleri Bakanı (2006-2010) Dr. Vladimir Norov’la temsil edilmesini ve başında bulunduğu Özbekistan Stratejik ve Bölgesel Çalışmalar Enstitüsü (ISRS) ile Marmara Grubu Vakfı arasında iyi niyet partnerlik anlaşmasını çok önemli bulduklarını belirten Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver bu ilişkilerin; sivil toplum alanında örnek alınacak bir teşebbüs olarak niteledi.

23 Nisan Çocuk ve Egemenlik Bayramı Kutlu Olsun

20 Nisan 2018 Cuma - Okunma : 2795

Büyük Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Çocuk ve Egemenlik Bayramı'nı yeniden idrak etmenin yüksek sevinci içindeyiz. Bu Bayram Millet Meclisi'nin açıldığı tarihtir. Büyük Atatürk'ün bu anlamlı günü yarınlarımızın sahibi çocuklarımıza armağan etmesi geleceğimize verdiği yüksek önemin bir ifadesidir. Bayramımız kutlu olsun. Nice Bayramlara.

Dr. Akkan Suver Karadağın yeni Cumhurbaşkanı Milo Djukanovici tebrik etti.

17 Nisan 2018 Salı - Okunma : 2377

Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'in görev süresinin sona ermesi münasebetiyle yapılan seçimleri ilk turda kazanan Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic'i tebrik eden Dr. Akkan Suver başarı dileklerini sundu. Balkanların istikrarlı bir barış ülkesi olan Karadağ'da Cumhurbaşkanlığı seçimleri beş yılda bir yapılmaktadır.

Dr. Akkan Suver görev süresi sona eren Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovice mektup yazdı

16 Nisan 2018 Salı - Okunma : 2566

Görev süresi sona eren Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'e bir mektup gönderen Dr. Akkan Suver, geride bırakılan on sene içinde ortaya koyduğu müstesna hizmetlere ve Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına gösterdiği ilgiye teşekkür etti. Dr. Akkan Suver mektubunda Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'e Marmara Grubu Vakfı'nın duyduğu şükran duygularını da belirtti.

Marmara Grubu Vakfı İlham Aliyev’i yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik etti

16 Nisan 2018 Pazartesi - Okunma : 2306

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver yeniden Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’na seçilen İlham Aliyev’i tebrik etti. Dr. Akkan Suver’in Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e yazdığı mektup aynen şöyledir: (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN EŞİTLİK KÜLTÜRÜNE ETKİLERİ -EZBER BOZAN KADINLAR oturumu yapıldı

14 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 3027

Dijital Dönüşümün Eşitlik Kültürüne etkileri “Ezber Bozan Kadınlar” oturumu Müjgan Suver’in konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Gazeteci Gurbet Kalay Zorba, Gazeteci Nur Batur ve Gazeteci Zeynep Oral’ın moderatörlüğünde yapılan toplantı KKTC Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Akıncı’yla Zeynep Oral’ın söyleşisiyle çalışmalarına başladı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)