Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Barış Pınarı Harekatının başarıyla tamamlanacağına inancımız tamdır

11 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1388

Dr. Akkan Suver, Türkiye'nin geleceğini tehdit eden terör örgütlerini ortadan kaldırmak üzere giriştiği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapmış ve Kahraman Mehmetçiğimizin harekatı başarıyla tamamlayacağına olan inancını belirtmiştir. Dr. Akkan Suver'in açıklaması şöyledir: Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK, YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Harekatı'nı başlatmıştır. Türkiye'nin amacı güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Yine bu harekat ile Suriye'nin toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin esas alınacağına inanıyoruz. Bu konuda yürütülecek bir diplomasinin oluşumunu da Türkiye'nin ana hedefi olarak görüyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edeceğine inanıyor, Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan diliyoruz.

Hollanda Başkonsolosu Bart Van Bolhuise ziyaret

10 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1759

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosu Bart Van Bolhuis'i makamında ziyaret ederek, Hollanda'nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımı konusunda bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver'in Başkonsolos Bart Van Bolhuis'i ziyaretinde Kıdemli Ticaret Müdürü Mustafa Başaran da hazır bulundu.

Almanya Başkonsolosu Michael Reiffenstuel’e ziyaret

10 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1819

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Almanya’nın İstanbul Konsolosu Erich Schmid’in de hazır bulunduğu görüşmede Dr. Akkan Suver Almanya’nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımına Marmara Grubu Vakfı olarak büyük önem verdiğini vurguladı.

Kazakistanın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulyi ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1021

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly'e bir nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette, Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly'e 8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu. Kazakistan’ın geçmiş yıllarda Avrasya Ekonomi Zirveleri'ni üst düzeyde şereflendirdiğini belirten Dr. Akkan Suver, gelecek yıl yapılacak Zirve'de Kazakistan'ın katılımını beklediklerini vurguladı.

Türkmenistan Milli Bayramı Kutlandı

9 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1265

Türkmenistan’ın 28. Bağımsızlık Günü Ankara’da Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev ve Eşi Gulshat Amanlyeva tarafından verilen bir resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aşkabat Türkiye Büyükelçisi Mustafa Kapucu, yabancı misyon şefleri, milletvekilleri, rektörler, işinsanları’nın yanı sıra Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel de katıldı.

Büyükelçi Perisa Kastratovic'e Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 2186

Ankara'da 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı ve aynı zamanda Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel Ankara'ya yeni atanan Karadağ (Montenegro) Büyükelçi Perisa Kastratovic'i makamında ziyaret ederek tebriklerini ilettiler. Büyükelçisi Perisa Kastratovic'i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet eden Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel'in ziyaretinde Karadağ (Montenegro) Büyükelçilik Müsteşarı Anda Alivodic de hazır bulundu.

Bulgaristan Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’ye Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1807

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel Bulgaristan Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver, daha önceki yıllarda olduğu gibi 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de Bulgaristan’ın yüksek seviyede katılımı konusunda Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’den desteklerini beklediklerini ilettiler. Dr. Akkan Suver Büyükelçisi Nadezhda Neynsky'i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde görmekten de mutlu olacaklarını ayrıca belirtti.

Büyükelçi Giorgi Janjghava'ya Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1296

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjghava’yı makamında ziyaret etti. Gürcistan ile Türkiye arasında mevcut bulunan yüksek ve samimi ilişkilerin ışığında Gürcistan'ın önemli bir şahsiyetle 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde temsil edilmesinin önemi üzerinde duran Dr. Akkan Suver'in ziyaretinde, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel de hazır bulundu.

Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Genti Gazheliye Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1954

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde yaptığı tanıtım ziyaretleri kapsamında Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli'i makamında ziyaret etti. Arnavutluk Devleti Ankara Konsolosu Nertila Doka'nın hazır bulunduğu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Arnavutluk'un Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne devamlı katılımlarından ve verdiği yüksek öenmden dolayı Büyükelçi Genti Gazheli'ye ayrıca teşekkür etti.

Büyükelçi Aleksei Erkhova Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1315

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksei Erkhov'a makamında bir sunum yaptılar. Ziyarette Dr. Suver ve Yüksel Çengel, Marmara Grubu Vakfı'nın Rusya'nın Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne verdiği yüksek değere minnettar olduğunu da teşekkürle belirtti.