Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Alparslan Türkeşin Evinde

16 Aralık 2023 Cumartesi - Okunma : 408

Kıbrıs'ta çalışma ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Alparslan Türkeş'in Müze Evi'ni ziyaret etti. Dr. Akkan Suver, Adem Ceylan ve Av. Belgin Tanrıverdi ziyarette Türkeş'in evinde, gençlerle sohbet ettiler. Dr. Akkan Suver, hatıralarını gençlerle paylaştı.

Denktaşın Huzurunda

16 Aralık 2023 Cumartesi - Okunma : 356

Kıbrıs'a Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarını tanıtım amacıyla bir çalışma ziyareti gerçekleştiren Dr. Akkan Suver, Av. Belgin Tanrıverdi ve Adem Ceylan Kıbrıs Türkü'nün Büyük Lideri Rauf Denktaş'ın Anıt Mezarı'nı ziyaret etti.

Marmara Grubu Vakfı Kıbrısta

16 Aralık 2023 Cumartesi - Okunma : 362

Dr. Akkan Suver, Belgin Tanrıverdi ve Adem Ceylan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Vakfın çalışmalarını tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kıbrıs'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Temaslarına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı ziyaretle başlayan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Cumhurbaşkanı'na Marmara Grubu Vakfı'nın 2024 yılı projelerini tanıttı.

Haydar Aliyev anıldı.

13 Aralık 2023 Çarşamba - Okunma : 285

Azerbaycan Milli Lideri Haydar Aliyev, Azerbaycan Devlet Televizyonu tarafından tertiplenen “Anım Günü” yayında Elnar Mehmetali’nin moderatörlüğünde Skype aracılığıyla, Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Azerbaycan’a hitap etti.

Polonya Başkonsolosluğu Yeni Yıl Konseri

9 Aralık 2023 Cumartesi - Okunma : 287

Polonya İstanbul Başkonsolosu Witold Lesniak tarafından tertiplenen Ananevi Yılbaşı Konseri Saint Antoine Kilisesi'nde büyük bir katılımla yapıldı Olena Şenol ile Monika Bulanda'nın piyanolarının eşliğinde Elzbieta Nowotarska 'nın verdiği konseri Ekümenik Patrik Bartholomeos'la birlikte İstanbul’da bulunan Yabancı Misyon şefleri de izlediler. Konserde Marmara Grubu Vakfı adına da İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı hazır bulundu.

Ersin Tatar, Marmara Grubunı kabul etti

8 Aralık 2023 Cuma - Okunma : 394

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi davet ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi. Kabulde Heyet, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne ait resmi davet mektubunu sundu. Ziyarette KKTC Ekonomi Bakanı Olgun Amcaoğlu ile KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel de hazır bulundu.

Guangzhou Başkonsolosu Kaan ziyaret

7 Aralık 2023 Çarşamba - Okunma : 210

Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki temasları sırasında Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı Türkiye'nin Guangzhou Başkonsolosu Kaan Başkurt'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet, Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında Başkonsolos Kaan Başkurt'a bilgi sunumunda bulundu.

Marmara Grubu Vakfı GAC Motor Endüstrisini ziyaret etti

7 Aralık 2023 Çarşamba - Okunma : 396

Çin Halk Cumhuriyetinde temaslarda bulunan Marmara Grubu'nun Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı'dan oluşan Heyeti GAC MOTOR Tesislerini ziyaret etti. Otomotiv alanında dünyada saygın bir yeri bulunan GAC MOTOR'un Avrupa'dan Sorumlu Genel Müdürü Allen Cao tesisleri tanıttı ve ziyarette Heyete eşlik etti.

Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Dubaide.

6 Aralık 2023 Çarşamba - Okunma : 296

Dubai de çalışma ziyaretleri gerçekleştiren Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç, Türkiye Cumhuriyeti Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Tugay Tunçer ve Türkiye Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen sohbette Sezgin Bilgiç, yaklaşmakta olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sundu.

Global İlişkiler Forumuna Cafer Okray katıldı

5 Aralık 2023 Salı - Okunma : 482

İstanbul'da Barcelo Otelde yapılan ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor'un misafir konuşmacı olduğu ve Genel Sekreterliği’ni (E) Büyükelçi Selim Yenel'in yaptığı Global İlişkiler Forumu toplantısında “Avrupa Birliği -Türkiye İlişkilerinin Geleceği Var mı?”konusu ele alındı. Toplantıya Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray da katıldı.