Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Elena Clemente'ye ziyaret

9 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 348

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç, İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç, Başkonsolos Elena Clemente'ye gelecek yıl gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Konsolos yardımcısı Priscilla Tonetto da hazır bulundu.

Dünya Koruma Forumu 11 Kasım günü toplanacak

7 Ağustos 2023 Pazartesi - Okunma : 440

Başkanlığını Genseric Cantournet’in , Genel Müdürlüğü’nü Angela Pietrantoni’nin yaptığı Kelony tarafından 11 Kasım 2023 günü San Marino’da gerçekleşecek Dünya Koruma Forumu’na Türkiye’den Marmara Grubu Vakfı katılacak. Dr. Akkan Suver’in konuşacağı Dünya Koruma Forumu’na Marmara Grubu Vakfı’nın Sezgin Bilgiç ve Cafer Okray’dan oluşacak bir Heyetle katılması bekleniyor.

Süryani Patrik Vekili Yusuf Çetine ziyaret

5 Ağustos 2023 Cumartesi - Okunma : 482

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Prof. Dr. Figen Yıldırım, Mahmut Saklı, Mustafa Ergin, Av. Murat Keçeciler ve Seher Özkuzu'dan oluşan Heyeti Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet, 21 ve 22 Şubat 2024 günleri gerçekleşecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Patrik Vekili Yusuf Çetin’i Zirve'ye davet etti. Ziyarette, Sait Susin, Kenan Gürdal ve Turgay Altınışık da hazır bulundular.

Arjen Uijterlinde’ye ziyaret

2 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 341

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ie 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtımıyla ilgili bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Hollanda’nın 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yer almasına Vakıf olarak verdikleri önemi belirterek, ülkenin katılımı konusunda destek talep etti.

Fas Kralı’nın Tahta çıkışı kutlandı

1 Ağustos 2023 Salı - Okunma : 453

Fas Kralı Mohammed VI’nın tahta çıkışının 24.yıldönümü münasebetiyle Fas Ankara Büyükelçisi Mohammed Ali Lazreq bir resepsiyon verdi. Ankara Sheraton Oteli’nde verilen Resepsiyonda Ankara’da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra Türk diplomat ve iş insanları da hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı da Dr. Akkan Suver, Mustafa Ergin ve Oğuzhan Ceylan’dan oluşan bir Heyet’le Fas Büyükelçisi’nin bu mutlu gününe katıldı.

Büyükelçi Ruslan Kazakbaev’e ziyaret

31 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 282

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Mustafa Ergin ve Oğuzhan Ceylan’dan oluşan Heyeti Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ruslan Kazakbaev’e makamında bir çalışma ziyaretinde bulundu. Türk – Kırgız sivil toplum ilişkilerinin gündeme getirildiği ziyarette, Heyet Kırgızistan Büyükelçisi Ruslan Kazakbaev’e 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da bilgi sunumunda bulundu.

Bangladeş Büyükelçisi’ne ziyaret

31 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 218

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Mustafa Ergin ve Oğuzhan Ceylan Bangladeş Ankara Büyükelçisi Amanul Haq’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet, Bangladeş’in katılımına Marmara Grubu Vakfı’nın verdiği yüksek önemi belirtti. Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Türkiye ile Bangladeş arasında sivil toplum alanında ilişkilerin oluşumunu da ziyarette gündeme getirdi.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi’ne ziyaret

31 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 301

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin’i makamında ziyaret ederek, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Mustafa Ergin, Büyükelçi Liu Shaobin’le, Kuşak ve Yol Girişimi’nin 10. Yılında bulunması münasebetiyle konunun Türkiye’de ve dünya önemi hakkında görüş alışverişinde bulundu. Büyükelçi Liu Shaobin’i Kuşak ve Yol hakkında bir konferans vermeye davet eden Heyet, ziyarette Marmara Grubu Vakfı’nın rozetini de Büyükelçi Liu Shaobin’in yakasına taktı.

Büyükelçi Yerkebalan Sapiyev’e ziyaret

31 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 296

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan, Mustafa Ergin’den oluşan Heyeti, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev’e makamında bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Kazakistan’ın katılımına verdikleri önemi belirterek, Büyükelçi’nin şahsında Kazakistan Devleti’ne çalışmalarımıza gösterdiği yüksek alakadan dolayı teşekkürlerimizi sundu.

Zoran Markovic’e ziyaret

31 Temmuz 2023 Pazartesi - Okunma : 288

Dr. Akkan Suver, Mustafa Ergin ve Oğuzhan Ceylan’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Sırbistan Ankara Büyükelçisi Zoran Markovic’e geçirdiği rahatsızlıktan ötürü Marmara Grubu Vakfı’nın geçmiş olsun dileklerini sundu. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve arkadaşları 21,22 Şubat 2024 günleri gerçekleşecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sundular.