Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


CPAFFC'e tarafından Marmara Grubu Vakfına yemek

24 Eylül 2019 Salı - Okunma : 1152

Çin Halk Cumhuriyeti Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı Lin Yi Pekin'de bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti onuruna bir akşam yemeği verdi. Türkiye'nin Çin Büyükelçiliği'nden Mehmet Ratip'in de hazır bulunduğu Yemekte bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Lin Yi Marmara Grubu Vakfı'nın Çin'de tanınan bir düşünce kuruluşu olduğunu ve Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerde sivil toplum alanında öncülük yaptığını vurguladı. Dr. Suver de konuşmasında gösterilen olağanüstü misafirperverliğe teşekkür etti. Yemeğe Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Milletvekili Şamil Ayrım, Milletvekili Tuğrul Türkeş, Aydın Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sedat Aybar, SETA Araştırma Merkezi’nden Dr. Murat Aslan ile Deniz İstikbal katılırken CPAFFC'den de Genel Müdür Yardımcısı Li Hai ile Batı Asya ve Kuzey Afrika Direktörü Gong Xu de hazır bulundu.

CICIR’a ziyaret

24 Eylül 2019 Salı - Okunma : 1312

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti bir süre önce İstanbul'da kendilerini ziyaret eden Çin Halk Cumhuriyeti Uluslararası Çağdaş İlişkiler Enstitüsü'ne (CICIR) bir nezaket ziyaretinde bulundu. Enstitü Direktörü Prof. Dr. Niu Xinchun, Prof. Dr. Tang Tianbo, Dr. Dong Bing ve Dr. Li Yanan tarafından kabul edilen Marmara Grubu Heyeti, CICIR Ailesi ile yeniden beraber olmanın mutluluğunu taşıdığını belirtti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Milletvekili Tuğrul Türkeş, Milletvekili Şamil Ayrım'ın yanı sıra Aydın Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sedat Aybar, SETA Araştırma Merkezi'nden Dr. Murat Aslan ve İstikbal Deniz de hazır bulundu. Samimi geçen görüş alışverişlerinden sonra, Dr. Suver CICIR Ailesi'ni 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Müjgan Suver DDA Genel Kurulu’na katıldı

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 1271

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı 2. Olağan Genel Kurul’u Ankara’da yapıldı. 250 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul’da Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver İç Değerlendirme ve Denetleme Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

Rıza Akpolata Ziyaret

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 1645

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı’nın yürütmekte olduğu, Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında Beşiktaş Belediyesi ile işbirliği yapabilmek adına projenin tanıtımını yapan Müjgan Suver, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Serap Aytanç ve proje asistanı Ebrar Eda Demir hazır bulundular.

CPAPD tarafından Marmara Grubu Vakfına Yemek Verildi

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 1284

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti onuruna Pekin'de Wanshou Oteli'nde bir akşam yemeği verildi. (CPAPD) Çin Halk Cumhuriyeti Barış ve Silahsızlanma Derneği Genel Sekreteri An YueJun tarafından verilen yemeğe Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş katıldığı yemek, tarafların birbirlerine sundukları anı hediyeleri ile sona erdi.

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Cumhuriyetinde

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 1373

Çin Halkı Yabancılarla Dostluk Birliği'nin (The Chinese People's Association for Friendship with Foreign Countries) davetlisi olarak Marmara Grubu Vakfı Pekin ve Chengdu şehirlerine bir haftalık resmi ziyarette bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Milletvekilleri Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş'ten oluşan Heyeti Pekin'de ilk görüşmesini Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen ile yaptı. Görüşme sonrası CPAPD tarafından Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş onuruna Wanshou Oteli'nde bir akşam yemeği verildi.

Belarus İstanbul Başkonsolosuna ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1305

8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da tertiplenecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’e bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver Belarus’un katılımına verdikleri önemi gündeme getirdi.

Kuzey Makedonya İstanbul Başkonsolosu Dr. Aktan Ago’ya ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1766

İstanbul’da görevine yeni başlayan Kuzey Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Aktan Ago’yu makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver öncelikle kendisini tebrik etti. Gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Aktan Ago’dan Zirvelere Kuzey Makedonya’nın Cumhurbaşkanı düzeyinde katılımı konusundaki geleneğin devamını talep etti.

Rusya Başkonsolosu Andrey Buravov’a ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1492

İstanbul’da görevine yeni başlayan Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov’a Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Rusya Federasyonu’nun 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmasının önemi üzerinde durdu. Ziyarette Rusya Federasyonu İstanbul Konsolosu Dmitry Evdokimov da hazır bulundu.

Tunus Başkonsolosu Hedi Malik’e ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1358

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Tunus Devleti'nin İstanbul Başkonsolosu Hedi Malik'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirerek 8-9 Nisan 2020'de gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette yeni atanan İstanbul Konsolosu da hazır bulundu.