Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


AB projesi seminerleri devam ediyor

28 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1410

Marmara Grubu Vakfı tarafından uygulanmakta olan "Demokrasi içinde Türk Gençliği ve Kadınlar "AB projesi çerçevesinde katılımcılık konusunda tertiplenen seminerler serisine Marmara Üniversitesi Avrupa Enstitüsü'nde devam edildi. 18-29 yaş grubundaki üniversite öğrencilerinin demokratik süreçlere katılımını teşvik etmek amacıyla yapılan seminerin konuşmacısı Mete Çubukcu "yaşantımızdan katılımcılık örnekleri" konulu bir sunum yaptı.

Jessy Yeunju Janga ziyaret

28 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 1778

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang'a, bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver Kore Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang'a Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Kore'nin katılımı konusunda destek talep etti.

Moğolistan Milli ve Silahlı Kuvvetler Günü Resepsiyonu yapıldı

28 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 1397

Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan'ın ev sahipliğinde Moğolistan Milli ve Silahlı Kuvvetler Günü'nün yanı sıra Türkiye ile diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 50'nci yıl dönümü dolayısıyla başkentte bir Resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan’ın yanı sıra çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi katıldı. Resepsiyon, Büyükelçi Radvan'ın konukları kapıda karşılamasının ardından iki ülkenin milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Büyükelçi Ravdan Resepsiyonda yaptığı konuşmada; iki ülke arasındaki resmi ilişkiler 50 sene önce kurulmasına rağmen, tarihsel ve kültürel bağlar ile Moğol-Türk halkları arasındaki dostluğun çok daha eskiye dayandığını dile getirdi. Moğolistan ile Türkiye arasındaki dostane ilişkiler ve iş birliği anlaşmasının 1995'te imzalandığını hatırlatan Ravdan, iki ülkenin 2004'ten beri kapsamlı ortaklık ilişkisi geliştirdiğinin altını çizdi. Ravdan, iki ülke arasındaki ticaret hacmini 300 milyon dolara ulaştırmayı hedeflediklerine işaret ederek, "Bu hedefimizi gerçekleştirmek için birçok imkan ve alanımız var. Bu nedenle geçen yıl Serbest Ticaret Anlaşması oluşturmanın olanaklarını araştırmaya başladık." ifadelerini kullandı.

Arnavutluk halkına geçmiş olsun mesajı

27 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 1963

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Arnavutluk'ta meydana gelen deprem dolayısıyla, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta'ya, Arnavutluk önceki Cumhurbaşkanları Bujar Nishani ve Bamir Topi'ye, Arnavutluk Başbakan Edi Rama ile Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli ve Arnavutluk Başkonsolosu Blerta Kadzadej'e yaşanan acıdan dolayı bir mektup yazdı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

László Keller’i ziyaret

27 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 1985

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na yeni atanan László Keller’i makamında ziyaret eden, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver tebriklerini iletti. Ziyarette Dr. Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Macaristan’ın katılımına verdikleri önemi de vurgulayarak, Macaristan’ın yüksek seviyede katılımı konusunda Başkonsolos László Keller’den destek istedi.

Yanındayız Derneği “Nöbetteyiz” etkinliği gerçekleştirdi

26 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1552

İş insanı Nur Ger öncülüğünde yaklaşık bir yıl önce kurulan, toplumsal cinsiyet eşitliğe inanmış erkeklerle birlikte çalışmalar yapan Yanındayız Derneği Beşiktaş’ta “Nöbetteyiz” etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de katıldı.

Dr. Suver Bulgaristan Diplomatik Enstitüsünde konferans verdi

21 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 1399

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı'nın Bulgaristan Diplomatik Enstitüsünde Dr. Akkan Suver , Avrasya ve Bir Kuşak - Bir Yol Projesi ile ilgili bir konferans verdi. Dr. Akkan Suver'e konferansında Bulgaristan Diplomatik Enstitüsü Müdürü Tanya Mihailova moderatörlük etti. Büyükelçilerin, genç diplomatların katıldığı konferans sonrası Dr. Akkan Suver sorulara cevap verdi.

Snezana Radovice ve Vladimir Penkova ziyaret

21 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 2220

Sofya'da bir dizi temasta bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver Montenegro (Karadağ) Büyükelçisi Snezana Radovic'i makamında ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde Babür Koçoğlu ile Serdar Eraslan da hazır bulundu. Gene Dr. Akkan Suver ünlü Hukuk Adamı Vladimir Penkov'u da makamında ziyaret etti.

Dr. Akkan Suver Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy'u ziyaret etti

21 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 2514

PABSEC (KEİPA) Genel Kurul çalışmaları dolayısıyla Sofya'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy'a makamında bir nezaket ziyaretinde bulundu ve Marmara Grubu Vakfı hakkında bilgi sundu. Ziyarette Serdar Eraslan ile Babür Koçoğlu da hazır bulundu.

KEİPA (PABSEC) 54 Genel Kurulu Toplandı

20 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 1872

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 54. Genel Kurulu Sofya’da toplantı. Bulgaristan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı Tsveta Karayancheva’nın konuşmasıyla çalışmalarına başlayan KEİPA (PABSEC) Genel Kurulu’nda Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Tomislav Donchev de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı adına Genel Kurula katılan Dr. Akkan Suver da yaptığı konuşmada Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin önemi üzerinde durdu.