Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ye ziyaret

18 Şubat 2020 Salı - Okunma : 1509

Ankara'da bulunan Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Heyet; Büyükelçi Abzal Saparbekuly ile görüş alışverişinde bulundu ve 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumuyla ilgili de bilgi sundu.

Moldova Büyükelçisi Dimitri Croitora ziyaret

18 Şubat 2020 Salı - Okunma : 2069

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray Moldova'nın Ankara yeni Büyükelçisi Dimitri Croitor'e bir nezaket ziyareti yaparak başarı dileklerini sundu. Moldova Büyükelçiliği Müsteşarı Tudor Vasilica'nın da hazır bulunduğu ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile bilgi sunumunda bulundu.

Şamil Ayrım’a Azerbaycan’ın Gururu Altın Ordeni verildi

17 Şubat 2020 Pazartesi - Okunma : 1633

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’a Marmara Grubu Vakfı Genel Merkezi’nde yapılan bir törenle Azerbaycan’ın Beynelxalq Jurnalı’nın “Azerbaycan’ın Gururu Altın Ordeni” Dergi’nin Başyazarı ve Kurucusu Emil Nasırlı Rüfatoğlu tarafından verildi. Türkiye-Azerbaycan dostluk, kardeşlik ve birlikteliğine yaptığı hizmetlerden dolayı verilen Orden Töreni’nde Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Sezgin Bilgiç de hazır bulundular

Denge Denetleme Ağı IPMde toplandı

15 Şubat 2020 Cumartesi - Okunma : 1423

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı Adaleti izleme ve DDA-Yargı Reform Grubu Çalıştayı IPM'de gerçekleşti. Toplantıda Adalete erişimdeki zorluklar ve engeller hukukçularla ve ilgili STK kuruluşları ile tartışıldı.

Gjorge Ivanov'a Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1622

Makedonya önceki Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'u makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Makedonya Devlet Önceki Bakanı Furkan Cako ve Makedonya İstanbul Önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Elvin Hasan'a Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1821

Marmara Grubu Vakfı Kuzey Makedonya'daydı. 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Kuzey Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan'ı ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Devlet Bakanı Elvin Hasan'ı İstanbul'a davet etti.

Sali Murati'ye Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1730

Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti beraberinde Zerrin Abaz ve Furkan Cako'yla Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Sali Murati'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette; Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na yeni seçilen Sali Murati tebrik edildi.

Türkiye Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök'e Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 2383

Marmara Grubu Vakfı Kuzey Makedonya ziyaretleri çerçevesinde, Türkiye Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök'ü ziyaret etti. Büyükelçilik Rezidans'ında gerçekleşen bu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'la birlikte Kuzey Makedonya Devlet önceki Bakanı Furkan Cako ve Kuzey Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Gordana Kocovska Dimitrievska'ya Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1844

Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Kuzey Makedonya Maliye Bakan Yardımcısı Gordana Kocovska Dimitrievska'yı makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Kuzey Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Seniha Birand Çınar Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

11 Şubat 2020 Salı - Okunma : 2181

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ederek, Dr. Akkan Suver ile görüştü. Görüşmede Konsolos Cahit Kayıarslan da hazır bulundu.